Benicio del Toro 

Benicio Monserrate Rafael del Toro Sanchez

8,3
39 653 oceny gry aktorskiej
Benicio del Toro
Namawiany przez rodzinę do wyboru zawodu prawnika, zdecydował się na aktorstwo, porzucając uniwersytet w Californi i przenosząc się do Nowego Jorku, gdzie uczył się rzemiosła aktorskiego. Po dwóch latach spędzonych w Los Angeles, dostał swoją pierwszą rolę w filmie, występując gościnnie w serialu telewizyjnym "Miami Vice". Następnie zaproszono go do udziału w przesłuchaniach do kolejnego obrazu opowiadającego o przygodach Bonda, "Licencja na zabijanie", gdzie zagrał Dario. Zaczynał od ról drugoplanowych, wcielając się zazwyczaj w mroczne postaci, czego najlepszym przykładem jest bohater "Pogrzebu" Abela Ferrary. Najbardziej znany jest szerokiej widowni z udziału w takich produkcjach jak "Basquiat - taniec ze śmiercią", "Las Vegas Parano" i "Przekręt". Za występ w filmie "Traffic", uhonorowany Srebrnym Niedżwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Del Toro uznawany jest za artystę, który bardziej niż sławę, ceni sobie wykreowanie intrygujących i prawdziwych bohaterów filmowych w wartościowych artystycznie projektach.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 lutego 1967

miejsce urodzenia: San Germán, Portoryko

wzrost: 188 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 18 innych nagród oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Zaproponowano mu rolę Diego Rivery we "Fridzie", jednak odrzucił ją, bo przeraziła go wizja ponownego przybrania na wadze (do roli w "Las Vegas Parano" przytył prawie 20 kg). Ostatecznie angaż otrzymał Alfred Molina.
By realistycznie wypaść w "Nożowniku", przeszedł szkolenie ze sztuki walki nożem Sayoc Kali. Jest to metoda wykorzystywana przez komandosów elitarnego oddziału Seal.
Oferowano mu rolę w filmie "Zanim zapadnie noc", odrzucił ją jednak, żeby zagrać w "Desperatach". W postać Reinaldo Arenasa wcielił się Javier Bardem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

... jest wg mnie najsexowniejszym aktorem. Chyba dla mnie ma to coś... :P

Bratt Pitt 2 normalnie,,,pomylilem go z nim w jakims filmie:)

jw

Zawsze bardziej kojarzył mi się z filmami sensacyjnymi i w tego typu filmach bardzo go lubię, ale jeśli miałbym wybrać jego najlepszą rolę, to dla mnie zawsze będzie to właśnie ta w filmie Che. Boliwia

Bez urazy dla innych aktorów, ale nie bardzo rozumiem, jakim cudem jest tak nisko w Top 100 - jest na 99-tym miejscu! Serio?
A aktorzy, którzy - wg mnie oczywiście - grają gorzej, są znacznie, znacznie wyżej.
Znaczy, wiem, że to zależy od ilości i wartości ocen społeczności, ale... biorą też pod uwagę nagrody?...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones