Tinto Brass 

Giovanni Tinto Brass

6,3
178 ocen pracy reżysera
Tinto Brass
Giovanni Brass urodził się w niedzielę, 26 marca 1933 roku w rodzinie sławnego artysty Italico Brass, który był jego dziadkiem. Italico nazywał swojego wnuka "Tintoretto". Giovanni wykorzystał to potem do stworzenia swojego pseudonimu artystycznego - Tinto Brass. Tinto odziedziczył talenty artystyczne po swoim dziadku, jednak zamiast w malarstwie postanowił wykorzystać je przy tworzeniu filmów. Kiedy rozpoczął pracę we włoskim przemyśle filmowym, miał okazję współpracować z tak sławnymi reżyserami jak Federico Fellini (jego idol) czy Roberto Rossellini.

W 1963 roku wyreżyserował swój pierwszy film "Chi lavora e perduto". Potem pracował nad kolejnymi dziełami, m.in. "L'Urlo". Film ten został nominowany w roku 1970 do głównej nagrody na festiwalu w Berlinie. W 1976 roku Tinto zmierzył się z reżyserią filmu "Salonu Kitty" traktującego o historii pewnego elitarnego domu publicznego w hitlerowskich Niemczech, odważnie przerabiając scenariusz na czarną, polityczną satyrę.

Sukces "Salon Kitty" sprawił, że właściciel Penthouse - Bob Guccione wybrał Tinto Brassa jako reżysera do wysoko-budżetowej ekranizacji powieści Gore Vidala "Caligula". Tinto ukończył kręcenie filmu, mimo to został zwolniony i niedopuszczony do ostatecznej edycji materiału. Stało się tak, gdyż odmówił Guccione przerobienia filmu na bezsensownie epatujący wulgarną nagością obraz. Po usunięciu Tinto, Bob Guccione dodał dokręcone przez siebie ostre sceny pornograficzne. Ostatecznie Tinto zrzekł się autorstwa tego dzieła, po tym jak zobaczył nieprofesjonalny efekt montażu swoich zdjęć z ujęciami dokręconymi po jego odejściu. Jednak jak na ironię "Caligula" pozostaje do dzisiaj jego najsłynniejszym filmem.

Po dużym międzynarodowym rozgłosie, jaki przyniósł mu "Caligula", Tinto został zaangażowany do kręcenia thrillera kryminalnego "Snack Bar Budapest". Z chwilą ukończenia tego filmu zadecydował, że w swojej działalności artystycznej powinien bardziej skupić się na erotyce. Zrobił to z przekory, aby utrzeć nosa hipokryzji cenzorów. Jego zdaniem seks jest normalnym elementem ludzkiego życia i wszyscy powinniśmy się z tym pogodzić. Poprzez swoje ostatnie filmy "Senso '45" (ekranizację klasycznej powieści "Senso") i erotyczną komedię "Fallo!" Tinto ugruntował swoją reputację niekwestionowanego mistrza kinowego erotyzmu.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 marca 1933

miejsce urodzenia: Mediolan, Włochy

żona Carla Cipriani (do 09.08.2006, jej śmierć), 2 dzieci
Członek jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 1972 roku.
Był brany pod uwagę jako reżyser filmu "Mechaniczna pomarańcza". Ostatecznie angaż otrzymał Stanley Kubrick.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kręci świetne erotyki :)

...cygaro w tym obrazku na filmwebie, ciekawe gdzie można takie kupić

wpisujcie Wasze oceny dokonań Tinto

nie dość że wszystko jest piekne zmysłowe to są jeszcze fajne dialogi w jego filmach :)

To stary zboczeniec

użytkownik usunięty

Ale fakt, kręcił nawet niezłe erotyki i piękne kobiety u niego grały. Jedno co mi się nie podobało to te sztuczne penisy w zwodzie bo widać że są sztuczne i do tego widać że nie wchodzą w pochwę, dlatego lepiej tego nie pokazywać bo to psuje film, a przecież w filmach nie mogą pokazywać penetracji bo to film erotyczny...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones