Tobin Bell 

Joseph H. Tobin Jr.

8,3
7 919 ocen gry aktorskiej
Tobin Bell
Urodzony w Nowym Jorku, absolwent Uniwersytetu w Bostonie wyrobił sobie stopień mistrza w edukacji pro-ekologicznej na Collegu w stanie Montclair. Bell poszedł w ślady swojej matki, brytyjskiej aktorki Eileen Bell. Studiował on w Nowym Jorku m.in. z Lee Strasberg, Ellen Burstyn i Estelle Parsons, jak również ze sławnym aktorem teatru Sanfordem Meisnerem.
Bell swoją karierę zaczął w Nowym Jorku: Na Festiwalu Shakespeare, Teatrze Publicznym, Teatrze Zespołu i Dramatu. Do telewizji Bell trafił najpierw jako bezimienny aktor, do momentu, w którym wejścia do kin roli Pana Układanki w filmie "Piła". Poprzednimi jego rolami były m.in. w filmie: "Unabomber", serialach: "Equalizer", "Kroniki Seinfelda", "Nikita", "Ostry dyżur".
Pomimo iż jego życiową rolą okazała się rola w "Pile", to i tak głównie znany był z jego kontynuacji - 2 i 3 części. Hobby Bella są to gitary, zdjęcia przygodowe i wspinaczki po górach. W dniu dzisiejszym jest on żonaty i ma 2 dzieci, z którymi dzieli się domami w Nowym Jorku i Los Angeles.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 sierpnia 1942

miejsce urodzenia: Queens, Nowy Jork, USA

wzrost: 180 cm

żona, 2 dzieci
Jego matką jest Eileen Bell.
Oddał dwie fiolki swojej krwi, aby została wymieszana z czerwonym tuszem użytym na plakatach promujących "Piłę III".
W 2003 roku zagrał lekarza w teledysku Eminema do piosenki "Without Me".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych