Tom Hiddleston

Thomas William Hiddleston

8,6
70 046 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tom Hiddleston

Tom Hiddleston wystąpi w tytułowej roli w adaptacji sztuki Szekspira wyreżyserowanej przez Josie Rourke. W rolę Meneniusa wcieli się Mark Gatiss (którego pewnie wszyscy kojarzą z Sherlocka).
Więcej tu: http://ntlive.nationaltheatre.org.uk/productions/ntlout5-coriolanus Wszystkie bilety sprzedały się oczywiście szybciej niż ktokolwiek zdążyłby wymówić "I'm burdened with glorious purpose".

Pierwsze kino w Polsce, które już zapowiedziało transmisję to Kino Mikro w Krakowie:
http://www.kinomikro.pl/wydarzenia.php?d=li&idw=0d48469485614a
Jeżeli ktoś dowie się o transmisjach w innych kinach, w innych miastach, dawajcie znać. Męczcie swoje kina pytaniami, bo spektakl sporo kosztuje i żeby się zdecydowali muszą wiedzieć, że jest zainteresowanie.
Prawdopodobnie więcej kin zdecyduje się na retransmisję w późniejszym terminie.

HiddenStone

Super że podjęłaś temat:) Kraków jednak bardziej cywilizowany niż Warszawa, kiedyś chyba Multikino coś wyświetlało ale umarło to śmiercią naturalną. Czy Polska to naprawdę kulturalny trzeci świat? Jak będziesz miała jakieś info wrzucaj! Pozdrawiam:)

pussygallore

A jesteś z Wawy? Jeżeli tak, to jest szansa na seans w Kinie Atlantic, które rozpoczęło serię "Oglądaj spektakle z cyklu National Theatre Live wraz z UW!" https://www.facebook.com/events/589736384397450/?ref=22
Trzeba ich zapytać, ja z ogromną przyjemnością wybrałabym się obejrzeć transmisję na żywo 30 stycznia i na pewno nie tylko ja. ;)

HiddenStone

Jestem:) Ja też na 1000 % bym się wybrała!! Cudowne info:)) Pisze do nich maila!!

HiddenStone

To ja tylko dla zasady zdeklaruję się, że na 101% się wybieram ^^. Właśnie do Mikro w Krakowie ^^. Wypatruję teraz codziennie, kiedy pojawi się wreszcie repertuar w związku z Coriolanusem i możliwość zakupu biletów, co by jak najszybciej zająć najlepsze miejsce :). Pozdrawiam.

Strzygaa

W tym przypadku najlepsze to będzie chyba w pierwszym rzędzie:))

pussygallore

Wiem, przekonałam się o tym, kiedy w ostatniej chwili rezerwowałam bilety na transmisję i wolny był tylko pierwszy rząd, a na miejscu okazało się, że mam najlepszy widok ;).

HiddenStone

W Katowicach w Kosmosie też coś transmitują od czasu do czasu. Ostatnio miał być Makbet w listopadzie. Od tego czasu sza.

_Vice_Versa_

O jaki ładny odzew! Tak, myślę, że Kino Kosmos mieszkańcy Katowic mogą maltretować pytaniami: http://www.csf.katowice.pl/?p=pl/menu/2/3b/index
Tak na marginesie - 28 grudnia grają Frankensteina z Benedictem Cumberbatchem - więc jest szansa, że puszczą też Koriolana ;)

HiddenStone

Zmaltretowałam Multikino, czekam na info:)

HiddenStone

W sensie, z Benedictem w roli creature czy doktora?

Strzygaa

Benedict gra Frankensteina a w Monstrum wciela się Jonny Lee Miller - wszystko masz na ich stronie.

HiddenStone

A no tak, przepraszam, jakoś umknęła mi wcześniej ta informacja. Cóż, wielka szkoda, bo już zacierałam łapki, ale na tę samą wersję wybieram się w najbliższą niedzielę w Krakowie, więc nie robi mi to różnicy. A naprawdę bardzo, BARDZO chciałabym zobaczyć też Benedicta w roli monstrum. Nie wiesz nic przypadkiem o tym, czy jakiekolwiek kino w Polsce planuje jakieś transmisje Frankensteina w tej drugiej wersji? Bo widzę, że jesteś dosyć obeznana w temacie ;).

Strzygaa

Tak. :) Właśnie dzisiaj Kino Atlantic w Warszawie podało informację, że wyświetlają obie wersje - jednak ta z Benedictem-Monstrum będzie wyłącznie z angielskimi napisami. Więcej info tu: https://www.facebook.com/events/589736384397450/?ref=22
Widzę, że większość osób chciałoby zobaczyć właśnie tą drugą wersję. Ciekawe czemu ;)

HiddenStone

Nie tyle tę drugą, co obie - przynajmniej w moim przypadku. Po prostu jedną już widziałam, chciałabym je teraz porównać. Kurczę, to jednak nie na moje obecne możliwości finansowe, będę mieć nadzieję, że jednak Mikro zrobi nam w 2014 miłą niespodziankę w tej kwestii albo Multikina w całej Polsce coś o tym pomyślą - to by było marzenie ;).

Strzygaa

Nie wiem czy Multikino nie zrezygnowało z tych retransmisji, bo od jakiegoś czasu jest cisza na ten temat - albo ja nie umiem nic znaleźć.

Też chciałabym zobaczyć obie wersje (nie widziałam jeszcze żadnej), bo słyszałam opinie, że lepsza jest ta pierwsza, dlatego, że Benedict lepiej gra Victora niż Jonny oraz drugą opinię, że lepsza jest wersja druga, bo Benedict gra Monstrum lepiej niż Jonny.

HiddenStone

Ze swojej strony mogę co najwyżej powiedzieć, że Benedict - jakkolwiek genialny w roli Victora, zero wątpliwości - mógłby, moim zdaniem przynajmniej, co najwyżej Jonny'emu dorównać. Sama sztuka jest majstersztykiem, a przeniesienie takiej powieści jak "Frankenstein" na deski teatru w taki sposób, w jaki zostało to zrobione, jest niesamowitym wręcz wyczynem. Postać Monstrum zaś ogromnym wyzwaniem - złożona, trudna; ciężka skóra do przywdziania. Ale Jonny podźwignął i to z niewyobrażalnym kunsztem aktorskim. Moment, w którym recytuje "Raj utracony" wbija w fotel. A przynajmniej takie były moje odczucia podczas spektaklu, a przyznam szczerze, że z Jonnym nie miałam wcześniej styczności (tj., widziałam go w jakichś pomniejszych rolach, ale nawet nie kojarzyłam go po nich, a "Elementary" nie oglądałam). Jakkolwiek jednak wciąż pozostaję ogromną fanką Benedicta i ogromnie mi się marzy zobaczyć go w tej drugiej roli - i absolutnie wierzę, że i on to podźwignie ;).

Strzygaa

Bardzo ci dziękuję za opinię, teraz mam jeszcze większą chrapkę na obie wersje. ;)

HiddenStone

Pisałam mejla do Katowic, do Kina Kosmos - kierownik kina odpowiedział, że Koriolan powinien pojawić się w repertuarze w sezonie 2014/2015.

HiddenStone

Super, że w ogóle będą grać to w Polsce :D Oczywiście wybiorę do Mikro. Dzięki ci Hidden za informację, gdyby nie ty to by mnie pewnie taka okazja ominęła :D

HiddenStone

No proszę, na stronie NTL jest informacja, że transmisje na żywo będą w następujących kinach:
Atlantic - warszawa
Kosmos - Katowice
mikro - Kraków
Rejs - Słupsk
Stilowy - Zamość.
Ciekawe czy to pewne info.

_Vice_Versa_

Na mapce Koriolanusa pokazuje najbliżej w Berlinie niestety, inne spektakle i owszem są w Polsce

pussygallore

Koriolana nie pokazują bo to chyba jeszcze nic pewnego. Nawet w Mikro piszą, że to są na razie tylko plany, ale myślę, że można się spodziewać, że jeśli Coriolanus będzie w ogóle grany, to w tych kinach, które przeprowadzają takie transmisje w miarę regularnie. Pisałam do mojego Multikina, ale oni nic nie wiedzą na temat transmisji z RNT więc pewnie ich nie będzie w najbliższym czasie. Jeśli atakować jakieś kina zapytaniami, to pewnie tylko te ze strony NTL.

_Vice_Versa_

Własnie dostałam maila od Multikina że już trwają rozmowy w sprawie pokazów Koriolana:))))!!

pussygallore

O mój Boże! Igrasz z moimi uczuciami :) Znowu rozniecił się we mnie płomień nadziei, który wczoraj był ledwie widocznym płomyczkiem... A gdzie wysyłałaś maila, do jakiegoś lokalnego kina czy gdzieś do centrali? Ja chciałam wysłać "do góry", ale nie znalazłam takiego adresu i moje maile poszły do miejscowych kin. Nie chcę się nakręcać zbyt mocno bo potem okaże się, że będzie transmisja w zaledwie kilku Multikinach w Polsce i akurat mnie ominie... :( I mój płomień zgaśnie niczym rosyjski znicz olimpijski - zupełnie nagle i pozostawiając mnie w niemym osłupieniu... ;)

_Vice_Versa_

Puenta 10/10:))) Najzwyczajniej w świecie skontaktowałam się przez Facebook, tam przynajmniej są cały czas dostępni. Myślę że też zdają sobie sprawę z rosnącej popularności Toma i staną na wysokości zadania, ze sprzedażą biletów raczej nie będzie problemów:)

pussygallore

A pytałaś o transmisję czy retransmisję? Nie ukrywam, że oglądanie tego na żywo razem z tysiącami innych osób na świecie brzmi bardzo pociągająco.

HiddenStone

Chociaż zawsze mam pewną transmisję w Krakowie, gdzie pomieszkuję (no dobra, PRAWIE pewną, ale chyba już wszyscy wiemy, że Mikro w Krakowie na pewno to zrobi), to chciałabym jednak wyciągnąć kogoś od siebie na Coriolanusa, w związku z czym napisałam maila do Multikina w Rzeszowie. Jak na razie czekam na odpowiedź, jak będę coś wiedzieć, to się odezwę. Tylko powiedzcie mi, że byłby ktoś zainteresowany taką transmisją w Rzeszowie ;). Ja w razie czego zamierzam ich trochę podręczyć, więc deklarujcie się ludzie, bo im więcej nas napisze, tym większe szanse ;).

Strzygaa

Nie wiem czy strategia nękania lokalnych kin coś da. Ja pisałam do dwóch. Odpowiedzi otrzymałam po kilku minutach, tylko że nie były one zbyt satysfakcjonujące. Ogólnie sprowadzały się do tego tego, że oni nic nie wiedzą. Dostają program na jakiś miesiąc do przodu i lecą według tego programu, a co będzie za dwa miesiące - nie mają pojęcia. Nie wiem czy zapytaniami od widzów dzielą się z jakąś centralą, która ustala program. Szczerze mówiąc, to trochę w to wątpię. Myślę, że lepiej atakować na górze jak to zrobiła pussygallore. W takich chwilach żałuję, że nie mam Facebooka ;) Przeglądałam stronę Multikina i wychodzi na to, że miasta, w których organizowane są transmisje live są stałe, a należą do nich: Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Szczecin, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław i Zabrze. Zmieniać się mogą tylko kina w tych miastach. Myślę więc, że jeśli Multikino zdecyduje się na transmisję, to na bank będzie ona w/w miastach. Pytanie tylko czy Multikino zechce w to wejść...

_Vice_Versa_

Też niestety nie mam facebooka, stąd robię tyle, ile mogę ze swojej strony ;). Fakt faktem, jeżeli Multikino jako sieć zdecyduje się transmitować Coriolanusa i transmisja odbędzie się w kinach, które wymieniłaś, to "nękanie" powinno poskutkować przynajmniej informacjami. Spoko, jeśli jeszcze nic nie wiedzą, będziemy pytać później. Ważne, żeby zarówno te lokalne kina, jak i góra miały świadomość, że jest zainteresowanie. A nóż widelec ktoś zbombarduje Multikino, w którym wcześniej nie było transmisji i sieć zechce je włączyć do NTL ;)? Ok., może akurat nie Rzeszów, ale wiesz, o co mi chodzi :).

Strzygaa

Ja jestem zainteresowana transmisja w Rzeszowie..i też napisałam do głównego oddziału w Wawie, i do Rzeszowa - z Rzeszowa cisza, natomiast z Wawy dostałam taką samą odp j.w. - rozmowy trwają....
co do Rzeszowa to może być różnie...parę razy się już nacięłam, że gdzieś coś transmitowali - np ostatnio nawet retransmisja koncertu Aerosmith i w Rzeszowie nie było ;/ ...trzymajmy kciuki..

Strzygaa

Strzygo droga, pisałaś wcześniej, że jest prawie pewne, że Mikro w Krakowie robi transmisję LIVE spektaklu. 30 stycznia już za tydzień i nadal nie ma nic na ten temat... Strona NTL jako pokazuje najbliżej jedynie kina w Czechach i w Niemczech a u nas - cisza w eterze. Moja nadzieja umarła.

HiddenStone

Właśnie niedawno dostałam info, więc piszę. Otóż Kino Mikro, jak się okazuje, nie planuje transmisji w dniu premiery, ponieważ nie chcą transmitować bez napisów. Za to retransmisja odbędzie się w lutym, jak tylko polskie napisy zostaną opracowane.
Osobiście ubolewam, myślę, że nawet bez napisów, pokaz cieszyłby się zainteresowaniem, ale z drugiej strony rozumiem niechęć do ryzyka, to w końcu kino studyjne, a prawa do transmisji w dzień premiery z pewnością nie są sprawą groszową... Niemniej jednak smutam :(. Ale jak tylko pojawi się w lutym, rezerwuję jako pierwsza ;). Kogo mogę się jeszcze spodziewać :))?

Strzygaa

Czy Mikro też przesunęło transmisję z lutego na koniec marca tak jak Atlantic w stolicy? Jeżeli tak, to wygląda na to, że w tym miesiącu w żadnym mieście w Polsce nie będzie jednak pokazu.

Co do wymówki: w Pradze (i w innych kinach w Europie pewnie też) transmisja live była z angielskimi napisami i tłumaczeniem na dany język pod spodem - znaczy, że da się to zrobić. Następnym razem zamiast pisać do kin, trzeba będzie walić prosto do dystrybutora. Może udałoby się wspólnymi siłami coś ruszyć, żeby jesienią Hamlet z Cumberbatchem poleciał live. To by było wydarzenie!

HiddenStone

Hamlet z Benedictem?!
...
(potrzebuję chwilki)
...
Ok.
Z Hamletem to świetny pomysł, tylko trzeba by się zorganizować, myślę, żeby to był bardziej zmasowany atak niż pojedyncze maile i żeby było widać, że takie coś miałoby faktycznie sens i poparcie w ludziach.
Jeśli chodzi o Kino Mikro, właśnie pojawił się repertuar Coriolanusa na 16-go i 20-go marca, więc rezerwować! Już!!! ;) Moje bilety na 16-go są już zakupione i teraz liczę na Was, że zapełnicie salę do końca ;).

_Vice_Versa_

Ja nie widzę tej informacji, ale brzmi prawdopodobnie.

użytkownik usunięty
_Vice_Versa_

A wie ktoś może, gdzie, jeśli w ogóle, można oglądać NTL we Wrocławiu??

Jeśli Multikino zdecyduje się na transmisję, to najprawdopodobniej w Arkadach. Czekamy na info czy Multikino podejmie się tego zadania. Jak widać z powyższej dyskusji - szanse są. :) Nigdzie indziej we Wrocku nie ma takiej możliwości.

użytkownik usunięty

Mam nadzieję, że się zdecydują (:

NTL można oglądać w kinie Nowe Horyzonty. 18.01 będzie Frankenstein, czy będzie Corolianus.. być może.. Chętnie zobaczyłabym też Ryszarda II z Tennantem. http://www.kinonh.pl/aktualnoscm.do?id=3136

simbell

taaaaaakkk!!! :-D
pisałam do nich kilka miesięcy temu w tej sprawie i mi odpowiedzieli, że działają w tej sprawie i zobaczą, czy będą sobie mogli na to pozwolić XD
to jest nadzieja, że Coriolanusa też kiedyś nam dają (oby, oby, ściskam kciuki mocno...)
i już kupuję bilet na Frankensteina ;-)))

użytkownik usunięty
simbell

Wow! Dzięki wielkie za informację :)

simbell

Przed "Frankensteinem" (na który frekwencja była o wiele większa aniżeli się spodziewali bo z jednej sali, przeszli na dwie duże) puścili zwiastun "Coriolana" więc myślę że jest duże prawdopodobieństwo szybkiej retransmisji ;)
Na "Ryszarda II" też bym się pisała, podobno Tennant pokazał się z najlepszej strony!

_Vice_Versa_

Poznań jak zwykle kulturalna pustką :(

m_gnomik

Dołącz do grona molestujących Multikino: marketing@multikino.pl
Powiedzieli, że rozważają transmisję - a jeżeli się zdecydują to w wielu miastach w Polsce będzie można obejrzeć sztukę na dużym ekranie. Niech wiedzą, że jest nasze zainteresowanie!

HiddenStone

yaaayyy... :D tak zrobię! <3

HiddenStone

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=240221536145774&set=p.240221536145774&ty pe=1&theater
Ciekawie wygląda ta scena. Będzie niezły widok.

HiddenStone

zabiłabym za wyświetlenie tej sztuki a raczej za możliwość jej obejrzenia
tragedię pochłonęłam praktycznie w jedne dzień, jestem bardzo ciekawa jaka będzie adaptacja i jak poradzi sobie Tom

HiddenStone

A jest tu może ktoś, kto wybiera się do Londynu? Fajnie by się było ewentualnie spotkać na miejscu czy coś. Pytam, ponieważ jeśli tylko uda mi się dorwać bilety, chciałabym być tam gdzieś w połowie stycznia, bo wtedy też będę na "Ryszardzie II" z Tennantem, cudownie byłoby zaliczyć dwie szekspirowskie sztuki w taaaakiej obsadzie za jednym zamachem :) Więc jeśli ktoś, coś to proszę o DM :)

ola2523

Ja i moje dwie koleżanki planujemy jechać - najbardziej marzy nam się termin 20 stycznia, ale patrząc po tym jak dzisiaj bilety na front row rozeszły się w dwie minuty, to zaczynamy się zastanawiać czy nie lepiej walczyć już o jakikolwiek termin. :) A Ty wybierasz się sama, z kimś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones