Tyrese Gibson I

Tyrese Darnell Gibson

8,0
22 525 ocen gry aktorskiej
Tyrese Gibson I
Muzyk, aktor i model. Urodzony w Watts, Kalifornia, Południowo-Centralnej części Los Angeles, Tyrese odkrył w sobie miłość do muzyki już w bardzo wczesnym wieku i wydał swój pierwszy album w wieku 19 lat. W styczniu 2000 roku otrzymał Amerykańską Nagrodę Muzyczną przyznawaną dla “Najlepszego Nowego Artysty Soul i R&B." Poza zainteresowaniem muzyką Tyrese odnosi także sukcesy w świecie aktorstwa i mody. Pojawił się w reklamach, a także gościnnie w serialach telewizyjnych. Ma także wyłączny kontrakt z firmą Guess?.

Tyrese wyniósł swoją karierę na kolejny szczebel, kiedy zadebiutował jako gwiazda filmu "Baby Boy", w reżyserii Johna Singletona, potem u tego samego reżysera zagrał w filmie "Za szybcy, za wściekli".

Ostatnio wydał swój trzeci album (dla J Records) zawierający przebój “How You Gonna Act Like That". Muzyka Tyrese’a, który występuje zarówno solo, jak i jako współautor tekstów, łączy w sobie esencję hip-hopu i R&B z olbrzymią energią i stylem. Jego dynamiczne przeboje pojawiły się na ścieżkach muzycznych do "Blue Streak" i "Best Man", a jego debiutancki album osiągnął status platynowej płyty. Album 2000 WATTS (RCA), został wydany w maju 2001 roku.

Tyrese stał się bardzo popularny w MTV. Pojawił się gościnnie w seriach telewizyjnych "Moesha", "Martin" i "Hanging With Mr. Cooper". Dodatkowo zagrał w międzynarodowej, bardzo popularnej reklamie Coca-Coli (dzieciak w słuchawkach na uszach śpiewający w autobusie), co pomogło mu w osiągnięciu popularności na rynkach międzynarodowych.

Poza aktorstwem i muzyką, Tyrese jest także oddanym działaczem społecznym skupiającym swoje wysiłki na pomocy młodzieży z wielkich skupisk miejskich. Założył niedochodową organizację Tyrese Gibson Watts Foundation, której głównym celem jest stworzenie centrów młodzieżowych w Watts. Latem 2000, Tyrese zapoczątkował doroczną akcję dobroczynną Watts Day, dzięki której grupa artystów zbiera fundusze dla społeczności, w której się wychowali.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 186 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Norma Mitchell (02.12.2007 - 20.08.2009, rozwód), córka Shayla Somer (ur. 11.07.2007); 2. Samantha Lee (od 14.02.2017), córka Soraya (ur. 01.10.2018)
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1998 r. - "My Way" - Usher;
- 2000 r. - "What'chu Like" - Da Brat;
- 2003 r. - "Act a Fool" - Ludacris;
- 2006 r. - "Pullin' Me Back" - Chingy, "Entourage" - Omarion;
- 2008 r. - "What Them Girls Like" - Ludacris;
- 2009 r. - "Beautiful" - Akon, "Respect My Conglomerate" - Busta Rhymes;
- 2010 r. - "Telephone" - Lady Gaga.
Należał do gangu The Crips w Los Angeles.
Jest założycielem Tyrese Gibson Watts Foundation, organizacji wspomagającej stworzenie centrów młodzieżowych w Watts.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych