Varg Vikernes

Christian Kvisling Larsson Vikernes

8,7
40 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Varg Vikernes

Uważany obecnie za króla Black Metalu, rozpoczął manię podpalania kościołów, i ma na
sumieniu jedno zabójstwo, jednak, gdyby oceniać muzykę wypada genialnie. To właśnie
Varg ukazał jak powinien wyglądać prawdziwy black metal i to na nim wzorowała się
większość kapel black metalowych. Ustanowił swój niepowtarzalny i z pewnością trudny do
ogarnięcia styl, który naprawdę posiada klimat mroczny i przerażający. Ustanowił tzw."Bunt
przeciwko poprawnemu albumowi" co wiąże się z naprawdę słabo brzmiącymi gitarami,
przy nagrywaniu albumów podłączał się do najsłabszych wzmacniaczy, lecz właśnie to
pomogło mu uzyskać ten wspaniale mroczny klimat, co również sprawiło, że jego utwory
naprawdę posiadają charakter i duszę.

GHX03

Calkowicie sie zgadzam.
Razem z Mayhem oraz Gorgorotem, moj ulubiony zespol wykonujacy Norweski Black Metal
"rozpoczął manię podpalania kościołów, i ma na
sumieniu jedno zabójstwo, jednak, gdyby oceniać muzykę wypada genialnie. "
No wlasnie, jakie jest twoje zdanie na temat podpalania kosciolow?
Ja to popieram, chrzescijanstwo wdarlo sie sila do europy i nie tylko, mordujac, gwalcac i palac.
Za te wszystkie zburzone posagi Swietowida w polsce, czy posagi nordyckich bogow w skandynawii zasluguja na to.
Mam nadzieje ze znajdzie sie wiecej takich osob, oraz osob ktore zwalcza szezacy sie u nas islam.
Europa to nie miejsce na te sekty, w europie powinno sie wierzyc w religie poganskie, w polsce w Swiatowida, w skandynawi w Odyna.
Dlatego ze mozemy sie z nimi utozsamiac, bo tak naprawde, kto z nas moze sie utozsamic z zydowskim ciesla chodzacym po wodzie i wladajacym czarami?
Czy innymi cudakami jak Mohammed czy Abraham?

Jacob Voorhees

Varg'owi jako Norwegowi wcale się temu nie dziwię, że podpalał kościoły bo "Dlaczego on ma szanować coś co nie uszanowało jego", czyli te posągi Bogów nordyckich, bo tak naprawdę każdy ma prawo do każdej wiary, a chociażby w Europie chrześcijaństwo jest nieco przymuszone i jeżeli już wierzyć w co się chce, a nie w Boga, to od razu cię mają za "innego".
Tok myślenia dziwny, jednak Varg miał 100%-ową rację...

Mayhem, Burzum, Gorgoroth i morze Immortal są zdecydowanie najbardziej najbardziej popularnymi zespołami wykonującymi Norweski Black metal, jednak na najbardziej lubię Burzum'a, jest naprawdę pomysłowy, kreatywny i dokładnie wie co robi. Reszty już w dużo mniej, może to i dziwne, ale bardzo lubię Polski Black metal w szczególności Taran i Besatt, który tak cholernie się kojarzy z twórczością Varg'a, znaczy gitary brzmią bardzo podobnie i pozostawia taki mroczny klimat, że ewidentnie pierwszym skojarzeniem z Besatt był właśnie Burzum.

GHX03

Wedlug mnie jezeli chodzi o Norweski Black Metal to Immortal go nie reprezentuje, moze brzmi jak Black Metal, ale nie prezentuje tresci anty chrzescijanskich oraz satanistycznych, a to dla mnie jest olejem Black Metalu.
Immortal jest swietny, jednak jezeli chodzi o inne zespoly to u mnie jest podobnie, z Black Metalem, slucham glownie Burzum, Gorgoroth, Mayhem, Satyricon i Immortal, a jezeli chodzi ogolnie o skandynawski Black Metal to jeszcze dochodza Morbid, Dark Funeral, Marduk i Abruptum.
Ciekaw jestem co sadzisz o Darkthronie czy Emperor, tego drugiego nie slucham za bardzo, ale Mroczny Tron to dla mnie aktualnie majstersztyk, zwlaszcza ich czwarta plytka - Transilvanian Hunger.
Ciekawy z nich zespol, zaczynali jako Punk, przeszli w Death Metal, potem w Black Metal a teraz graja cos pomiedzy Blackiem i Punkiem.
I dodatkowa ciekawostka co do Darkthronu - ich Death Metalowe nagrania inspirowal polski zespol Vader, ciekawe czy Peter wie o tym.
Ale jezeli chodzi o Varga, to jest na prawde ciekawa postacia, i razem z Gaahlem, Nergalem, wspomnianym juz Peterem wywarl na mnie duzy wplyw, i jeszcze pewnie wywrze wiekszy jako ze jestem w trakcie czytania bibli kazdego Black Metalowca - Wladcow Chaosu.
U Varga nie podoba mnie sie mala rzecz, a mianowicie fakt ze po spaleniu kosciolow polecial do prasy i o tym im nagadal, to bylo debilne posuniecie.

Jacob Voorhees

Ja ogólnie nie słucham tak dużo black metalu jak Ty. Najczęściej właśnie słucham Burzum, bo uzależnia w cholerę, ale na ogół słucham death, albo brutal death, razem ze wszystkimi jego podgatunkami (Technical, Pathologic...). Może właśnie dlatego niezbyt wsłuchiwałem się w twórczość Darkthrone, Emperor, czy nawet Mayhem. Całkiem prawdopodobne, że nadrobię zaległości dotyczące Darkthrone, jeżeli uważany jest za majstersztyk. A takiego Immortal to w ogóle nie słucham, za każdym razem jak ich widzę niezmiernie śmiać mi się chce, i nawet jeżeli ich muzyka nie jest taka zła, to zawsze będę już miał przed oczami obraz tych umalowanych na biało, biegających po lesie w czarodziejskich szatach dorosłych ludzi.Mnie ich teledyski bardzo śmieszą, może jest to subiektywne odczucie.

Jacob Voorhees

"jestem w trakcie czytania bibli kazdego Black Metalowca - Wladcow Chaosu"

Lol, wielka mi "biblia" blek metalowa. Tendencyjna książka, ukazująca jeden punkt widzenia napisana przez Żyda. Cała treść to plotki, niepotwierdzone informacje i rozmowy z osobami, które z ówczesnym black metalem ('90-'93) miały niewiele wspólnego. Napisana, żeby wywołać sensację, stek kłamstw i zdań/wypowiedzi wyjętych z kontekstu. Gratuluję.

yesiu

Nie można edytować, nie wiem dlaczego, więc dalszą część wklejam tutaj:

A co do samej istoty black metalu, przemawiają do mnie jedynie słowa Varga. Nie ze wszystkim się zgodzę, ale w wielu nawet najbardziej kontrowersyjnych twierdzeniach ma dużo racji. W "Until the Light Takes Us" i swoich artykułach na burzum.org Varg bardzo jasno wyjaśnił czym był ten prawdziwy black metal i jedynie ta "definicja" do mnie przemawia. Od strony ideologicznej poglądy Euronymousa czy reszty członków Mayhem do mnie nie trafiają. Komunizm, La Vey itd. - nie haraszo. Odchodząc już od "vargowego" poglądu na black (który jest dla mnie najbardziej normalny, logiczny itd.) muzycznie z tego gatunku niewiele mi się podoba. Cenię całą dyskografię Burzuma a poza tym jeszcze Satanic Warmaster (ideologiczna kupa, ale muzycznie bardzo mi się podoba), ColdWorld, Bergrizen.

yesiu

I to jakoś wpływa na treść ksiązki, że autor jest żydem? Skąd w ogóle taka informacja że Moynihan - gość oskarżany o rasizm i faszyzm, jest żydem?

GHX03

co za łoś

Jacob Voorhees

aha KK niszczył i palił to teraz ateiści i poganie mają być tak samo głupi ? Bardzo to logiczne :( Dziś mamy wrracać do barbarzyńskich i debilnych metod w imię zemsty ?! Kretynizm.
Co jest dobrego w paleniu ZABYTKÓW ?! Te stavkirke są po prostu piękną architekturą drewnianą z X-XIII w. ! ŚREDNIOWIECZNĄ.

pixi222

Pytanie: Kiedy się poznaliśmy ,byłem również uderzony Twoją wiedzą o Europejskiej/Skandynawskiej historii i religii. Nie mogę się powstrzymać przed myśleniem o tym ,że poprzez palenie kościołów ,poza walką z chrześcijaństwem ,zostały zniszczone piękne dzieła architektoniczne. Jakie są Twoje odczucia względem tego?


Odpowiedź Varga: Wiesz, to może być w jakiś sposób politycznie niepoprawne ,ale mimo to; nie ważne jak "piękne" ,"bogate" i "fantastyczne" meczety budują w Europie muzułmańscy najeźdźcy. Nadal większość Europejczyków chce by oni zniknęli. Nas -wybaczcie podwórkową łacinę- jebie ,czy są "piękne" czy nie. Po prostu rozerwijcie je i wywalcie je ,oraz ich budowniczych z Europy! Pronto!
Większość Europejczyków się pod tym może podpisać.
Jednak z kościołami nie jest inaczej. One również są świątyniami inwazyjnej siły i synagogi też oczywiście ,i fakt ,że prano nam mózgi przez tysiąc lat ,iż uwierzyliśmy ,że są częścią naszej kultury niczego nie zmienia ;one są nadal anty-Europejskimi ,rasistowskimi centrami kultu obcego (hebrajskiego) fałszywego boga.
Jasne ,wiele z nich jest pięknymi budynkami ,zaprojektowanymi przez utalentowanych architektów ,ale co z tego? Czy obchodzi mnie ,czy miecz ścinający mnie i moich ludzi to stary ,zardzewiały sejmitar ,czy złoty miecz krzyżowca z doczepionym pięknym wielkim klejnotem? Powinienem siebie bronić bez względu na wszystko i nie dawać krucjatującemu żydowskiemu służalczykowi carte blanche by mordował moją rasę i mnie tylko dlatego ,że jego ostrze jest tak cholernie piękne ,albo dlatego ,że pozwalano mu na to przez minione tysiąc lat!
Co większość indywiduów wydaje się zapominać to fakt ,że cokolwiek zniszczymy zostawia to miejsce dla czegoś innego ,czegoś nowego. To może wyglądać jak dalekosiężna idea ,dla wielu z was ,ale moglibyśmy zacząć budować piękne budowle już teraz wiecie...? Nie musimy budować tylko nijakich ,ugodowych domków. ,jak czynimy to od jakichś stu lat. Jeśli chcesz wybudować coś fantastycznego to po prostu to zrób. Co Cię powstrzymuje?
Podsumowując ; nie widzę niczego pięknego będącego niszczonego kiedy ktoś pali kościół ,synagogę ,czy meczet (albo bank). Widzę satanistyczną świątynię usuwaną z naszej świętej rodzimej ziemii ;z Europy.
I jeżeli jakiś chrześcijański frajer chce przeciw temu protestować ;co oni zrobili z naszymi świątyniami ,kiedy tutaj przyszli? "Zbierają co zasiali".

Ottiss14

Czysty bełkot, a nie odpowiedź. Sorry, ale wobec Varga zgadzam się z dr hab. Sołtysiakiem, że "(...) poglądy Vikernesa trudno potraktować jako coś innego niż przejaw daleko posuniętej socjopatii, w której agresja i auto-agresja pomieszana jest z luźno powiązanymi ze sobą elementami narodowego socjalizmu, okultyzmu, neopogaństwa i eugeniki." Koleś ma po prostu coś z głową, co widać dobrze po tej odpowiedzi. :/

Głupotą jest odpowiadać na dawne zachowania KK, muzułmanów itd. takimi samymi. Pokazujemy wtedy, że jesteśmy tak samo głupi i prymitywni. Poza tym ja darzę wielkim szacunkiem zabytki, szczególnie średniowieczne, a te stavkirke są jednym z największych cudów średniowiecznej architektury. Dla mnie zabytek z XI w. ma większą wartość niż hipotetyczne "coś nowego" :P Poza tym facet walną gafę. - Nie tylko chrześcijanie protestują przy niszczeniu świątyń. :P

pixi222

Walka z najeźdźcą siłą rzeczy wiąże się z agresją i destrukcją. To ,że urodziłaś się w Irlandii północnej nie znaczy ,że nie powinnaś chcieć jej niezależności i zjednoczenia Ojczyzny. Jak walczyć z agresywnymi muzułmanami? Oni już tak urośli w Anglii w siłę ,że żądają dla siebie dwóch miast i części londynu ,które miały by być objęte prawem szariatu i autonomiczne od rządu Angielskiego. Palenie meczetów niezależnie od tego jak wyglądają jest częścią wojny. Chrześcijaństwa tyczy się to tak samo.

Ottiss14

"To ,że urodziłaś się w Irlandii północnej nie znaczy ,że nie powinnaś chcieć jej niezależności i zjednoczenia Ojczyzny. "
że co ? ale też nie znaczy, że powinnam :P
Cóż władze WB nie mogą im ustępować, gdyż ten kraj ma takie a nie inne prawo i to imigrant ma się dostosować. Nie podoba mu się to (sorry) won do siebie.
Dla mnie palenie świątyń jest barbarzyństwem, głupotą i ignorancją. Nie ważne, jakich świątyń.

pixi222

Było by nim ,gdyby palił meczety w krajach arabskich. On palił obiekty obcych kultów we własnym kraju ,a nie w cudzych. To patriotyzm i samoobrona ,a nie barbarzyństwo.

Ottiss14

Takie samo barbarzyństwo. Niszczenie zabytku, czy świątyni zawsze jest barbarzyństwem. Bronić się przed samowolką innych religii można w granicach prawa i honoru.
Nie brukaj tym patriotyzmu, proszę Cię.

pixi222

O koleżanka z GB...

filthy_pig

Nie, koleżanka z Polski ;) To był przykład Ottisa14, do którego się odniosłam.

Jacob Voorhees

Chlopie! Idac Twoim tokiem myslenia mozna wyburzyc praktycznie wszystkie zabytki sakralne itp ! LOL To nie zbyt proturystyczna postawa jakna obywatela!

GHX03

Co do tych wzmacniaczy. Zauważyłem, że w Black/Death jest taka różnorodność ich dźwięku, że jedyne co łączy te wszystkie podgatunki to growl.
Wystarczy porównać właśnie Burzum do np. Mortician, gdzie używają takich wzmacniaczy i przesterów, że aż można ogłuchnąć na ściszonych głośnikach. ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones