Varg Vikernes

Christian Kvisling Larsson Vikernes

8,7
40 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Varg Vikernes

...to powinien go zagrać Ryan Gosling. Najlepszy wybór bez dwóch zdań. Bardzo dobry aktor i raczej nie znaleziono by innego bardzij do oryginału podobnego.

Ottiss14

Cała prawda. Popieram. Niestety obawiam się że z wypuszczeniem takiego filmu na rynek byłyby probelmy, bo mogłoby to zostać uznane przez opinie publiczną za reklamowanie osoba która zupełnie wyłamuje się z mainstreamu i stanowi "niepoprawny model" - wiecie o co mi chodzi ;)

Bloodbane

Jeżeli powstałby film o Vargu to na pewno byłby ekranizacją plotek i mitów na jego temat które potrafiły być naprawdę paradoksalne ,bo nazywano go uparcie satanistą w mediach nawet gdy ten mówił ,że gardzi satanistami.
Niemniej film o nim mógłby w Norwegii nie być dostępny właśnie z powodu samodzielnego myślenia Varga ,który ma bardzo wyjątkowe poglądy ,których nie da się zaszufladkować. Mało kto wie ,że ma on pięcioro dzieci i ma prawny zakaz jakiegokolwiek kontaktu z pierwszym ,z córką i to nie z powodu tego co zrobił ,ale z powodu jego poglądów właśnie. Nie wiem ,czemu nie dotyczy to reszty dzieci ,tą córkę miał zanim poszedł siedzieć ,więc może prawo się zmieniło choć tamto nadal działa. Ale tak jest w socjalizmie ,państwo może zrobić z człowiekiem co chce ,odebrać dziecko bo nie podoba im się ,że Ojciec ,czy Matka ma własne poglądy i przemyślenia ,dalekie od socjalistycznych utopii.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Uważasz, że jego poglądy były okej? To psychol.

Konkrety proszę. Bo 99% ludzi którzy o nim źle mówią g6wno wiedzą o jego poglądach. Polecam na początek poczytać trochę wywiadów z nim na jego oficjalnej stronie.
A zabójstwa dokonał w samoobronie ,każdy kto się interesował sprawą wie jak to wyglądało. Jeżeli ktoś by planował Ciebie zamordować ,a Ty byś się o tym dowiedział i pojechał do niego dowiedzieć się czy to prawda ,a w progu zostałbyś zaatakowany nożem i w wyniku walki zadźgałbyś napastnika ,też uważałbyś siebie za psychola? Ludzie tracą wszelki obiektywizm i krytycyzm na niektórych płaszczyznach ,np. w kwestii NWO ,katastrofa/zamach smoleński ,czy osób np. Vikernesa. Cała otoczka w okół niego to była histeryczna lewacka manipulacja typowa dla norweskich mediów. Jeżeli myślisz ,że Varg jest neo-nazistą to znaczy ,że wiesz tylko tyle co przeczytałeś na wikipedii ,czy w GW czyli nic.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Co do zabójstwa - przychylam się do tego co mówisz. Czytałem, że dochodziły do niego głosy, że Øystein Aarseth planuje go zabić i wolał nie czekać na jego ruch. W ogóle dużo czytałem o Vargu, jego życiu itd. Ostatnio natknąłem się na bardzo ciekawy i rzetelny artykuł wł. esej Arkadiusza Sołtysika. Jest tam sporo o ideologi Vikernesa, a także D. Myatta.

http://www.antropologia.uw.edu.pl/AR/ar-04-05.pdf

Ciekawa lektura i nie sądzę by były tam bzdury - po jego przeczytaniu nie zmieniam zdania co do oceny poglądów Varga.

P.S. Czy wy wszyscy - orędownicy Nowej Prawicy musicie od razy wyjedzać z Gazetą Wyborczą jak ktoś się z wami nie zgadza i ma inne zdanie? Ja tam szanuje upodobania polityczne, ale już któryś raz jak wchodzę w polemikę z jakimś sympatykiem KNP to słyszę "Dobra idź włącz sobie TVN albo poczytaj Wyborczą" ...

Akurat ja nie miałem na myśli Twojej domniemanej ignorancji mającej wywodzić się z lektury GW ,czy TVN ,ale po prostu nierzetelność i stronniczość podanych przeze mnie źródeł informacji. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy wikipedia jest lewacka czy nie ,to niech porówna opis haseł "antysemityzm" i "antypolonizm".
Poglądy Varga najlepiej poznawać poprzez lekturę jego artykułów ,wypowiedzi ,czy wywiadów z nim ,niemniej zaraz zerknę na ten artykuł.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Wiem, że Wikipedia jest często nierzetelna (w poszczególnych hasłach) - nawet moi wykładowcy radzą by korzystać z innych źródeł niż wiki. Co do mediów to traktuje wszystkie tak samo, bo wszystkie są propartyjne; Rzepa też gdyż wyraźnie sympatyzuje z partiami prawicowymi.

No nie powiedziałbym ,tym bardziej ,że jej obecny właściciel to znany lewak i nie sądzę by obyło się bez wpływu na dziennikarzy. Może Uważam Rze jeszcze jako tako jest asertywne. No i oczywiście Najwyższy Czas! ,tylko cena zbyt zaporowa w stosunku do zawartości.
No i kwestia co się rozumie przez Prawicę ,bo jeśli uważasz ,że PiS to prawica to w takim razie jak nazwać KNP? Albo np. Narodowych Liberałów ,gdyby założyli jakąś partię? Bo dla mnie wszystkie partie w sejmie są lewicowe ,ONR jest wyraźnie podzielony i to się ciągnie jeszcze sprzed wojny ,kiedy powstała pierwsza partia Narodowo Liberalna właśnie jako odłam ONRu. NOP to wyraźnie socjaliści ,MW też jest dosyć niejednolite ,PPP to czyści komuniści nawet się z tym nie kryją z resztą mają na koncie kilka działań terrorystycznych ,oferują też swoje usługi np. w porywaniu ludzi. Dla mnie KNP to prawica ,a Narodowi Liberałowie ,do których się zaliczam to skrajna prawica. Oczywiście rozumiem pod tym zupełnie co innego niż lewacy.
A co do artykułu to taki sobie. Wyraźnie widać chęć autora do podtrzymania jednak tych mitów na temat Varga.

Niestety, ten tekst to bzdury. Ośmiesza i przekłamuje. Nie wiem kim jest pan Sołtysiak, ale to jakiś bajkopisarz... nie chce mi sie pisać więcej.

fragment wywiadu ze strony http://www.burzum.org/eng/library/2004_interview_bg.shtml

"Q: You are not a member of AHF nowadays, are You? How did it happen that You had to leave AHF? What were the reasons to do this? Were You forced to do it or was it Your own decision?

A: The NHF was persecuted in Norway, by the Antifa/Monitor, who repeatedly wrote that the NHF was neo-Nazi and that leader was Varg Vikernes, and so forth. Even when the NHF told them that Varg Vikernes is not the leader of the NHF or the AHF they just kept on about it. Even the secret police claimed adamantly that I was the leader of the NHF when they interviewed one of the NHF guys (as he tried to get a license to own a 10mm H&K pistol of some sort). He told them I wasn't the leader, but they just ignored him and trusted their own sources instead.

After a while I figured out that it would be interesting to see what these people would do if I wasn't even a member of the NHF. Would they still claim I was the leader? It never mattered if I was a member or not, as I was in prison and incapable of participating in any of their expeditions to old hills forts, or the like, anyhow. For that reason I left the AHF/NHF, to see how the Antifa/Monitor morons and the secret police would do. In practice I have never been a member, so the NHF guys never noticed any difference (in fact I haven't even met half of them), and if I want to write articles for their magazine I can do that anyhow, whether I am a member or not.

The AHF/NHF never asked me to leave and there is no argument between us in any way. I simply left, for the above mentioned reasons. "

Ottiss14

Należy mu się pogarda choćby i jedynie za spalenie ZABYTKÓW ! XI-XII w. - cuda skandynawskiej architektury drewnianej.
Co mu zabytek złego zrobił ?! total idiot i tyle.

"w ośmiu przypadkach policji udało się wykazać bezpośredni udział Vikernesa" :(
[w:] Arkadiusz Sołtysiak "Neopogaństwo i NeoNazizm. KilKa słów o ideologiach davida myatta i varga vikernesa".

pixi222

Odpisałem Ci w innym temacie.

pixi222

Jak chrześcijanizm był "wprowadzany"do skandynawii swego czasu robili to samo z ich symbolami kultu które były nawet starsze.Swoją drogą kim jesteś by nazywać człowieka idiotą tylko dlatego że ma prawo do własnej wiary czy pogladów w swoim własnym kraju notabene.Jest po prostu ekstremistą.Uwierz mi w nie odległej przyszłości bedziemy potrzebować takich ludzi,jak i zapatrywanie się zmieni diametralnie.Najpierw trzeba poznać dwie strony medalu,potem zająć stanowisko.Swoja drogą dobrze że juz wyszedł cała ta blackowa scena zpiżdziała przez ten czas.Choć prawde mówiąc liczyłem na coś jak Hvis lisett tar oss. Hail Varg

filthy_pig

Jestem wolnym człowiekiem, który ma prawo wyrażać swoje zdanie :P i nie nazywam go idiotą za to, co napisałeś tylko za NISZCZENIE ZABYTKÓW. Dzięki, ale nie uwierzę. Nikt nie potrzebuje w Europie rodzimych barbarzyńców niszczących zabytki swojej kultury i narodu oraz miejsca kultu. Poważny i cywilizowany człowiek inne wiary szanuje, a nie wyzywa i bezcześci.
Pozdro

Ottiss14

Nawet filmweb docenia geniusz Varga ,w skali 1-5 jego średnia ocena to 8897.1

Ottiss14

Jak miło znaleźć na Filmwebie kogoś bardziej zorientowanego w kwestii Varga. :)
Mimo wszystko jako osoba o poglądach prawicowych z jego poglądami politycznymi raczej sympatyzować nie będziesz, to rasowy NS. Niemniej wciąż godny jest podziwu pod wieloma względami.

użytkownik usunięty
Pinkel

Ja cenię i podziwiam go za tworzenie świetnej muzyki. A jego poglądy... no cóż delikatnie mówiąc różnią się od moich.

Powrót do standardu złota to zły pomysł? Wiele krajów obecnie to rozpatruje w tym przede wszystkim USA i Chiny. Państwa Narodowe to zły pomysł? Naród to najodleglejsza człowiekowi wspólnota z jaką jest w stanie się identyfikować i tylko zorganizowane narody są w stanie się dogadać ,bez tego świat utonie w wojnie. Może najwygodniej będzie jeśli podasz konkretne zarzuty. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones