Varg Vikernes

Christian Kvisling Larsson Vikernes

8,7
42 oceny występów osoby
powrót do forum osoby Varg Vikernes

Co wy wiecie o prawdziwej muzyce? Gdyby nie szum medialny (zwłaszcza w ostatnich
czasach) to nawet mało prawdopodobne, aby powstał jego profil na filmwebie.

Sława na podstawie spalenia paru (góra parunastu, chociaż to tylko pogłoski) kościołów to jakaś
żenada. Co chwila jakiś płonie, a pan Varg doskonale wiedział że robiąc rzeczy "kultowe" (czyli
najprostsze, na których głupotę nikt inny nie chciał powoływać się w historii) zagrabi sobie
publiczność i sławę na długi, długi czas.

Powodzenia, biedaczki.

DeathMetal

Sam najpierw popłacz biedaczku.
Nie będę bronić Varga czy jego czynów, ale - jeśli masz taki nick a nie inny, to nie błaźnij się i podaj jedem powód dla którego nie jest muzykiem? Jest muzykiem i to wielkim, choć nużą jego nowe dokonania - to wciąż ten sam Varg, który nagrał w 1994 roku, do dziś wstrząsający album - Hvis Lyset Tar Oss...

Odnosnie tego 'co chwilę' - skłonny jestem powątpiewać, od dawna nie zanotowano tylu podpaleń kościołów, zdarzają się, ale nie więcej niż 1 raz w roku, więc też niezbyt pasuje.

Szum medialny - to mosz dobre, zatem pokaż mi jakąkolwiek gazetę, magazyn, spoza nurtu metalowego (pomijając jego książki), czy choćby i szerzej widziane wiadomości o nim (poza dokumentami), szum jest taki jedynie dlatego iż jest on znany w kręgach black metalu. Nic poza tym.

Może Ci się wydawać iż mało prawdopodobne, może i mało jest tego iż wystąpił w 2 dokumentach, a w przyszłym roku wchodzi i 3 dokument, tym razem już w jego reżyserii.. Więc prędzej czy później ktoś by gododał, bo jeśli chcesz, to i Chrystusa dodasz jako człowieka filmu.

Co my wiemy o muzyce? Pozwól, że na to pytanie odowiadać nie będę, bo ty zadając takowe zapytanie, sam się pod nie nadajesz. Jeśli tak kochasz muzykę - to w dupie masz co inni sądzą, w dupie masz czego inni słuchają. Więc jeśli zapytujesz co ja wiem o prawdziwej muzyce? Odpowiem: Wiele. A jedynym argumentem jaki bym mógł Ci przytoczyć to rokroczne świadectwa i dyplomy ze Szkoły Muzycznej.

Tak więc - nie interesuje mnie jakim człowiekiem jest Varg - bo muzykiem on jest, a ty pisząc, ze wiesz co nieco o muzyce powinieneś docenić część z jego dokonań, bo nikt, nawet teraz - nikt nie nagrał takiej muzyki jak on na w/w. albumie. I za ten album będę go bronić.

Więc , powodzenia!

PS. Masz zwiastun jego najnowszego filmu - byś nie sądził, że jaja sobie robię czy co.

http://www.youtube.com/watch?v=37wW5rR8624

Animefun666

Jako muzyka trzeba go docenić, aczkolwiek czuje się w tym wpływy Bathory, który jest dla mnie ojcem tej "wersji" black - metalu. Jednak jako człowiek... sorry, wg moich zasad jako morderca z premedytacją (i to z jakich powodów...) nie powinien już żyć

DeathMetal

Niestety jak frajer zabił Euronymousa z powodu laski, zawiści, kasy etc, a usiłował do tego dorobić jakąś ideologię. Palenie zabytków to też głupota, bo czego by nie podpalił, to żaden Odyn mu na ziemię nie zstąpi i nie podziękuje. Z drugiej strony kilka płyt nagrał bardzo dobrych, niektóre jego poglądy też mi się podobają, ale jakby nie patrzeć, to morderca z premedytacją, 28 ran kłutych to nie przypadek i tak naprawdę nie powinno go już na tym świecie być...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones