Viggo Mortensen

Viggo Peter Mortensen Jr.

8,6
58 525 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Viggo Mortensen

Należy mu się duży szacunek

użytkownik usunięty

za to, jak bardzo pracował, aby wczuć się w swoją rolę we Władcy Pierścieni - m.in sypiał w namiocie w swojej zbroi, cały czas nosił przy sobie miecz, albo nie przerwał kręcenia nawet, gdy złamał palec u nogi czy wybił sobie ząb.

Zgadzam się, wykonał kawał dobrej roboty i był świetnym Aragornem.

Bastilla

Viggo to doskonały przykład tego że przygotowanie się do roli to więcej niż nauczenie sie tekstu,tacy aktorzy przykład dla początkujących gwiazd

Dokładnie był genialny w tej roli w pozostałych filmach też grał znakomicie. Też się tak wczuwał w rolę. Lubię takich właśnie aktorów którzy tak grają.

Poświęcenie aktora jest strasznie ważne w prawidłowej odtworzeniu swojej roli.
Zgadzam się, Viggo zrobił to znakomicie. Zdecydowanie zasługuje na wielki szacunek.
Jednak ostatnio czytałem, że Christian Bale np. też strasznie się poświęcił do odtworzenia swojej roli w "American Hustle". Przytył aż 18 kilo dla swojej roli :)

NightWeek

Bardziej podziwu godne było to, że do "Mechanika" schudł 28 kg. Podobnie Jared Leto - 13 kg do "Requiem dla snu" + abstynencja seksualna. Renée Zellweger przytyła 9 kg do roli Bridget Jones. Skoki wagi u aktorów to nie jest znowu nic tak bardzo niezwykłego, wielu aktorów przez to przechodzi jeśli zależy im na roli. Oczywiście należy im się za to szacunek, ale jednak patrzę na to trochę inaczej niż np. na Maxa Schrecka, który tak się wczuł w swoją rolę (w ogóle nie mrugał podczas zdjęć, nie zdejmował kostiumu, spał w trumnie), że ludzie zaczęli podejrzewać, że naprawdę jest wampirem (o czym zresztą powstał osobny film) ;)

inferno_22

W jakim to "Mechaniku" grał Viggo? O.o

Mearas_fw

Przeczytaj sobie post, do którego nawiązywałam jeszcze raz (optymistycznie założyłam, że go już czytałeś skoro się wypowiadasz), pomyśl chwilę i będziesz wiedział kto i w jakim to "Mechaniku" grał.

inferno_22

Ale wstyd... a już myślałem że udało mi się komuś wytknąć błąd ;)

Mearas_fw

Może następnym razem ;)

inferno_22

co to za film, o którym piszesz z maxem schreckiem?? zaintrygowało mnie to :)

miki19

"Nosferatu - symfonia grozy" to ten z Schreckiem, a "Cień wampira" powstał później zainspirowany plotkami na jego temat ;)

inferno_22

dzięki ;)

Facet kocha swój zawód :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones