Vincent Kartheiser 

Vincent Paul Kartheiser

7,3
2 542 oceny gry aktorskiej
Vincent Kartheiser
Vincent Paul Kartheiser urodził się i został wychowany w Minneapolis, w Minnesocie, przez Jima i Janet Kartheiser. Jest niebieskookim brunetem, najmłodszym z szóstki rodzeństwa. Ma 4 siostry- Colette, Therese, Elise i Andreę, oraz brata, Nathana.
Od wczesnego dzieciństwa występował w dziecięcym teatrze w Minneapolis. Po raz pierwszy na deskach teatru stanął jako sześciolatek- pamięta, że wbiegł na scenę, na której występowała jego siostra- reżyser krzyknął do niego, żeby schodził ze sceny albo nauczył się grać.. Wziął udział w takich przedstawieniach jak: „Historie Henryka IV i V” czy „Pipi Longstocking”. Wkrótce jednak jego talent został zauważony i przeniesiony na duży ekran. Swoją przygodę z filmem rozpoczął w wieku 13 lat od małych ról w filmach „Żelazna wola” (choć jego sceny została ostatecznie wycięte), „Wielka mała liga”, „Skryta namiętność”. Jako czternastolatek wystąpił w niskobudżetowym „Heaven Sent”, ale film nie trafił do kin. Jego pierwszym większym obrazem była rola Gilliona w „Indianinie w kredensie” z 1995 roku. Znany jest również ze roli Connora w telewizyjnym serialu „Anioł ciemności”.
Obok aktorstwa ukończył wydział historii na uniwersytecie kalifornijskim. W wolnych chwilach dużo czyta- jego ulubionymi pisarzami są Fiodor Dostojewski, Edgar Allan Poe i William Shakespeare. Kocha także muzykę- The Doors, Placebo, Alice In Chains. Współpracował między innymi z Marisą Tomei, Christianem Slaterem, Charltonem Hestonem, Patrickiem Stewartem, Jamesem Woodsem, Melanie Griffith, Kirsten Dunst, Gaby Hoffmann.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 maja 1979

miejsce urodzenia: Minneapolis, Minnesota, USA

wzrost: 173 cm

Aktor
Zdobył 2 nagrody Aktor, 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Alexis Bledel (07.06.2014 - 26.08.2022, rozwód), syn (ur. 2015)
Vinnie ma cztery siostry i jednego brata.
Dorastał otoczony dziełami Vincenta Van Gogha, po którym nadane zostało mu imię.
Uprawia wspinaczkę górską.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych