Vincent Paul Kartheiser

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/6124/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1810,"rate":7.503314917127072,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/6124/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":16,"rate":6.3125,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/6124/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":15,"rate":6.866666666666666,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,5
1 810 ocen gry aktorskiej
Vincent Kartheiser
Vincent Paul Kartheiser urodził się i został wychowany w Minneapolis, w Minnesocie, przez Jima i Janet Kartheiser. Jest niebieskookim brunetem, najmłodszym z szóstki rodzeństwa. Ma 4 siostry- Colette, Therese, Elise i Andreę, oraz brata, Nathana.
Od wczesnego dzieciństwa występował w dziecięcym teatrze w Minneapolis. Po raz pierwszy na deskach teatru stanął jako sześciolatek- pamięta, że wbiegł na scenę, na której występowała jego siostra- reżyser krzyknął do niego, żeby schodził ze sceny albo nauczył się grać.. Wziął udział w takich przedstawieniach jak: „Historie Henryka IV i V” czy „Pipi Longstocking”. Wkrótce jednak jego talent został zauważony i przeniesiony na duży ekran. Swoją przygodę z filmem rozpoczął w wieku 13 lat od małych ról w filmach „Żelazna wola” (choć jego sceny została ostatecznie wycięte), „Wielka mała liga”, „Skryta namiętność”. Jako czternastolatek wystąpił w niskobudżetowym „Heaven Sent”, ale film nie trafił do kin. Jego pierwszym większym obrazem była rola Gilliona w „Indianinie w kredensie” z 1995 roku. Znany jest również ze roli Connora w telewizyjnym serialu „Anioł ciemności”.
Obok aktorstwa ukończył wydział historii na uniwersytecie kalifornijskim. W wolnych chwilach dużo czyta- jego ulubionymi pisarzami są Fiodor Dostojewski, Edgar Allan Poe i William Shakespeare. Kocha także muzykę- The Doors, Placebo, Alice In Chains. Współpracował między innymi z Marisą Tomei, Christianem Slaterem, Charltonem Hestonem, Patrickiem Stewartem, Jamesem Woodsem, Melanie Griffith, Kirsten Dunst, Gaby Hoffmann.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 maja 1979

miejsce urodzenia: Minneapolis, Minnesota, USA

wzrost: 180 cm

Aktor
Zdobył 2 nagrody Aktor, 1 inna nagroda i 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym za serial Mad Men w roku 2010 wraz z: Christina Hendricks, Aaron Staton, Alexa Alemanni, Rich Sommer, Michael Gladis, January Jones, Jon Hamm, Robert Morse, Bryan Batt, Elisabeth Moss, Kiernan Shipka, John Slattery Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym za serial Mad Men w roku 2009 wraz z: Bryan Batt, Mark Moses, Christina Hendricks, Aaron Staton, Elisabeth Moss, Rich Sommer, John Slattery, January Jones, Michael Gladis, Alison Brie, Jon Hamm
żona Alexis Bledel (od 2014), syn (ur. 2016)
Vinnie ma cztery siostry i jednego brata.
Dorastał otoczony dziełami Vincenta Van Gogha, po którym nadane zostało mu imię.
Uprawia wspinaczkę górską.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych