Vivien Leigh

Vivian Mary Hartley

9,3
6 302 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vivien Leigh

Witam! Mam ogromną prośbę. Czy posiada ktoś książki o Viv? Jest w ogóle napisana jakaś biografia tej wspaniałej aktorki? Jak tak ,to gdzie mogę ją zakupić? Bardzo mi na tym zależy. Z góry dziękuję!

charlize13

Jest 17 napisanych jej biografii. Można je kupić na amazon.com na wyszukiwarce google można wpisać vivien leigh i na ostatniej stronie jest kilka stron z jednej z biografii.

marjorie

Dzięki bardzo! A są jakieś książki o Margaret Mitchell? Bo też jestem bardzo ciekawa jej życiorysu.

charlize13

jest ksiazka pt. ,,Nie przeminelo z wiatrem" byla kiedys na allegro ale teraz nie jestem pewna

charlize13

nadal jest na Allegro,niedawno kupiłam i uważam że ta książka o M. Mitchell jest świetna! czyta się ją jak powieść. Naprawdę polecam wszystkim wielbicielom Przeminęło z wiatrem. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, zarówno o autorce jak i o powstawaniu książki.

charlize13

Ja znalazłem właśnie na stronie Biblionetka książkę pt. 'Vivien Leigh - przeminęła z wiatrem', autorstwa Anne Edwards. Czytał ktoś ją może? Czy to jedyna książką o Vivien wydana w Polsce?
Chciałbym przeczytać coś fajnego i najlepiej po polsku, chociaż z angielskim nie mam problemu :)
Proszę o pomoc!

bardotek69

'Vivien Leigh - przeminęła z wiatrem' mam tę ksiażkę, już przeczyatałam mogę się podzielić z kimś

kathy64

Cześć, trochę późno, ale nadal chcesz się podzielić książką? bo ja bardzo chętnie skorzystam. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

bardotek69

oprócz faktu, że Anne Edwards kreuje Vivian na idylliczną, wręcz baśniową postać, nie posiadającą wad, to książka jest super, właśnie ją czytam :) Edwards jest świetną biografką, bardzo dokładną. Odnoszę wręcz wrażenie, jak gdyby miała wręcz obsesję na punkcie Vivian...

charlize13

Ja czytałem biografię Vivien autorstwa Hugo Vicerksa - podobno jak dotąd najlepszą, wydaną książkę o owej aktorce. Jakkolwiek moja wiedza na temat Viv się wzbogaciła, jednak muszę przyznać, że z samą książką szału nie ma. Jak dla mnie, napisana została w dosyć specyficznym angielskim i wielu rzeczy nie rozumiałem i miałem trudności z przebrnięciem... Ale przeczytałem i nie żałuję. Jeżeli jednak to jest najlepsza książka o Vivien to raczej nie chcę czytać tych słabszych...

bardotek69

Polecam "Vivien Leigh: A Bouquet" autorem jest Alan Dent. Nie jest to typowa biografia, są to wspomnienia jej przyjaciół. Książka powstała tuż po jej śmierci bo w 1969 roku. Każda z osób miała za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez autora dotyczących Viv. Bardzo ciekawa książka bo "inna". Z biografii rzeczywiście najlepsza jest póki co Hugo Vickersa, osobiście bardzo lubię. pzdr

charlize13

Czy ktoś może ma tę polską biografię Vivien do sprzedania/na wymianę? Nigdzie jej nie mogę znaleźć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones