Vivien Leigh

Vivian Mary Hartley

9,3
6 302 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vivien Leigh

Dla mnie negatywne nastawienie do komunizmu to jedna z najwartościowszych cech u człowieka a ponieważ bardzo lubię Vivien to pytam znawców czy ona tego nienawdziła ??? (martwiło by mnie gdyby miała z tą zarazą jakiś związek )

No proszę, jak to łatwo oceniać jest z perspektywy czasu, prawda? A nawet gdyby, to co? Wiesz, czemu w latach 40., 50. i 60, a nawet jeszcze później w krajach zachodnich środowiska komunistyczne cieszyły się sporą popularnością? Bo nikt nie miał wtedy jeszcze pojęcia, jak wielką katastrofę gospodarczą wyrządzi on w państwach bloku wschodniego (przepaść między nimi a kapitalistycznymi nie była wtedy jeszcze tak gigantyczna jak w 1989). Zresztą komuniści zachodni w zdecydowanej większości odrzucali komunizm sowiecki - oni byli autentycznymi zwolennikami rządów ludu (inicjatywy, której nikt nie może tak po prostu potępić), a nie terroru służącemu jednej partii.

Ja myślę że Vivien miała gdzieś politykę, chyba że była jej na rekę w danym momencie. Ona, miała bardzo podobny charakter do Sacrlett O'Hary - "jak dwie krople wody" tak wypowiadali się bliscy jej ludzie. Czytaliście i oglądaliście na pewno, więc tam znajdziecie odpowiedź na postawione pytanie.Miała komunizm, tak jak i inne ideologie głęboko...

goslawa25

A ja czytałam, że była całkowicie inna niż Scarlett. Była delikatna, nie myślała o sobie. Przeczytaj sobie kilka biografii, to będziesz wiedział/a jak się różniła od Scarlett O'Hary.

marjorie

Bardzo się mylisz, czytałaś pewnie jedną z tych rzewnych wybielonych biografii o Vivien. Ona była taka jak Scarlett i za to ją uwielbiam. Jeżeli kogoś kiedykolwiek przedstawiała nad siebie to był to Olivier. To nie są jakieś oszczerstwa, absolutnie - to była babeczka z charakterem. jak coś postanowiła to po "trupach" i do celu. Z jakim impetem i w jakim stylu zdobyła Hollywood. To jest niesamowite!Co prawda była też druga strona tego jej charakterku - pod koniec życia...no cóż. Dla mnie i na pewno dla wielu na zawsze pozostanie jedną z największych gwiazd kina i najbarwniejszych osobowości w ogóle. Jedna z nie licznych, którzy mają u mnie 10/10

marjorie

Gdyby nie myslala o sobie, to raczej by nie zostawila malutkiej coreczki i meza. Przynajmniej ten epizod jej zycia jakos dziwnie pasuje mi do Scarlett, ktora rowniez nie miala skrupolow i blagala Ashleya, by zostawili rodziny i wspolnie uciekli...

kasiak1983

No w końcu ktoś obiektywny. Przecież Vivien to człowiek. Jej charakter nie powinien przesądzać o sądach widzów na temat Vivien - Aktorki.

Te, Lazuryt, nie jestes ty czasem nawroconym komuchem ? Takim co to po nawroceniu wlasne gniazdo kala ? I robi przy tym halas.

użytkownik usunięty
Mr_Pomeron

Skąd taki wniosek ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones