Władysław Pasikowski

7,5
5 377 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Pasikowski wzorował się kinem Kazana, Ritta, Bergmana,Boormana,Peckinpaha i Scorsese charakterystyczne w jego filmach jest to że pada dużo wulgaryzmów jest morze przemocy a kobiety są zwykłymi wywłokami.Ciekawe jest to że sceny seksu w jego filmach są bez ściągania ubrań jak to miało miejsce min. w Reichu czy Krollu ale też nie unikał scen gwałtu jak to było w Krollu czy Demonach wojny wg. Goi.Bardzo dobrze Pasikowski trafiał z muzyką do filmu jak to było charakterystyczne granie na trąbce Tomasza Stańko w Psach czy Reichu to jest niesamowite czy piosenki Tomka Lipińskiego w Słodko-Gorzkim czy Psach 2.Bardzo często nazywany jest polskim Tarantino ponieważ obaj robią filmy sensacyjne współpracują z podobną obsadą przez lata i tworzą duety.Ostatnio odszedł od kina sensacyjnego i od swoich ulubieńców czyli nie zaangażował do swoich dwóch ostatnich filmów Pokłosie i Jack Strong Bogusława Lindy,Cezary Pazury czy Radosława Żmijewskiego.Jeszcze zauważyłem że w filmach Pasikowskiego często dojrzały mężczyzna wiąże się z dużo młodszą kobietą która go potem zdradza Psy czy Reich czy też to co pisałem na początku że kobieta jest wywłoką bo w żadnym filmie Pasikowskiego nie umie zachować wierności.Doskonale zrealizowany Słodko-Gorzki nawiązał do kina młodzieżowego w stylu „Amerykańskiego graffiti” czy „Dzieciaków” gdzie w rolach głównych obsadził młodych, w dużej mierze nieprofesjonalnych aktorów którzy wypadli bardzo dobrze.Szkoda że Pasikowski nie zrobił więcej filmów w stylu Słodko-Gorzki może wróci do tego klimatu.

DoktorLejdo

Takimi filmami jak Jack Strong czy Pokłosie pokazał że potrafi robić nie tylko kino sensacyjne.

zegan333

Tylko Pasikowski potrafi robić świetne filmy sensacyjne w Polsce a Wojciech Wójcik jeszcze jednak z tego co Pasikowski mówi to nie chce kręcić filmów jak na samym początku i możliwe że Reich to ostatni jego film z gatunku sensacyjny.

DoktorLejdo

Także mój ulubiony polski reżyser. Psy to legenda, powtarzam ten film raz na jakiś czas. Glina to bodaj najlepszy polski serial. Pokłosie też bardzo dobre i mocne. Czekam z niecierpliwością na nowego Pitbulla.

ObywatelTB

Glina to zdecydowanie najlepszy polski serial ale żeby było jasne kryminalny. Dla mnie najlepsze produkcje Pasikowskiego to właśnie Glina, Psy, Psy 2, Kroll, Operacja Samum. Najgorszy jego film wg mnie to Reich. Reszta lepsza lub gorsza jednak bardzo charakterystyczna, ma swój styl za co bardzo go cenię.

DoktorLejdo

czyli jednym słowem facet produkuje syf

Commonwealth

Pitbull świetnie Pasikowskiemu wyszedł.

DoktorLejdo

Na chwile obecną moim zdaniem najlepszy żyjący polski reżyser :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones