William Friedkin

7,8
1 433 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby William Friedkin

Który nakręcił na początku kariery dwa arcydzieła pod rząd (+jeden świetny film tuż po nich), by potem kręcić same niczym nie wyróżniające się filmy, na ktore skladają się całkiem przyzwoite produkcje (Żyć i umrzeć w LA), albo naprawdę kiepskie (Robak, ślamazarny remake 12 gniewnych ludzi). Czyżby ten sam przypadek co Ridley Scott?

waldyga

W Hollywood reżyser jest tyle wart, co jego ostatni film. Jego załatwił chyba "Układ Stulecia"... Talent miał niewątpliwy. Myślę, że zabrakło szczęścia (do dobrych scenariuszy), a może i układów.

baron666

Klapa i trudy realizacji Sorcerer, potem nagonka związana z Cruising zrobiłī swoje. Potem były różne problemy - a to brak zainteresowania wytwórni reklamowaniem filmu, olewający dystrybutor.

waldyga

Czy ja wiem, czy na początku? W latach 60 miał bardzo słabo odebrane filmy - komedie z Cher i Sonny Bono, potem inną komedię w klimacie musicalu, dramat gejowski, kryminał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones