Xavier Dolan

8,4
7 236 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Xavier Dolan

Geniusz? Skoro w takim wieku potrafi tyle to strach pomyśleć co bedzie za kilka/kilkanascie
lat. Widać tutaj wpływ postmodernizmu. Inspiracje Wong Kar Waiem, Almodovarem czy
sprawność filmowych technik, niczym u Arronofskyego.

Powiew świeżości w kinie światowym.

MotorcycleBoy

w którymś z wywiadów mówił, że dużo się 'edukował' pod kątem klasyków kina. inspiracje, inspiracje... a zarazem jakaś jego własna wizja, nowa kreacja. strasznie jestem ciekawa jakie będą jego kolejne dzieła.

aureoline

Ja również jestem bardzo ciekaw. Najbardziej zastanawiam się, czy przez większą cześć kariery (której jestem pewny) bedzie wierny takiej stylistyce i tematyce. Świat jego filmów zdaje się być w dużej mierze jego światem, są w dużej mierze autobiograficzne. W takim wieku pewne tamaty narzucają się same, brakuje mu doświadczenia życiowego. Zdumiewa więc dojrzałość pierwszych filmów, ale jak ktoś już napisał na filmwebie, połączona z młodzieńczą wiarą i naiwnością. Niewykluczone, że za 10 lat odejdzie od melo(dramatu).

MotorcycleBoy

xavier na pewno kocha siebie i będzie mówił o sobie. w sumie zazwyczaj tacy ludzie są największymi artystami. ich wieeeelkie "ja" musi w końcu gdzieś wybuchnąć. zabiłem moją matkę według mnie tylko pozornie dojrzałe, ale już wyśnione miłości to piękne studium miłości. na pewno będę śledzić!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones