Zbigniew Preisner

Zbigniew Antoni Kowalski

8,4
2 459 ocen muzyki
powrót do forum osoby Zbigniew Preisner

Czytałem w jakimś brukowcu, że Piotr Rubik jest uważany za polskiego Morricone. No cóż nie będę tego komentował, bo komentarz jest zbędny. Natomiast jeśli ktoś by tak określił Zbigniewa Preisnera z pewnością byłbym za. Chyba najwybitniejszy polski kompozytor. Muzyka, a konkretnie jeden utwór w "Krótkim Filmie o Zabijaniu" jest arcydziełem pokroju muzyki w "Cinema Paradiso", czy "Dobrym, Złym i Brzydkim".

W jakim filmie muzyka Preisnera była równie znakomita jak w w/w?

użytkownik usunięty
Maticzek

W całym cyklu Dekalogów. Wg mnie Jego muzyka nadawała Tego czegoś w filmach Mistrza (czyt. Kieślowskiego).





Choćby w Podwójnym zyciu Weroniki czy w Trzech kolorach. Wspaniały kompozytor, nie tylko muzyki filmowej zresztą :)

Maticzek

W zasadzie to każda skomponowana przez niego muzyka do filmu jest piękna. Jednak mi w szczególności zapadła w pamięć najbardziej muzyka do "Podwójne życie Weroniki" oraz "Trzy kolory: biały". Ale jeszcze sporo tytułów zostało mi do obejrzenia m. in. pozostałe dwa "kolory" i większość Dekalogów.

Maticzek

Dla mnie boska jest muzyka do Tajemniczego Ogrodu, scena w której rozkwitają kwiaty z oprawą Preisnera- niesamowite przeżycie.

Maticzek

Porównania są nie na miejscu,oni tworzą zupełnie inną muzykę

Maticzek

"Niebieski".

Maticzek

"Niebieski"- Muzyka do tego filmu jest genialna, zachwyca mnie do dziś. Arcydzieło !!!

Maticzek

Dlaczego w Polsce w kołko porównujemy naszych świetnych artystów do zagranicznych?Preisner to Preisner.Morricone to Moriccone.Wiem,że nagroda Oskara nie jest żadnym wymiernikiem ale taki Kaczmarek dostał Oskara za film a np.Morricone nie.Także nie mamy powodów do kompleksów.

Maticzek

Dziwne, że nikt jeszcze nie wymienił wspaniałej muzyki z "Tajemniczego ogrodu" i "Podwójnego życia Weroniki".

Maticzek

Niebieski
http://www.youtube.com/watch?v=WMixzQhn6pg
Zdecydowanie jeden z najlepszych utworów filmowych w historii kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones