Zdzisław Beksiński

9,1
20 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Zdzisław Beksiński

"Nigdy nie zadaję sobie pytania "co to znaczy" ani w odniesieniu do moich obrazów, ani do cudzych. Znaczenie jest dla mnie całkowicie bez znaczenia. Jest tyle warte ile smak czekolady w opisie literackim. Nie mogę pojąć że problem znaczenia może być dla ludzi aż tak istotny, jeśli idzie o obcowanie ze sztuką (....)Najczęściej jednak spotykam się z odbiorem semantycznym, w oparciu o opis przedmiotów przedstawionych na obrazie. Z mego punktu widzenia i w odniesieniu do moich prac nie ma drogi bardziej błędnej! (...) Nie to jest ważne co się ukazuje, lecz co jest ukryte.... Ważne jest to, co ukazuje się naszej duszy, a nie to co widzą nasze oczy i co możemy nazwać..."


I w tych kilku zdaniach Beksiński zawarł to czym ja się kieruję w odbiorze sztuki-własnymi spostrzeżeniami,emocjami jakie we mnie wywołuje.
Nie ważny jest tytuł,ważne jest osobiste, własne,"intymne" postrzeganie sztuki i reakcja na nią.

Co do obrazów, każdy jest genialny ,inny,jedyny w swoim rodzaju, wstrząsający. Nie da się wybrać najlepszego, a i po co ??? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones