Dziecko Rosemary (1968)
Roman Polański
Mia Farrow
John Cassavetes

Nie pozwól swojemu mężowi chodzić w gości bez ciebie!

"Dziecko Rosemary" to idealny film dla kobiet, rodzaj poradnika ratującego życie, wizualizowanego doradcy, "Czego nie robić, jeśli marzysz o szczęśliwym życiu rodzinnym i urodzeniu dziecka bez
Minęło prawie 50 lat od premiery filmu "Dziecko Rosemary"Romana Polańskiego. Przez ten czas techniczne możliwości w produkcji thrillerów i horrorów znacznie się rozwinęły.Podobnie jak liczba potencjalnych "opowieści grozy", dla których widzowie wybierają filmy z tej kategorii.Mimo to "Dziecko Rosemary" pozostaje na liście najlepszych thrillerów wszech czasów i jest uważane za klasykę i ikonę horrorów. O czym jest ten film? O banalnościach i zbieżnościach okoliczności, które rządzą naszym życiem, dopóki wyobrażamy sobie, że to my nim zarządzamy.

Nie pozwól swojemu mężowi chodzić w gości bez ciebie — to może być punkt bez powrotu dla waszego małżeństwa!Nigdy nie jedz niczego, co przygotował ktoś inny, jeśli nie widziałeś książeczki sanepidu danej osoby, zaświadczenia jej psychiatry i całego procesu gotowania!Nie pozwalaj nieznajomym wchodzić do twojego mieszkania, w żadnym wypadku nie pozwalaj im dotykać twoich poduszek i zaglądać do twojej duszy!Nie zakładaj nic, co było używane przez kogoś innego — nawet jeśli wydaje ci się, że ono bardzo pasuje do twojegovintagowego wizerunkui może kiedyś kosztowało kupę kasy.Zanim zaufasz jakiemuś specjaliście, sprawdź opinie o nim w Google!Na koniec zapisz się na kurs samoobrony kobiecej WenDo i naucz się bronić!

"Dziecko Rosemary" to idealny film dla kobiet, rodzaj poradnika ratującego życie, wizualizowanego doradcy, "Czego nie robić, jeśli marzysz o szczęśliwym życiu rodzinnym i urodzeniu dziecka bez problemów (zwłaszcza okulistycznych) ze zdrowiem".

Scenariusz i reżyseria Romana Polańskiego, genialny podkład muzyczny Christophera Komedy, przekonujący aktorzy:Mia Farrow, JohnCassaveth,Ruth Gordon, SydneyBlackmer, mistrzowskie zdjęcia Williama A.Frakera, w połączeniu z perfekcyjną pracą całej załogi stworzyły arcydzieło, które pochłania i trzyma od samego początku do końca filmu, pozwala widzowi na dwie godziny przebywania po tej samej stronie ekranu coRosemary - awszystko to bez okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Są filmy, które stają się wydarzeniami tylko ze względu na drogie efekty specjalne, zarobki aktorskie, obsesyjne kampanie reklamowe i zaskakujący box office. Takie filmy są zapomniane już po kilku tygodniach od obejrzenia (chyba że producenci kręcą dla ciebie sequel, prequel, spin-off,interquelitd).

"Dziecko Rosemary" to film, który będziesz pamiętał całe swoje życie.
Ten film stanie się dla ciebie rodzajem miary jakości, z którą porównasz wszystkie inne filmy o podobnych tematach. Dlaczego? Ponieważ są dzieci, które zwracają uwagę wszystkich, nawetchildfree.
Młode małżeństwo, Rosemary i Guy Woodhouse, wprowadzają się do przestronnego mieszkania w starej, niegdyś... czytaj więcej
Dziecko Szatana, Antychryst - to motyw wykorzystywany w kinematografii bardzo często. Mieliśmy okazję... czytaj więcej