Recenzja filmu

Spalona forsa (2000)
Marcelo Pineyro
Héctor Alterio
Leonardo Sbaraglia

Silniejsza niż śmierć...

Plata Quemada jest filmem o miłości. To mocny i piękny film, z niezapomnianymi rolami Leonardo Sbaraglii i Eduardo Noriegii. Historia oparta na faktach . W 1965 roku Franco Brignone ( Nene) i ...
Plata Quemada jest filmem o miłości.
To mocny i piękny film, z niezapomnianymi rolami Leonardo Sbaraglii i Eduardo Noriegii. Historia oparta na faktach . W 1965 roku Franco Brignone ( Nene) i Marcos Dorda ( filmowy Angel ) byli bohaterami właśnie tych wydarzeń. Zwani Los Mezillos, dwaj gangsterzy zginęli pod obstrzałem policyjnym, paląc uprzednio 7 milionów zrabowanych pieniędzy, co w odczuciu wielu miało rangę symboliczna. Ricardo Piglia napisał następnie książkę.
Ale Plata Quemada zrobiona przez Pineyrę, nie jest żadnym dokumentem, jest przetworzoną przez niezwykłą wrażliwość reżysera i aktorów, piękną historią o miłości silniejszej niż śmierć.
Ten, kto obejrzy ten film zobaczy, ze nie ma tu mowy o konflikcie ani przewadze.
Warto przeżyć te 120 minut, jeśli szuka się w kinie prawdy o uczuciach i piękna kreacji. Bo film poza całą warstwą psychologiczną ( obaj aktorzy wczuwają się w role do granicy realności i są naprawdę niezwykli ) ma piękną, mocna i męska estetykę spotęgowana przez wspaniale zdjęcia Alfredo Mayo ( znany operator Almodovara).
1 10
Moja ocena:
10
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną?
83% użytkowników uznało tę recenzję za pomocną (6 głosów).
Udostępnij:
Dwóch półnagich mężczyzn. Sterta pieniędzy. Odgłosy wystrzałów. Jeden z mężczyzn polewa banknoty alkoholem, po czym podpala je. Płomienie trawią 7-milionową fortunę. To ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 52%