PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844001}

Łowcy

Hunters
6,8 3 429
ocen
6,8 10 1 3429
6,3 3
oceny krytyków
Łowcy
powrót do forum serialu Łowcy

Pokazywanie w Oświęcimiu tylko Żydów w tym maszerowanie ich przez glowna brame kiedy kierowani byli glownie do drugiego obozu...
Usilne nadawanie ofiarom prawa do takiego samego okrucienstwa, ze swiadomoscia, wyrafinowaniem jakie czynili im oprawcy i twierdzenie jeszcze, ze Bog tak chcial. Tamci drudzy tez tak mowili.
Po raz nie wiadomo ktory raz producenta zachodniego z kupa kasy nie stac na wynajecie polskiego aktora albo chociaz polskiego emigranta do scen gdzie bedzie mowic po polsku tak, zeby to byl polski i zrozumialy dla Polakow, a nie kompletny belkot.
Niepotrzebne epatowanie wulgaryzmami, seksem.
Agresywna, niesympatyczna Murzynka jako agenta, ktora biali faceci traktuja ze strachem lub nienawiscia, do tego oczywiscie lesbijka.
Kobieta na czele nazistowskiej organizacji, ktora ma odtworzyc czwarta Rzesze kiedy dobre aryjskie Niemki mialy siedziec w domu i rodzic dzieci.
Twierdzenie, ze Zydzi od zarania dziejow sa tylko przesladowani, z kompletnym pominięciem relacji z ich zabojstw, podbojow, ludobojstw i działalności np. takich Zelotow, nazywanych pierwszymi terrorystami.
Milo, ze tym razem w grupie bohaterow jest Azjata, ale nie ma on zadnego uzasadnienia jako osoba walczaca z Niemcami/hitlerowcami/nazistami, bo jest Japonczykiem, do tego walczacym w Wietnamie.
Wydawanie wyroku na chemiczke za to, ze byla chemiczka i ma zdjecie z Hitlerem. Takich zauroczonych przywodca kobiet i zwyklych Niemcow bylo na peczki i owszem mogli dopuszczac sie czynow, ktore dzis pietnujemy, ale mogli tez po prostu zyc i poza spaczona ideologia w glowach nie robic wiele wiecej czynnie w strone zbrodni wojennych. Jak na ironie Cyklon wynalazl zydowski naukowiec po pierwszej wojnie swiatowej. I rzeczywiscie byl to glownie srodek rolniczy i odwszawiajacy w pralniach, wiezieniach itp. A ten uzywany w obozach do gazowania roznil sie jedynie brakiem zabezpieczenia zapachowego, nie byl jakos specjalnie dodatkowo wynajdowany, modyfikowany przez sztaby naukowcow zloli.
Karny kut ode mnie dla tworcow za szumy uszne. Kto ma wie, co to za koszmar. Schorzenie, ktore jest lekcewazone bo nie jest gluchota, a bardzo utrudnia wspolczesne zycie w swiecie pelnym halasu. Ale swietnie, pobawmy sie motywem i jeszcze pokazmy, ze ludzie z tym to swiry i moga zaczac ot tak mordowac i byc potworami. Posiadanie szumow usznych i bawienie sie w strzelanie wzajemnie sie wykluczaja. Strzelanie je moze spowodowac i wzmocnic.
We wspomnieniach jednego z polskich zolnierzy jakie czytalam, pamietam, ze bylo, ze powiedzial jakiemus ss manowi jak go brano do niewoli, ze ma godnosc ludzka. Po ilus miesiacach w obozie znow spotkal tego ssmana i okazalo sie, ze bardzo latwo te godnosc stracic i zamienic czlowieka w zaszczute zwierze, chcace tylko jesc, spac i nie byc bite, a tutaj mamy taki zryw patriotyczny w obozie i zrobienie tego tylko po to by dac sie zastrzelic. Nie ma oczywiscie zadnych innych straznikow, kappo niz zolnierze niemieccy. I pewnie nie bedzie tez pokazania amerykanskiego rzadu jak daje schronienie po wojnie przydatnym zbrodniarzom wojennym.
Jestem po 3 odcinkach i nie wiem czy wytrwam do konca, bo nawet jako pastisz, wariacja ala Tarantino jest to dla mnie dosc niestrawne.

alisspl

Warto dorzucić, że do roku 1941 żydzi byli traktowani w Polsce o wiele lepiej niż Polacy. Istnieją zapiski z dzienników żydowskich w których stwierdzano, że Polacy w wielu przypadkach udają żydów gdyż dzięki temu udawało się uniknąć zsyłki do obozu pracy w niemczech lub śmierci. Polak złapany na jakimkolwiek łamaniu prawa był rozstrzeliwany lub wysyłany do obozu w niemczech podczas gdy żydzi co najwyżej lądowali w okolicznych obozach.

Tak więc największymi ofiarami niemieckiej okupacji byli Polacy a nie żydzi którzy jak zwykle przy każdej okazji kolaborowali z okupantami aby coś z Polskiego majątku uszczknąć dla siebie. To samo było zarówno w przypadku niemców jak i rosjan. Zawsze to żydzi witali okupanta przysłowiowymi "chlebem i solą". Mało tego, młode żydówki pierwsze szły "w tany" z okupantami, aby tylko zyskać ich przychylność.

Pozdrawiam

H33L

H33L co za stek antysemickich bredni.

"Badania własne sugerują, że Żydzi byli proporcjonalnie reprezentowani wśród rozstrzelanych zakładników we wczesnych miesiącach okupacji. Następnie śmiertelność wśród ludności żydowskiej – a w tym i w getto w Warszawie – była większa niż wśród chrześcijan już w latach 1939–42. Spowodowane to było epidemią chorób oraz głodu. Choroby wybuchły w związku z przeludnieniem gett, oraz ich odcięciem od świata: wręcz laboratoryjny casus wylęgarni epidemii. Głód był wynikiem polityki żywnościowej dyskryminującej ludność żydowską najbardziej. Ponadto na terytorium okupowanej przez Niemców Polski obowiązywał dla Żydów przymus pracy, a dla Polaków „tylko” obowiązek pracy. Na przykład, obóz pracy niewolniczej w Bełżcu powstał już w 1940 r. Wysyłano tam głównie Żydów. W całym GG Żydzi pracowali niewolniczo przy rozmaitych projektach, a w tym odśnieżaniu, pracach melioracyjnych, czy budowie dróg." Marek Jan Chodakiewicz

Risercz_glupku

Boisz się pisać ze swojego właściwego konta? Czy to znowu jakiś troll?

Z Archiwum Ringelbluma - żydowskiego historyka.

"2-3 stycznia 1940
Żydzi, obcy obywatele, żyją dobrze. Ich sklepy są otwarte."


"28 lutego 1940
Zabrano wielu Polaków z mieszkań, ulic, kawiarni. Opowiadają, że chrześcijanie nałożyli żydowskie opaski"

"6 marca 1940
Wywieziono ponad 1000 osób z Łodzi do Piotrkowa. 900 Polaków i 600 żydów. Biorą Polaków do robót i wywożą ich tam [do niemiec]. Pogłoski, że wkładają żydowskie opaski zarówno w Warszawie, jak i w Krakowie*."

*Niektórzy Polacy, chcąc uniknąć wywiezienia na roboty do niemiec, nakładali podczas łapanki opaski żydowskie. Żydów bowiem w tym czasie kierowano na ogół do obozów pracy w kraju, co uważano za mniejsze zło.

"30 marca 1940
Od ludzi, którzy wrócili z obozów jenieckich, słyszałem o przełomie, jaki nastąpił w stosunku do żydów. [...] Gdy [niemcy] się przekonali, że [żydzi] potrafią pracować i pracują chętnie - zmienili całkowicie swój stosunek. Słyszałem o ponad 2.300 żydowskich jeńcach wojennych, o tym, że dobrze ich przyjmowano w różnych niemieckich miastach, przez które przejeżdżali. Jakiś niemiec powiedział: 'Gdybyśmy mieli tylu żydów co wy, to niemcy byłyby najbogatszym krajem'. "

"Koniec marca 1940
Na Okęciu nie dawano do tej pory jedzenia żydowskim robotnikom, od kilku dni otrzymują żołnierski obiad oraz chleb ze słoniną, który mogą zabrać do domu."

"13 kwietnia 1940
Dziś chciano złapać żyda, który miał order walecznych armii niemieckiej. Zwolniono go po pokazaniu orderu. Spytali: 'Skąd go masz?' Odpowiedział: 'Za rany odniesione pod Tannenbergiem'. Zasalutowali i puścili."

"20 kwietnia - 1 maja 1940
W Stargardzie pozostało siedem rodzin żydowskich. Mieszkają w jednej kamienicy. Robotnicy niemieccy przynoszą im żywność i wszystko czego im potrzeba.
Złapano 50 żydów i zawieziono na Okęcie. Dwudziestu kazano zakopać zdechłego kota. Trzydziestu kazano się odwrócić, a potem polecono im odszukać koci grób. [...] Innym razem przyszli [żydzi], nie było co robić. Rozegrali zawody piłkarskie, żydzi wygrali 2:1.

Słyszałem o faktach nakładania przez chrześcijan opasek żydowskich."

"2 - 28 maja 1940
8 maja. W godzinach popołudniowych na wszystkich ulicach były 'łapanki' Polaków. Legitymowano żydów, czy nie są chrześcijanami.
Podczas 'łapanki' Polaków kazano niektórym żydom o rysach aryjskich mówić po żydowsku; służyło to za dowód [że nie jest Polakiem]."

"22 sierpnia 1940
Ukazała się gazeta endecka, w której piszą: Żydów biją, Polaków zabijają. Żydom dają kilka dni na przeprowadzkę, Polakom w Poznaniu kilka godzin. Żydów aresztują, ale Polaków rozstrzeliwują."

I tak dalej, i tak dalej, i tak dalej.

Zakładam zatem, że wspomniany historyk żydowski jest wg. Ciebie antysemitą, tak?

Pozdrawiam

H33L

Nie misiu. Ty jesteś. I to niezbyt rozgarniętym. Nie potrafisz posługiwać się źródłami.

Risercz_glupku

Najwyraźniej. Dlatego właśnie przepisałem fragmenty abyś mi pokazał jak to zrobić.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
H33L

A co od końca 1941 roku? Czy fragmenty z tamtego okresu też potwierdzają Twoją tezę? Jak to wtedy było wg autora którego tak chętnie cytujesz "Archiwum Ringelbluma"?

Anubis_ab

Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Wyraźnie napisałem DO 41. To, że potem sytuacja się zmieniła nie jest tutaj żadnym dyskusyjnym tematem. Co nie zmienia faktu, że do tego czasu to Polacy byli o wiele bardziej prześladowani niż żydzi o czym oczywiście nikt nigdzie nawet słowem się nie zająknie. Tak samo zresztą jak i o milionach Polaków zamordowanych w obozach dokładnie w taki sam sposób jak i żydzi. Ciekawe czemu to się przemilcza... Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
H33L

"Tak więc największymi ofiarami niemieckiej okupacji byli Polacy a nie żydzi" gdybyś dodał początków okupacji, pewnie bym się nie czepiał. Nie wiem kto przemilcza zamordowanie prawie 3 mil polskich chrześcijan, nic mi o ty nie wiadomo.

Anubis_ab

Problem w tym, że H33l uprawia tutaj prostacką propagandę rodem z Kurek.

Risercz_glupku

Wszystko fajnie, ale zarzucasz mu, że "nie potrafi posługiwać się źródłami", ale jakoś nie raczyłeś sprostować niczego co zacytował. Ja też chętnie bym się dowiedział co dokładnie miałeś przez to na myśli. Bo na tą chwilę to wygląda na puste słowa z Twojej strony.

ocenił(a) serial na 7
H33L

Spadaj naziolu i antysemito

marcin_homa

Ah, czyli Twoim zdaniem żydowski historyk to "naziol i antysemita"? Przecież ja jedynie zacytowałem jego słowa, nie moje.

Cóż... prawdę powiedział ktoś kto stwierdził, że antysemitą jest ktoś kogo nie lubią żydzi. W tym wypadku widać, że i samego żyda uznają za antysemitę jeżeli skrytykuje "naród wybrany" (nawiasem mówiąc przez Szatana co również potwierdzają sami żydzi).

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 4
Risercz_glupku

Zeby bylo jasne, zaczne od tego, ze nie cierpie antysemityzmu, a tych propagujacych ten nurt mam za kompletnych idiotow, nieukow i zalosne hieny. A szczegolnie tych, tzw "prawdziwych Polakow", ktorzy dysza nienawiscia do narody wybranego, a nie znaja osobiscie zadnego Zyda :-) Ale do czego zmierzam... Bedzie o serialu... Wyprodukawany w USA, producentami sa wiekszosci (wystarczy spojrzec na nazwiska), aktorzy o pochodzeniu zydowskim sa tez w nim reprezentowani. Co jednak naprawde zaczyna juz razic, to ta tendencja, czy w produkcjach Netflixa, Disney'a, Amazon aby wszystkich potencjalnych odbiorcow na sile uszczesliwic. Poprawnosc polityczna na kazdym kroku, kazda grupa etniczna musi byc reprezentowana, oczywiscie sa przedstawiciele i z szeregow LGBT, i Azjaci, i tzw Afroamerykanie itd, itp. Aha, i tradycyjnie w USA nie uzywa sie zwrotu Niemcy, gdy sie pokazuje ich zbrodnie z okresu ostatniej wojny. Sa to oczywiscie "nazisci". W koncu Niemcy to potega swiatowa i robi bardzo dobre samochody :-) Ale powtorze sie. To serial zrobiony na rynek amerykanski, a wierzcie mi, Amerykanie w wiekszosci nie naleza do bardzo intelektualnie wyrobionych odbiorcow. Ich znajomosc rzeczy opiera sie glownie na tym co pokazuje np. CNN i podobne oglupiajace stacje TV... Jestem po 3-cim odcinku i chyba dam sobie spokoj. Jest tyle bardziej wartosciowych rzeczy do obejrzenia.

Jarecki_6

Film jest komiksowy. Wymieszano wiele wątków. To może razić. Do samych nazistów/Niemców bym sie nie czepiała. W końcu nie sami Niemcy byli sprawcami Holokaustu.

Risercz_glupku

A kto jeszcze był tym sprawcą?

baarmi79

Sami żydzi. Poczytaj o Judenratach chociażby.

W pamiętnikach żydowskich ocalonych było wiele na temat tego, że w gettach dużo gorsza i brutalniejsza od nazistowskich żołnierzy była żydowska policja.

To tak w ramach ciekawostki.

Pozdrawiam

Risercz_glupku

Ja bym sie jednak czepial, bo korelacja Niemiec - nazista byla jednak mozliwie duza.
Obecni Niemcy nie sa temu winni, ale rzeczy nazywa sie po imieniu - zatem to Niemcy, jako narod dopuscili sie tych zbrodni.
Odpowiedzialnosc niestety nalezy brac na siebie. Wiec znowu Niemcy sa zarowno spadkobiercami poteznego przemyslu i bogactwa, jak i okropnej historii, ktora zgotowali Zydom i Europie.

Risercz_glupku

Po co w ogóle dyskutujesz z pseudo-neo-nazistą. Od razu widać, że to pisowiec.

ocenił(a) serial na 5
Risercz_glupku

H33L jest zdeklarowanym neonazistą. Jeśli będziesz kontynuował tę "dyskusję" to przybierze ona groteskową formę. Będzie Cię obrzucał neonazistowskimi rewelacjami, teoriami spiskowymi na temat Żydów i innymi tego rodzaju posthitlerowskimi treściami. Goebbels mógłby być z niego dumny, gdyby zasięg tych teorii był szerszy. Niestety dla niego, w nauce neonazistowskie rewelacje są powszechnie obalane i wyśmiewane. Niemniej na forach neonazista może napisać każde kłamstwo i pozostaje bezkarny.

per333

Ah jak przyjemnie rzucać bezkarnie oskarżenia, prawda? Dlaczego nie odpisałeś na mój komentarz tylko obrażasz mnie licząc, że tego nie zauważę?

Kolejny raz powtarzam, przedstawione fragmenty pochodzą z archiwum żydowskiego historyka. Jeżeli uważasz, że są propagandą czy manipulacją to sugeruję udać się do samego autora. Ja jedynie dzielę się napotkaną wiedzą.

I nie, nie jestem żadnym neonazistą. Brzydzę się zarówno nazizmem jak i komunizmem który tak chętnie propagujesz na FW także proszę się wstrzymać z podobnymi insynuacjami.

Pozdrawiam serdecznie :)

H33L

a te swoje rewelacje to skad masz? ze zlotu Konfederatow?

viciu_080

Z książek których tytuły i autorów podałem.

I to nie są żadne "rewelacje". To znane od dawna fakty tyle, że starannie cenzurowane. Na szczęście czasem uda im się przebić na światło dzienne.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
H33L

Idź się leczyć naziolu

marcin_homa

Ah, czyli Twoim zdaniem żydowski historyk to "naziol i antysemita"? Przecież ja jedynie zacytowałem jego słowa, nie moje.

Cóż... prawdę powiedział ktoś kto stwierdził, że antysemitą jest ktoś kogo nie lubią żydzi. W tym wypadku widać, że i samego żyda uznają za antysemitę jeżeli skrytykuje "naród wybrany" (nawiasem mówiąc przez Szatana co również potwierdzają sami żydzi).

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
H33L

Spadaj naziolu i antysemito

marcin_homa

Ah, czyli Twoim zdaniem żydowski historyk to "naziol i antysemita"? Przecież ja jedynie zacytowałem jego słowa, nie moje.

Cóż... prawdę powiedział ktoś kto stwierdził, że antysemitą jest ktoś kogo nie lubią żydzi. W tym wypadku widać, że i samego żyda uznają za antysemitę jeżeli skrytykuje "naród wybrany" (nawiasem mówiąc przez Szatana co również potwierdzają sami żydzi).

Pozdrawiam

marcin_homa

Co jest złego w antysejsmityzmie? od 30 lat zadaje to pytanie i nikt nie potrafi mi udzielić na nie odpowiedzi?

ocenił(a) serial na 8
alisspl

to nie jest serial historyczny więc czego Ty oczekujesz

marcin_lendzion

"Przeminęło z wiatrem" również nie jest filmem historycznym a jak się okazuje jest problem z emisją bez specjalnego komentarza. Film może być komiksowy, ale jeżeli w jakimś stopniu odnosi się do wydarzeń historycznych, nie zaszkodzi sprostować tu i ówdzie.

Gorgor

Sprostować komentarzem w dyskusji jasne ale czepiać się o to skoro taki był cel? Trochę kuriozum. Hunters spokojnie można określić jako jewsploitation, jeśli ktoś jest wielce zdziwiony, że w kinie eksploatacji dostaje nic innego jak eksploatacje (epatowanie motywami agresji, seksu itp) to znaczy, że absolutnie nie wie co włączył.... A Hunters to i ta jest lekkie exploitation. Zresztą w kinie eksploatacji motyw nazistów ma swoje specjalne miejsce i trochę tych filmów, z innej perspektywy bo od strony samych nazistów, powstało a zgodność historyczna raczej nie frasowała zbytnio twórców, priorytetem w eksploatacji jest wyciskanie soczystych, intensywnych  doznań w związku z obcowaniem z podkręconymi do granic motywami agresji, seksu (aż po gwałty, nekrofilie itp - w wypadku sexploitation) czy motywami mającymi wywoływać obrzydzenie. Takie tam. Kto by się tam w specyfikę gatunkową zagłębiał xD

ocenił(a) serial na 5
alisspl

Z czym masz problem? Z ideą polowania na nazistów? Bardzo szczytna idea. Każdy Polak powinien poczuć miłe łechtanie za uchem na samo wyobrażenie o niej. Naziści dopuścili się w Polsce zbrodni na niespotykaną skalę i dla Polaka jest to oczywiste. Emocje tutaj często biorą górę nad rozwagą.

A Żydzi? Oczywiście, że ucierpieli najbardziej i byli głównym celem eksterminacji. Auchwitz, a przede wszystkim podobóz Birkenau, był miejscem kaźni głównie Żydów. Wcześniej Auschwitz był zaledwie obozem koncentracyjnym, z którego można było jakoś się uratować. Gdy stał się obozem śmierci, stał się częścią przemysłowej machiny eksterminacyjnej, w odniesieniu do Żydów.

Nazizm? W Polsce są neonaziści, w internecie też ich można odnaleźć, tutaj ich reprezentantem jest użytkownik H33L. Nie sposób jednak takich ludzi nazywać Polakami. Są co najwyżej "prawdziwymi Polakami" czystej aryjskiej krwi. Niczym więcej.

Film jest dziełem wybitnie rozrywkowym, podchodzącym (jak mówił Al Pacino w pierwszym odcinku) z pewnym poczuciem humoru nawet do najczarniejszej rzeczywistości. Zapachniało wtedy duchem Monty Pythona. Nieco komiksowy charakter produkcji wymusza dystans, ale nadal można oceniać walory np. artystyczne. Kreacja Pacino wyborna. To jedna z lepszych jego ról od kilku lat.

I dobrze się to ogląda. "Moralnie" (cudzysłów zamierzony) polowanie na nazistów w serialu to jak strzelanie do nazistów w grze komputerowej. Dobry nazista, to martwy nazista. Przypominam, że symetryzm nie jest cechą ludzi mądrych. Ci naziści giną nie dlatego, że ich kaci to podobni do nich mordercy, ale dlatego, że wcześniej naziści okazali się oprawcami bezbronnych ludzi, w tym dzieci. Otrzymują tutaj karę za swoje zbrodnie. To jest prosty związek przyczynowo-skutkowy. Jest zbrodnia i jest kara - surowa, bezwzględna, ale oparta o jakieś poczucie sprawiedliwości.

My, Polacy, nazizmu i bolszewizmu doświadczyliśmy boleśnie. Każdy Polak oglądając tego rodzaju serial może poczuć niezdrowe uczucie satysfakcji widząc polowanie na nazistów. Ci prawdziwi byli nie mniej antypatyczni, okrutni i źli. Przekonała się o tym niemal każda polska rodzina i każda rodzina zamieszkująca polskie miasto, bo niemal nie było miejskiej polskiej rodziny, która nie doświadczyła straty w wyniku zbrodni nazistów.

ocenił(a) serial na 7
per333

Bardzo merytoryczna wypowiedź. Nic dodać, nic ująć

alisspl

Karny kut ode mnie dla tworcow za szumy uszne. Kto ma wie, co to za koszmar. Schorzenie, ktore jest lekcewazone bo nie jest gluchota, a bardzo utrudnia wspolczesne zycie w swiecie pelnym halasu. Ale swietnie, pobawmy sie motywem i jeszcze pokazmy, ze ludzie z tym to swiry i moga zaczac ot tak mordowac i byc potworami.

Haha cóż za absurdalny zarzut. Znalazł się cenzor. Niestety tego typu autocenzura producentów już ma miejsce w przypadku wielu superprodukcji i poddaje się filmy filtrom, tak aby broń boże nikogo nie urazić. Jako społeczeństwo zmierzamy w niedobrym kierunku. Brak dystansu i polityczna poprawność kiedyś może poważnie zagrozić sztuce jeśli to zjawisko będzie się nasilało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones