Świat według Kiepskich (1999-) serial TV

plakat - Świat według Kiepskich (1999)

opisy serialu

(4)
  • Serial opowiada o przeciętnej polskiej rodzinie mieszkającej w jednej z wrocławskich kamienic. Głowa rodziny, Ferdynand Kiepski, całymi dniami siedzi ze swym synem Waldkiem przed telewizorem i popija piwo. Cały dom jest na głowie jego żony - Haliny, która jest pielęgniarką. Do tego dochodzi jeszcze babcia, która jest zapaloną fanką "Koziołka Matołka".

  • "Świat według Kiepskich" to serial opowiadający o perypetiach bohaterów o skrajnie różnych charakterach. Ferdynand Kiepski jest nierobem i ciągle wymyśla nowe pomysły skąd wziąć pieniądze na piwo. Marian Paździoch to biznesmen, właściciel stoiska Majtex na jednym z bazarów - zwany przez Kiepskiego "Mendą", szuka wszędzie łatwych pieniędzy. Arnold Boczek - z zawodu rzeźnik - jest postacią łatwowierną i stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów. Halina Kiepska ze swojej pensji musi utrzymywać dom. Dla Waldka Kiepskiego liczą się tylko "adidaski", "chłopaki z podwórka" i piwo. Babcia Rozalia to zagorzała katoliczka, fanka Koziołka Matołka, zaś Mariola (córka Kiepskich) jest pustą nastolatką, której zawrócił w głowie nie jeden chłopak.

  • Serial komediowy o licznych perypetiach zwariowanych mieszkańców starej kamienicy we Wrocławiu. Głową rodziny Kiepskich jest bezrobotny Ferdynand (Andrzej Grabowski), będący na utrzymaniu swojej żony, Haliny (Marzena Kipiel-Sztuka). Ferdek spędza większość czasu na piciu swojego ukochanego browara i oglądaniu telewizji. Jego sąsiad, Marian Paździoch (Ryszard Kotys) zawsze szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy przy pomocy wszystkich dostępnych mu środków. Z kolei Arnold Boczek (Dariusz Gnatowski), z racji swej łatwowierności, stale daje się nabrać na nierealne plany swoich sąsiadów.

  • Serial opowiada o tytułowej rodzinie Kiepskich, której głową jest bezrobotny Ferdynand. Przez cały czas szuka sposobu zarobienia łatwych pieniędzy stroniąc od pracy. Jego żona, Halina, pracuje jako salowa w szpitalu i utrzymuje całą rodzinę. Ich syn, Walduś, podobnie jak ojciec nie grzeszy rozumem. Obydwaj wolny czas spędzają przed telewizorem popijając piwo i podkradając rentę teściowej Ferdka. Mariola, córka Ferdka i Haliny, chodzi jeszcze do liceum. Częstymi gośćmi w domu Kiepskich są ich sąsiedzi – Marian Paździoch i Arnold Boczek, którzy wraz z Ferdkiem często zakładają wspólne biznesy najczęściej kończące się niepowodzeniem.