PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95508}

Świat według Ludwiczka

Life with Louie
8,1 54 080
ocen
8,1 10 1 54080
9,0 9
ocen krytyków
Świat według Ludwiczka
powrót do forum serialu Świat według Ludwiczka

Niech żyją kreskówki naszych lat! Cartoon Network! Fox Kids! Jetix! :) Edki! Kot Ik! Dzieciaki z klasy 402! Świat według Ludwiczka! Atomówki! Laboratorium Dextera! Mike, Lu i Og! Oggie i karaluchy! Krowa i Kurczak! Jam Łasica! Johnny Bravo! Szalony Jack Pirat! Świat Bobby'ego! Farma pełna strachów! (moje ulubione!) Shin-Chan! Wszystko! :)))
Pozdrawia, powracający do wspomnień, rocznik 92. :)

użytkownik usunięty
BlueMan2000

Nie wiem kto co oglądał :0 Uwielbiałam tą bajkę :))

ocenił(a) serial na 10

Nie oglądałem nigdy ostatniego odcinka...jak ta kreskówka skończyła?

użytkownik usunięty
BlueMan2000

Jak się skończyła nie mam pojęcia . Tez nie oglądałam ostatniego odcinaka nigdy, a jeśli oglądałam to nie byłam świadoma że to ostatni

ocenił(a) serial na 10
Mukada_Arma

Ja z 96. XD Eh.. Ostatnio oglądałam sobie ten serial na necie, szkoda, że już nie lata w telewizji.

użytkownik usunięty
avengeress

No to takie smutne, gdy puszczją teraz takie g***o...

ocenił(a) serial na 8

Rocznik '93 pozdrawia, wszystkim fanów stargo CN i Fox Kids/Jetix ;)
Teraz furorę robią teksty Andy'ego, taty Ludwiczka :P
A Eerie Indiana pamiętacie? :)

ocenił(a) serial na 9
Ferith

coś mi się kojarzy ale nie pamietam zebym z zapalem ogladala ta bajke... jak bardzo lubilam "W magicznym Autobusie" ale to dawno lecialo jeszcze na mini maxie

ocenił(a) serial na 8
kacpiijustysia

"Magiczny autobus" to było cos... Uwielbiałam to. I nie powiem, na serio się wielu rzeczy nauczyłam, ale dla takiego dzieciaka to było coś :D

ocenił(a) serial na 9
Ferith

A pamiętasz Małe Zoo Lucy albo Pokemony? ;p

ocenił(a) serial na 8
kacpiijustysia

No ba, pewnie :D Się zbierało Pokemony XD A z tych dla młodszych to uwielbiałam Olinka Okrąglinka i Witaj Franklin (ale tą starszą wersję Franklina, jeszcze jak był jedynakiem XD)

ocenił(a) serial na 9

ja rocznik 95 i pamiętam jak codziennie oglądałam fox kids czyli nieistniejący już jetix...:) a teraz nic już dosłownie nie ma, współczesne kreskówki to jakaś masakra ;/

użytkownik usunięty
Mukada_Arma

Ja jestem urodzony w tym przedziale wiekowym i nie mam pojęcia, co to ma wspólnego z tematem :)

ocenił(a) serial na 9

Rozmawiamy o dobrych bajkach z dziecinstwa naszych lat, a Swiat wg Ludwiczka jest jedna z nich.

użytkownik usunięty
kacpiijustysia

Aha, to wszystko wyjaśnia!

ocenił(a) serial na 10

zapraszam na http://kreskowki.tnb.pl/news.php tam jest już wiele do pobrania tych bajek a bedzie jeszcze wiecej; zapraszamy!!
http://kreskowki.tnb.pl/news.php (WYGRAMY Z ACTA!!!)

Mukada_Arma

Rocznik 95. Oglądałam te wszystkie bajki i jeszcze wiele innych. Nie mogę się pogodzić, że już nie lecą, bo jak teraz widzę te głupie bajki to mnie mdli...

Mukada_Arma

rocznik 96 pozdrawia wszystkich, którzy wychowali się na tych wspaniałych kreskówkach. ;) Brakuje mi czasów , gdy można było pooglądać Ludwiczka, Dextera czy Krowe i Kurczaka w telewizji . ;c Dlaczego tak wspaniałe kreskówki zastępują tak ' śmieszne' seriale jak Hannah Montana.? .-

ocenił(a) serial na 9
goodbye

Hannah Montana to rzeczywiście dno, tak samo jak Ben 10 i inne pierdoły. Zauważyłam też że w dzisiejszych bajkach dominuje przemoc, już kilkulatki oglądają te bajki i zaczynają bić swoich rówieśników a do tego jeszcze przeklinać. Dzieci w ogóle przy tych bajkach przestają odróżniać świat od fikcji. A no cóż świat schodzi na psy ;/

ocenił(a) serial na 9
Mukada_Arma

Te piękne czasy, kiedy w cartoon network oglądało się: Johnnego Bravo, Laboratorium Dextera, Krowe i Kurczaka, Jam Łasica, Looney Tunes i mojego ulubionego Scoobiego (te chyba najczęściej puszczali).
Swoją drogą, co to się stało, że zaczęli jakiś czas temu robić te koszulki z tymi "sztandarowymi" serialami CN?

ocenił(a) serial na 8
Mukada_Arma

ja zawsze najwięcej oglądałam CN jak byłam młodsza, potem trochę przeżuciłam się na Jetixa (bo już wtedy nazywał się Jetix) i bardzo się cieszę, bo Ludwiczek był super, właśnie obejrzałam jakiś odcinek, zeby przypomnieć sobie stare dobre czasy i dalej mnie śmieszył, a mam już 16 lat :)
tak czy siak, orcznik 95 pozdrawia :D

ocenił(a) serial na 9
halfvampire

Rocznik 93, potrafiliśmy z kolegami całe dnie oglądać takie rzeczy jak : Chojrak-Tchórzliwy Pies, Szalony Jack Pirat, Łebski Harry, Kot Ik, Dwa Głupie Psy, Strażnicy Czasu, Jam Łasica, Mroczni i Źli, Tajne Akta Psiej Agencji, Spider-Man, Walter Melon, Pinokio, Kleszcz i oczywiście Ludwiczek. Nawet te dubbingowane seriale jak Dziwne Przypadki w Blake Holsey, Nowe Przygody Rodziny Addamsów, czy Gęsia Skórka wspominam z tęsknotą... Naprawdę te bajki towarzyszyły mi w różnych momentach dzieciństwa, tych dobrych i tych złych, dlatego też mam do nich taki sentyment... Pamiętam jak po śmierci bliskiej osoby, oglądałem z bratem właśnie te bajki... Jeśli chodzi o poziom dzisiejszych programów dla dzieci, to najlepszym komentarzem powinno byc to, ze z kolega, jego kuzynowi puszczaliśmy na YT Ludwiczka, Scooby Doo, Flinstone'ów, Bliźniaki Cramp itd. ponieważ niezbyt chciał oglądać Hannah Montana i inne tego typu... Rzeczy :) Pozdrawiam tych, dla których niektóre wspomnienia związane z Fox Kids i CN znaczą tyle co dla mnie :)

ocenił(a) serial na 8
Andzoni

no to jest straszne, co oni z tym zrobili. Gdziekolwiek się nie spojrzy, wszędzie taka sama opinia - dzisiejsze 'bajki' to jakiś tani sh*t. Jezu, jak ja kochałam Chojraka! Całą resztę co wymirniłeś zresztą też. Co do oglądania całe dnie - to samo. Ostatnio nawet jak mam obejrzeć film to częsteo stwierdzam, że zamist tego może lepiej obejrze sobie Ludwiczka czy coś takiego i przypomnę te lata, kiedy jeszcze bajki były bajkami, a nie... Hannah Monataną ;d

ocenił(a) serial na 9
halfvampire

A już myślałem, że jestem jedyny, który rozpamiętuje te stare bajki :)

ocenił(a) serial na 8
Andzoni

no to już wiesz, że nie ;)

Mukada_Arma

Rocznik 1990 pozdrawia :-) szkoda że niema już jetixa i foxkids pamiętam jak czekałem na 20 .00 żeby obejżeć ludwiczka albo iri indiana.
Andzoni pamiętam wszystkie bajki :D pamiętacie z gęsiej skurki zieloną maź co wsysała ludzi ?:P

użytkownik usunięty
Rafifi120

Zielona maź rules! Jeju kocham Gęsią Skórkę <3 Aż mi się przypomniało jak oglądałam odcinek z komputerem i w jakieś 5 sekund po zakończeniu odcinka wyłączył mi sie komputer oO Ależ miałam stracha xD

użytkownik usunięty
Mukada_Arma

Jestem 89 i popieram.

ocenił(a) serial na 8
Mukada_Arma

Taaak! Moje ukochane kreskówki a Ludwiczek bije wszystkich na głowę!

Mukada_Arma

ja '98 ale wychowana na Królu Szamanów, Gęsiej Skórce , Ludwiczku , Dexterze itp . :D szkoda że już nie ma JETIX a CN teraz ma takie żałosne bajki. jedynie Dexter czasem leci. tyle zostało

ocenił(a) serial na 8
aleksaaxo

kiedys leciały świetne bajki , zawsze oglądałam cartoon network a teraz to jest jakas masakra ; o

ocenił(a) serial na 9
czarna96

A pamiętacie Franklina ? ;ppp

ocenił(a) serial na 10
Mukada_Arma

jestem z 97 i tez pamiętam

Mukada_Arma

Hah, ja z 1993 ;D.

Adrianos7

echhh, cudowne czasy.
nie wiem czemu ale zawsze chciałam doczekać do końca programu żeby zobaczyć jaka jest ostatnia bajka :D
pozdrawiam, rocznik 96 :]

użytkownik usunięty
Lilka_a

Ojej ja też chciałam kilka razy usiąść i zobaczyć co puszczali jako ostatnie i do tej pory nie wiem :// ;p

Shin chan! Kiedyś rodzice wyszli wieczorem do sąsiadów, więc mogłam oglądać tv do późna. Nie pamiętam czy był już wtedy jetix, czy jeszcze fox kids, ale myślę że jetix.
Rocznik 94 pozdrawia.

użytkownik usunięty
pannalis94

Coś mi świta ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć o czym to było haha :D

Mukada_Arma

najlepsze bajki zawsze były na FoxKids <3 r.96.

użytkownik usunięty
Blackeys

Oj tak :))

użytkownik usunięty
Mukada_Arma

Mi naprawdę jest smutno jak włączam TV i starych dobrych kreskówek już nie ma. Do dzisiaj pamiętam jak się siadało przed telewizorem i zawsze coś leciało. Albo Ludwiczek, Dexter, Atomówki. Zawsze coś było. A teraz? Sama komercha. Hannah Montana, jakieś roboty, albo takie tępawe niby seriale. To jest przykre. Z tych bajek "bije" taka sztuczność, pieniądze, drogie ciuchy... Jeszcze alkoholu i seksu w tle brakuje. Strasznie chcą, aby dzieci były co raz szybciej dorosłe. Sami zabierają dzieciakom dzieciństwo zaśmiecając im w głowach ciuchami, facetami/dziewczynami i bóg wie czym jeszcze. Gdy będę mieć własne dzieci to będę im Ludwiczka z DVD puszczać. Już zabrałam się za kompletowanie kolekcji. :)

ocenił(a) serial na 8

Nie no teraz też można trafić na w miarę normalne bajki, czasami. Mówię to z pozycji opiekunki 4 dzieciaków w wieku 2,6,8 i 8 miesięcy. Ale zgadzam się z kacholajans, wszystko teraz jest komercyjne i nie da się wypuścić do kin bajki, bez wyprodukowania do niej serii zeszytów, plecaków, zabawek i pudełek na śniadanie! Po za tym ,,bajki" puszczane na programach typu Disney Channel czy Nikelodion (czy jak to się tam pisze xD) to po prostu mózgozejby! Przepraszam za wyrażenie, ale tak jest! Nie dość, że postacie są sztuczne i 100 tysięcy razy retuszowane, szpanują drogim sprzętem, to jeszcze caly czas wrzeszczą piszczą abo wydawają z siebie takie odgłosy, że mózg wypływa przez uszy! Ekscytują się byle czym, wymyślają durnowate rzeczy, a potem te biedne dzieciaki chcą być takie jak ulubiona bohaterka i wariują! Szkoda, że teraz ,,naszych" bajek w TV jak na lekarstwo i trzeba je na allegro kupować. Na szczęście ja ,,moje" dzieciaki ,,faszeruje" starszymi bajkami i wszystkie uwielbiają Scooby Doo, Księżniczke Sissi, Świat według Ludwiczka czy Chojraka!
PS. Rocznik 95 pozdrawia i cieszy się, że nie jest sam w fascynacji starymi bajkami :D

ocenił(a) serial na 8
Mukada_Arma

Też jestem z rocznika 92 :D I bardzo tęsknie za tamtymi kreskówkami, jak teraz patrze co mój siostrzeniec ogląda, to ręce opadają. Wielcy "znawcy" psycholodzy, mówia że temte bajki to źle wpływają na dzieci bo pokazują walkę dobra ze złem, z naciskiem na słowo WALKA. Nawet Czerwony kapturek jest zły dla dzieci, bo rozcinają brzuch wilkowi. Teraz w tych dzisiejszych bajkach, jest wszystko kolorowe i piękne istnieje samo dobro, można by powiedzieć jak w niebie.Tylko my póki co żyjemy na ziemi. Dzieci same kiedyś stanął oko w oko z problemami z którymi nie będą potrafiły sobie poradzić. Czasami jest tak że rodzice nie potrafią wyjaśnić wszystkiego dziecku, czym jest zło lub czym jest śmierć. Za naszych czasów bajki robiły to za naszych staruszków, i nie znam dziecka które po bajce np Dragon Ballu czy królu szamanów miało koszmary nocne. Powiem wam że, Bolek i Lolek to lepsza była bajka niż to co teraz leci w TV

użytkownik usunięty
Elvis007

Bo po prostu teraz robią takie kreskówki, które mają być albo dla widzów dorosłych ("Pingwiny z Madagaskaru") albo kompletnie dla nikogo ("W jak wypas"). Dawniejsze bajki są zwyczajnie dziecinne, a obecne są albo infatylne (czyli mocniejsze określenie na "dziecinne") albo dla dorosłych.

ocenił(a) serial na 8

To chyba nie znasz pojęcia słowa "dziecinne"

użytkownik usunięty
Elvis007

Znam.

ocenił(a) serial na 10
Mukada_Arma

ja podobnie i moglbym dodac wieeele innych ale pierwsze jakie mi sie nasuwa to Motomyszy z Marsa :D

ocenił(a) serial na 9
Mr_Krytyk

Motomyszy z Marsa :) To było coś ;p

użytkownik usunięty
Mr_Krytyk

Kolejna bajka którą kocham!

ocenił(a) serial na 8
Mukada_Arma

- a gdzie w tym wszystkim KLESZCZ!? ŁYYYYYYYYCHA ! Pozdro 91 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones