PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833595}
6,2 21 654
oceny
6,2 10 1 21654
Żmijowisko
powrót do forum serialu Żmijowisko

Reżyser i inni odpowiedzialni za "Żmijowisko" zrobili to! Przebili kuriozalnością i głupotą drugi sezon "Belfra" i motyw nastoletnich agentów chodzących do szkoły oraz super agenta operacyjnego nauczyciela biologii. Miał być finał intrygujący, a wyszedł żałosny. Zamiast wprawić w osłupienie wprawił w śmiech. I aż się zastanawiam czy taki był cel. Wydaję mi się, że nie skoro cała reszta serialu traktuję się dość poważnie. Motywacji bohaterów inaczej niż nagłym porażeniem mózgowym wytłumaczyć się nie da. Mógłbym się tu jeszcze rozpisać, że aktorsko broni się tu jako tako tylko Zieliński, że 3/4 scen całego serialu można by wyciąć gdyż nie wnoszą nic do głównej fabuły, że nie ma tu absolutnie nic, ani jednej sceny wartej zapamiętania, ale ten serial nawet na to nie zasługuje.
Wiem , że to na podstawie książki. Osobiście nie czytałem, ale jeśli fabuła jest poprowadzona 1;1 zgodnie z książką to nie rozumiem jak ktoś mógł uznać , że jest na tyle dobra by zrobić na jej podstawie serial.

ocenił(a) serial na 5
Parablos

Ja z kolei książkę przeczytałem i zastanawiałem się, jak na jej podstawie można zrobić dobry serial. Okazało się, że nie można. ;)

ocenił(a) serial na 7
Parablos

Tak ten finał to było coś dziwnego. Wydaję mi się że liczyło się by zaszokować bez dbania o logikę. Generalnie przymknąłem oko na głupotę tego odcinka, bo lubię jak są zaskoczenia.
Zastanawiam się jedynie co Domagale strzeliło do głowy by na weselu zacząć okładać pannę młodą wiosłem. Boże jakie to było głupie...

Lodowy

Ta akcja z wiosłem tez mnie zastanawia, nie ma żadnego sensu w tym

tom9001

Zgodnie z książka, chodziło o to, że Adaona domyśliła się, że Arek zabił Adę, natomiast Arek domyślił się, że Adaona już wie. Natomiast z tej sceny absolutnie nie można było wyciągnąć takiego wniosku...

ocenił(a) serial na 5
Marta2010_fw

Ja ksiazki nie czytalam a z tej sceny wlasnie to wywnioskowalam, takze sie dalo :)

ocenił(a) serial na 2
claudii1308

Oświeć nas tu wszystkich po czym to wywnioskowałeś :)

ocenił(a) serial na 3
Parablos

Nie ma się co śmiać. Tu trzeba płakać. Końcówka jest tak łopatologicznie pokazana, żeby każda Krysia, która na co dzień ogląda trudne sprawy mogła ogarnąć o co chodzi. Ale jak czytam komentarze ludzi to normalnie ręce opadają.

ocenił(a) serial na 2
McGyverPL

Motywacji postaci w tym serialu to nawet Freud by nie zrozumiał. A scena finałowa to jakieś i akcja z wiosłem to jakieś kuriozum.

ocenił(a) serial na 5
claudii1308

Serio nie wiem jak to zrobic, ja zobaczylam te scene i po prostu wiedzialam o co chodzi, tyle

ocenił(a) serial na 8
claudii1308

Bo z tej sceny dało się to wyczytać. Ja też książki nie czytałam, a widać było, że Arusiowi, wymęczonemu ciągłym uciekaniem i zmasakrowanym sumieniem, poszła psycha i się zdradził. Adaona zaczęła się wycofywać, bo wyczuła zagrożenie, no ale Aruś jej w tym przeszkodził. Wszystkim, którzy tego nie widzieli, nie odczytali wskazówek i sygnałów niniejszym szczerze współczuję...

ocenił(a) serial na 10
claudii1308

Przecież to było dla mnie logiczne siadła mu psycha i się przestraszył ,że ona może się domyśliła. Nie chciał zostać zdradzony więc postanowił ją zabić. Jestem tylko ciekawa czy w książce jest coś więcej o tym jak ona przeżyła czy jej uwierzyli bo chyba o tym powiedziała komuś
itp...

ocenił(a) serial na 9
claudii1308

Dokładnie jak można tego nie zrozumiec

tom9001

A ja tu wszedłem, by zapytać się o to samo: co to miało znaczyć, ten atak na pannę młodą? dlaczego? motyw? logika? wie ktoś?

ocenił(a) serial na 4
kolega69

Logicznie -Adaoma domyśliła się że Arek ma coś wspólnego ze śmiercią córki, Arek to zauważył i chciał się jej pozbyć. Tak, wiem, ktoś kto nie czytał książki nie załapał.
Osobiście książkę czytałam i uwierz mi na słowo- czytając byłam zszokowana takim obrotem sprawy. Niestety, serial to nieporozumienie. Żadnych emocji bohaterów aktorzy nie byli w stanie oddać, a szkoda ...

Atusia13

dziękuję, bo z filmu ciężko to zrozumieć

ocenił(a) serial na 8
Atusia13

Chyba żartujesz, że tych emocji nie widać! Choć pewnie nie tak jak w mainstreamowym amerykańskim badziewiu, gdzie uczucia są przerysowane. Mało wprawnemu oku trudno jest zauważyć subtelne zmiany w mimice, itd. Polecam Wam trochę kina skandynawskiego, gdzie mistrzowsko operują minimalistyczną mimiką i ekspresją, to może być dobra gimnastyka dla mało wprawnego oka.
Książki nie czytałam, w filmie emocje bardzo dobrze "widać".

Mahosia

"Amerykańców" nie oglądam, więc nie rób mi tu wykładów. A oczy mam dobre, sprawdź raczej swoje i nie obrażaj innych.

ocenił(a) serial na 7
kolega69

SPOILER, SPOILER. W książce Adaoma ogarnęła, że Arek pomylił Michalinę z Kamilą bo miały takie same bluzy. Po czym doszło do niej, że Michalina miała bluzę Kamili. Cyt. Tak łatwo pomylić żonę z córka.

ocenił(a) serial na 8
kolega69

Proponuje obejrzeć serial jeszcze raz. Pokolenie X2 pozdro dla kumatych xD

ocenił(a) serial na 6
tom9001

Wyprowadziła go z równowagi. W tamtej chwili dowiedział się, że próbował zabić żonę za coś czego nie zrobiła. Kamila cały serial zachowywała się dwuznacznie, ale nie było momentu by przekroczyła granice. Zrozumiał, że popełnił błąd i przez to zginęła jego córka. Dodatkowo jego zdenerwowanie mogło zdradzić, że ma coś na sumieniu. Biorąc pod uwagę, że był porywczy nie wydało mi się szczególnie dziwne, że przyłożył jej w tamtej scenie.
Bardziej zastanawia mnie dlaczego właściciel ośrodka pomógł mu ukryć ciało. Przeoczyłem coś, czy jedyne czym mógł się kierować to chęć uniknięcia skandalu związanego z morderstwem, co mogłoby skutkować brakiem klientów.
Dla mnie zakończenie serialu było jednym z bardziej zaskakujących jakie miałem okazję obejrzeć. Poza kilkoma naciąganymi momentami wszystko złożyło się w jedną całość i w pełni zrekompensowało mi niezbyt wyraziste, poprzednie odcinki.

ocenił(a) serial na 6
4timepi

To, że właściciel (Krzysztof) pomógł Arkowi ukryć ciało i generalnie dochować tajemnicy było wyjaśnione w książce właściwie w najprostszy możliwy sposób - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;) Arek mu po prostu za to płacił. W całej fabule było kilkukrotnie wspominane, że żeby rozkręcić agroturystykę właściciele musieli nabrać kredytów, mają ciągle jakieś problemy finansowe itp., dlatego wydaje mi się to dość wiarygodne, że Krzysztof się na to zgodził .

ocenił(a) serial na 9
sunonthebluesky

Oczywiste ciągle była mowa o tym, że brakuje im kasy

ocenił(a) serial na 10
4timepi

Chodziło o pieniądze dlatego mu pomógł no i też fakt morderstwa odstraszy turystów.

Parablos

Canal Plus udowodnił swoim widzom, że Belfer 2 nie był taki zły.
Całe Żmijowisko (nawet z tym zakończeniem) mogłoby się podobać ale gdyby było krótsze.
Wystarczyłyby 4 odcinki a już najlepiej dwugodzinny film.

Ps. Pytanie do tych co czytali książkę. Jest jakaś znaczącą różnica pomiędzy historią w książce a tą w serialu?

ocenił(a) serial na 5
roownik86

Nie ma znaczącej różnicy w książce i serialu. Oprócz takiej ze książkę czytało się jednym tchem i była to ciekawie poprowadzona historia a w serialu są męczące flaki z olejem i irytująca aktorka która gra Adaomę.

ocenił(a) serial na 10
maagdaa1

A jakie tam było zakończenie czy ona opowiedziała komuś to czego się domyśliła i że sama zabiła mordercę w obronie własnej? scena w serialu kończy się na weselu.

Anahi_filmweb

Nie. Kończy się dokładnie tak jak w serialu. Adaoma wraca po akcji na wesele i książka się kończy z tym że w serialu jest większy nacisk na to że ona wraca stoi taka zakrwawiona, wszyscy się gapią i koniec serialu a w książce ona wraca i dostrzega Kamile i swojego męża w tych objęciach i dociera do niej że ich "romans" się nigdy nie skończy i koniec książki. Niby scena ta sama ale inny odbiór.

ocenił(a) serial na 8
maagdaa1

Przyznaj się ze zazdrościsz jej walorów xD

ocenił(a) serial na 10
Parablos

Ale jej przypier... siekierą

ocenił(a) serial na 4
damprz

made my day :D

Parablos

Polecam przeczytać książkę. Różni się od serialu w dość wielu elementach. Serial oceniam słabo, książka dość dobra, nie można się oderwać. Niestety, ale ja zawiidłam się.

Parablos

Mam wrażenie, że pół odcinka to jakiś sen któregoś z bohaterów - a zwłaszcza scena podczas wesela na molo kiedy nagle Arek z szaleństwem w oczach pokłada Adaomę wiosłem. nie wiem co tu się wydarzylo, ale szybkość z jaką główny bohater zmienił się z pierdoły w psychopatę jest iście kosmiczna. Czy tylko mnie irytowała muzyka podczas ucieczki w lesie? Ps. Jak chcecie obejrzeć dobry serial w bardzo podobnym klimacie to polecam The Missing

ocenił(a) serial na 3
Aleksandra_Sankowska

To ja ci polecę Broadchurch, albo La treve (po polsku Intruz). Po obejrzeniu któregoś z tych seriali nie da się powiedzieć ani jednego dobrego słowa na temat Żmijowiska.

McGyverPL

dzięki za propozycje (La treve) - oglądam :)

ocenił(a) serial na 3
kolega69

Jak obejrzysz kilka odcinków, albo całość to podziel się wrażeniami.

ocenił(a) serial na 6
Parablos

Wiosło oraz udzial Krzysztofa w ukryciu zwłok to jakaś kpina. Serial do ostatniego odcinka byl calkiem wciągający. Zakończeniem jednak, rzeczywiście obrócili dramat w opłakaną komedię. I ta Adaoma wkraczająca cala we krwi na uroczystość w momencie, gdy goście weselni krzyczą gorzko panu młodemu i uczestniczce wesela Kamili.. poważnie? Przecież to scena niczym z niskobudżetowego horroru. Całkowite rozczarowanie niestety. Pomimo wszystko za pierwszych 6 odcinków 6 gwiazdek, a zakończenia udaję, ze nie bylo.

evlka

Ta panna młoda to niczym scena z kill Billa

ocenił(a) serial na 7
owidio

mnie to przypomniało taki horror Carie :)

Parablos

Co się odjaniepawliło w tym finale to przechodzi ludzkie pojęcie. Irytujące zaczyna już być to sypanie twistami gdzie popadnie, w każdym serialu, bez pomyślunku. Proste rozwiązania naprawdę czasem są najlepsze. Tutaj zdecydowanie lepiej by wyszło gdyby trzymali się tej wersji z tym, że młody zabił. Dodałoby mu to trochę wiarygodności jako osobie łatwej do zmanipulowania, podatnej na zakusy Sabiny. No, ale wiadomo - wielki finał to nie może być oczywistych oczywistości, które ludzie widzieli już wcześniej, muszą być cuda na kiju, widz nie może się połapać, a czy to będzie miało sens to już bez znaczenia. No to sensu nie ma. Żadnego. Scena z wiosłem to już naprawdę radosna twórczość, którą ciężko nawet w jakikolwiek sposób zdefiniować. Ogółem cały serial był słaby, kiepsko napisany, aktorzy w 90% źle dobrani i do tego marni, więc to zakończenie mnie jakoś szczególnie nie rozwścieczyło, pozostało jedynie uczucie 'meh, whatever' Na pewno nigdy więcej do niego nie wrócę.

Nie zgodzę się, że tu nie ma dobrych aktorów - są, ale zepchnięci gdzieś na 3 plan lub do epizodów. Zieliński jest spoko, Dominik Bąk w zasadzie nie ma nic do grania, więc tę rolę przeczącą jego ekranowemu wizerunkowi twardziela można wyrzucić do śmieci. Stramowski może nie jest wybitnym aktorem, ale stać go na więcej. Haniszewski tylko w epizodzie, dobrze, że jest Warchoł w roli komendanta, ale też go mało. W sumie naprawdę w 100% do roli pasuje chyba tylko Lamża. Pazura wali komedią na kilometr, Tamara Arciuch to w sumie nie wiadomo po co tam w ogóle była. Dobra aktorka, a kompletnie żadnego backgroundu.

ocenił(a) serial na 3
Tracker

Amen bracie ! Końcówka tego serialu uwłacza jakiejkolwiek logice. Co to sie odcanalplusowało to masakra i ten pojedynek w tatatraku ! A widze że scnarzyści coś tskueho jak motywacja jest zbędna.

WielkiVolare

Do wczoraj jako przeciwwagę tego serialu stawiałem nowy sezon 'Chyłki' gdzie wszystko ładnie grało i buczało i ciężko było wytrzymać aż tydzień w oczekiwaniu na kolejny odcinek. No, ale to było do wczoraj kiedy postanowili na odcinek przed końcem podetrzeć się wątkiem i postaciami, które umiejętnie i mozolnie budowali przez dotychczasowych 5 odcinków i rozwiązać wszystko w 3 minuty bez odrobiny polotu i znowu trzaskając twist na twiście, który twistem pogania. Ehh, polskie seriale,

ocenił(a) serial na 9
Tracker

Jeśli nie zrozumiałeś zakończenia, to znaczy że należy je ocenić jako beznadziejne? Poza tym nie "oni" tylko autor książki tak to wymyślił. Polecam czytać książki też

ocenił(a) serial na 3
Parablos

To dziwny przypadek gdzie ekranizacja bardzo wiernie trzyma się dobrej książki, a i tak odbiór jest diametralnie inny. Palkowski nie poradził sobie. Nie umiał pokazać wewnętrznych rozterek bohaterów, popełnił też błędy w doborze obsady. Adaoma i Arek byli bohaterami za których trzyma się kciuki. Widz dostał jednak polskiego Jasia Fasolę i ciemnoskórą Dżoanę Krupę....No i jak to traktować poważnie. W książce scena z wiosłem na pomoście działa się w nocy. Dlatego Arek miał problem i musiał wejść do wody by szukać Adaomy. W serialu mamy słoneczny dzień i zanim Adaoma wynurza się z wody obok Arka widać jej głowę :) To jedna z wielu głupich scen. Jeśli Canal + podobnie spartoli Króla Twardocha to przestane oglądać seriale tej stacji.

Parablos

Bez zaskoczenia.
Nie wiem skąd ta wszechobecna wyższość książki nad serialem. Obydwa dzieła tak samo płytkie. Zakończenie w serialu podane tą samą łopatą, co w książce. I tak dużo wyciągnęli z tego bestsellera. Serial praktycznie 1 do 1 z książką, dialogi wręcz przeniesione na ekran, więc skąd ten zachwyt powieścią Chmielarza, to nie mam pojęcia. Powtarzana jak mantra "głębia postaci", której niby zabrakło w serialu. W książce jej również nie można uświadczyć.
A reakcja ojca na niezamierzone rozłupanie czaszki córce - bezcenna.

ocenił(a) serial na 8
superal

Szczegóły szczegoliki. Pragnę wam przypomnieć ze oni jarali jakiś wietnamski towar :) niewiadomo co tam naprawdę było :)

Parablos

Książka i serial są bardzo przeciętne, jak ktoś słusznie zauważył, by oglądacze trudnych spraw czuli się komfortowo.
Przekleństwa niesmaczne, emocje głównych bohaterów płytkie, Adaoma mówiąca z trudem po polsku pisząca książkę...
No i wątek Krzysztofa pomagającego ukryć zwłoki Ady. Za jakieś marne pieniądze. Albo Sabina, która była tak demoniczna jak siostra Diesel w Leku wysokosci. Naprawdę to było niedorzeczne.
Scena z wiosłem jak z Kill Billa, dla mnie była zrozumiała, mimo ze zakończenie książki przeczytałam później. Samą książkę pierwotnie porzuciłam, gdy ganiali się po lesie za porwaną dziewczynką z kempingu.

Althea_40

W sumie Adaoma mówiła zupełnie poprawnie, po prostu z mocnym akcentem.
Ale akcentu nie zapisujesz :P

ocenił(a) serial na 7
woodpeckerwest

1. Mówiła poprawnie, robiła mało błędów, tylko miała silny akcent.
2. Każda książka i tak przechodzi cięcia i korekty. Nawet jakby Adaoma robiła co chwilę błędy językowe, to nie sądzę, żeby było to jakąś dużą przeszkodą do wydania książki, jeśli zaproponowałaby nośny temat, który się sprzeda.

Parablos

Czytam komentarze i tu nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Widać że taki "slaby" serial przeosl intelektualnie większość tak znakomitych " krytyków filmowych". Ja jako typowy laik odnalazłam sens prawie w kazdej scenie. Co ważniejsze jak zakończenie mogłoby być inne niż te w książce? Poważnie?! Postac Artura- typowy utajony psychol. Brak reakcji po zabiciu córki? Podejrzewam że był jeszcze na prochach i alkoholu a nie tylko na kacu. Po 2 miał halucynacje że to jego żona co dokładnie pokazano w filmie. Scenę końcowa wytłumaczyło tu kilka co bardziej spostrzegawczych osób. Serial nie zasługuje na Oscara ale na pewno nie jest najgorszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones