PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501262}

Żona idealna

The Good Wife
7,9 17 494
oceny
7,9 10 1 17494
Żona idealna
powrót do forum serialu Żona idealna

Emmy 2011

ocenił(a) serial na 10

Julianna została nominowana w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w dramacie.
Josh i Alan w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy w dramacie.
Archie i Christine w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w dramacie .
Michael J. Fox w kategorii najlepszy aktor gościnny w dramacie.

Poza tym sam serial ma nominację w kategorii najlepszy serial dramatyczny.

Najbardziej trzymam kciuki za Alana i Juliannę, ale mam dylemat między Christine a Archie, bo obie były świetne. Nie wiem jeszcze, jakie odcinki wybrały, więc zobaczymy jak się dowiem ;)

ocenił(a) serial na 9
Aleksiss

Bardzo się cieszę z nominacji, TGW zebrało najwięcej nominacji aktorskich w głównych kategoriach pośród seriali dramatycznych :) Też jestem ciekawa, jakie odcinki wybrali. Mam mieszane uczucia co do tych 6 odcinków, które zostały wytypowane w kategorii serialu, ale zobaczymy...

ocenił(a) serial na 10
Aleksiss

Jestem zielona w temacie wszelkich nagród więc proszę o wyjasnienie kwestii:"...jakie odcinki wybrały...".
To aktorzy wybierają odcinki, wg których maja zostać ocenieni?
Albo rzuccie jakims linkiem to poczytam. Dzieki:)

ocenił(a) serial na 9
dzebedisa

Każdy nominowany aktor wybiera jeden odcinek, na podstawie którego członkowie Akademii głosują. Listy odcinków zawsze znajdowały się na oficjalnej stronie nagród, ale na razie ich nie widzę... W kategorii najlepszego serialu przedstawia się natomiast 6 odcinków i wiadomo, że TGW wybrało: "Double Jeopardy" "VIP Treatment" "Nine Hours" "Real Deal" "Great Firewall" i "In Sickness". Ogólnie mam trochę mieszane uczucia co do tego wyboru, z 3 odcinków się cieszę, z 3 niekoniecznie...

ocenił(a) serial na 10
Aga_darkside

Wytypowane odcinki nie są kolejnymi(2,5,9,13,16,21), a czy obowiązuje tu jakaś zasada? Bo wytypowane odcinki dziela minimum dwa.
Ja bym zamieniła "Double Jeopardy" na Cleaning house.

ocenił(a) serial na 10
dzebedisa

Odcinki mogą być dowolne.
A tak w ogóle, wydaje mi się, że trochę niesprawiedliwe jest wybieranie 6 odcinków, gdy formaty seriali się różnią. Bo TGW jest jedynym 23-odcinkowym serialem w kategorii, reszta to typowe 12-13-odcinkowce, albo 10-odcinkowe GoT . Trudniej jest wybrać 6 najlepszych odcinków gdy serial jest emitowany przez 8 miesięcy i ma więcej tzw. zapychaczy niż gdy serial jest emitowany przez 3, 4 miesiące i akcja jest bardziej spójna.
Co do samych aktorów, to Akademia przyznająca Emmy nie zawsze sugeruje się wybranym odcinkiem. Przynajmniej nieoficjalnie. Niekiedy wygrywają aktorzy, których serial się kończy, albo gdy członkowie Akademii oglądają serial regularnie i mogą porównać grę w poszczególnych epizodach :)

ocenił(a) serial na 10
Aleksiss

"członkowie Akademii oglądają serial regularnie i mogą porównać grę w poszczególnych epizodach :) "

kiedys ten fragment mocno by mnie zaskoczył, że poważny krytyk sięga po serial w wolnym czasie, ale ostatnio była na filmweb ta infomacja dotycząca Beyonce, mówiąca o dołaczeniu jej osoby do grona oskarowego jury i już się nie dziwie temu co piszesz:)

ocenił(a) serial na 9
Aleksiss

http://www.goldderby.com/cms/view/87/ - lista zgłoszonych odcinków w kategoriach aktorskich :)
Julianna - In Sickness (jeśli nie wygra tym odcinkiem, będę w szoku...)
Archie - Getting Off
Alan - Silver Bullet
Christine - Silver Bullet
Josh - Closing Arguments
MJF - Real Deal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones