PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501262}

Żona idealna

The Good Wife
7,9 17 505
ocen
7,9 10 1 17505
Żona idealna
powrót do forum serialu Żona idealna

Zna ktoś może dobre seriale o prawnikach poza Good Wife ? Oglądałem również
Damages i Ally ale poza tymi serialami nie trafiłem na nic godnego uwagi o prawnikach,
czy znacie może podobne fajne seriale prawnicze ? Pozdrawiam a Ostatnio jeszcze
oglądałem Suits :) też fajne.

ocenił(a) serial na 9
Andros_filmweb

Hmm jedyne co mi się nasuwa na myśl to 'Orły z Bostonu'. Swojego czasu na Polsacie mogłeś się natknąć na ten serial. Całkiem przyjemny, chociaż nie dorównywał Żonie ;)

ocenił(a) serial na 10
Andros_filmweb

O prawnikach jest jeszcze "Franklin&Bash", tylko to już bardziej serial komediowy :)

Andros_filmweb

"Firm" kontynuacja powieści Grishama, według mnie świetny serial :)

Andros_filmweb

Ja rowniez obstawiam Boston Legal. Przede wszystkim watek prawny jest tam o wiele bardziej prawdziwy. Nie znam biura prawniczego (w Chicago), które zatrudnia detektywów (w ogóle jakiś fenomen), i smieszy mnie przedstawienie jak to sa niby oddani sprawie i siedza po nocach z klientami. Watek sadowy tez o wiele bardziej wiarygodny w Boston Legal. Przy okazji choroba demencji u Sterna to nic innego jak zerzniecie pomyslu z w/w serialu.

ocenił(a) serial na 10
cumartesi

"Nie znam biura prawniczego (w Chicago), które zatrudnia detektywów (w ogóle jakiś fenomen)".
czyli nalezy rozumieć, że nie ma na świecie takiej kancelarii prawnej, która miałaby człowieka, który zajmowałby się "szukaniem dowodów"?
czyli taka robotę reserchera w kancelariach wykonują po prostu prawnicy, czy tego się nie robi? (zbieramy zeznania i koniec kropka)

dzebedisa

Taką robotę wykonują młodzi prawnicy, stażyści, a w przypadku ich braku - nikt tego nie robi. Prokuratura ma swoich detektywów, ale niesłychanie rzadko można trafić na detektywa w dużej kancelarii prawniczej - zwykle z detektywami współpracują wolni strzelcy, a i to bardzo rzadko. W każdym razie w mojej kancelarii nie ma i żadna ze znajomych mi kancelarii również nie zatrudnia. A jeśli chodzi o mnie - to scenarzysta tego serialu chyba nie był w życiu w sądzie.

ocenił(a) serial na 10
cumartesi

czyli chodziło Ci o to, że owszem istnieje pojedyncza/pojedyncze kancelarie, które zatrudniają detektywa (sytuacja niezwykle rzadka), ale nie pasuje Ci to, że serial wykorzystuje właśnie taką rzadką sytuację?
"W każdym razie w mojej kancelarii nie ma i żadna ze znajomych mi kancelarii również nie zatrudnia." ale jednak z Twojej wypowiedzi wychodzi na to, że autorzy serialu sobie tego wątku nie wymyślili, czyli nie mozna powiedzieć, ze jest on nierealny. osobiście mi by w ogóle to nie przeszkadzało jeśli taka sytuacja byłaby całkowicie fikcyjna, ale warto wiedziec co i jak.

cumartesi

Prokuratura ma swoich detektywów? Wydaje mi się, że o nich wszyscy słyszeliśmy - to POLICJA i inni tzw. "ścigacze" (CBŚ, ABW etc.). Detektyw w dużej kancelarii prawnej typu korpo nie ma miejsca, bo rzadko takie kancelarie zajmują się sprawami karnymi (zwłaszcza typowymi, tzn. gardłowymi. czasami można spotkać dywizję "white collar crime", ale też bardzo rzadko), a sprawy cywilne mają zupełnie inny charakter i rzadko są tam dowody osobowe.
Detektywi są wykorzystywani najczęściej przez karników, którzy zajmują się tylko i wyłącznie sprawami karnymi. Inna sprawa, że w Polsce i nawet to jest nieczęste, z uwagi na to, że mamy inny system prawny. Dowodów szukają młodzi prawnicy, stażyście???? o człowieku, to nie wiem,co to za kancelaria, w której pracujesz, ale to brzmi strasznie. Serial jest jaki jest, bardzo niewiele będize miał wspólnego z realiami polskiego środowiska prawnego, zresztą jak każdy serial amerykański/brytyjski, z racji na common law.

ocenił(a) serial na 10
Andros_filmweb

Polecam "Suits".

ocenił(a) serial na 9
holden_4

Również polecam. W czerwcu premiera 2. sezonu :)

ocenił(a) serial na 9
Andros_filmweb

ja jeszcze oglądałam oprócz tutaj wymienionych seriali, brytyjski serial prawniczy "Silk"; wygląda zupełnie inaczej, bo umieszczony jest w brytyjskich realiach, ale ja lubię ogólnie bryt. seriale i ten też jest warty polecenia ;)

ocenił(a) serial na 9
en89

Niezły jest też brytyjski "Sędzia John Deed".

ocenił(a) serial na 9
wodnica

Generalnie Boston Legal był świetnym jednym z najlepszych prawniczych seriali. Good Wife reprezentuje podobny poziom, Suits również polecam zdecydowanie. Za to odradzam Harry's Law odpadłem po kilku nudnych i drętwych jak kłoda odcinkach.

Andros_filmweb

"Suits"- znakomity serial o tematyce prawniczej. Polecam !

kornel23

Zgadzam się w zupełności, tylko dodałbym, że o tematyce prawniczej w korpo. W tym zakresie moim zdaniem najlepszy. Chociaż rzadko kiedy w korporacjach są takie laski jak w tym serialu. :> :D

Andros_filmweb

polecam "the practice" , u nas puszczany jako "kancelaria adwokacka", starszy już serial z fajnym klimatem mrocznych spraw kryminalnch i z wyrazistymi postaciami.

Andros_filmweb

Polecam angielski silk (prawnicy), był na BBCHD. Rewelacja!!! Szkoda, że tylko 3 sezony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones