Żona idealna (2009-2016)
Żona idealna: Sezon 6 Żona idealna Sezon 6, Odcinek 20
Odcinek Żona idealna (2009-2016)

Powrót do korzeni

The Deconstruction 44m
7,7 127
ocen
7,7 10 1 127
Żona idealna
powrót do forum s6e20

Odcinek 6x20

ocenił(a) serial na 7

Ponoć w świecie filmowo-serialowym ważne żeby mówili, nieważne jak, więc ja zacznę. Choć dam świadectwo swojemu kolejnemu rozczarowaniu, może ktoś z Was będzie w stanie pokazać mi inną perspektywę, tą in plus.

Zacznę od wątku Bishopa, który od początku mi się nie podobał, bo był okropnie naciągany, a w tym odcinku posłużył za pretekst do zniknięcia Kalindy. Co jak co, ale śledcza uciekająca przed oskarżeniem i ratująca Diane z opresji, po wykonaniu tricku na poziomie detektywa-amatora, to trochę obraza dla inteligencji widza, tak samo jak, najgroźniejszy boss narkotykowy, który ma niezabezpieczone pliki i daje się błyskawicznie wrobić w tak prostą intrygę.
Cóż potraktuję to jak wątek poboczny mocno eksploatowany w przeszłości i może znów twórcy mają nadzieję za jego pomocą podkręcać akcję, Bishop w więzieniu, to punkt wyjścia do odkopania oskarżenia Agosa.

Nasza bohaterka, po przejściach, wita nas, w stylu z pierwszego sezonu, czyli zatoczyliśmy koło, i znów mamy szarą, zgaszoną A, tylko tym razem ona na pierwszym planie a Peter w tle. Cóż dzieje się dalej, ano A. Florick jest witana "w domu". z wielką atencją nawet przez Davida, no nie wierzę, Diane i Cary ok, ale Lee, to do niego zupełnie niepodobne, powinien mieć mnóstwo wątpliwości, bo przecież takie oskarżenie, jakie ciąży na Alicii, jest ryzykowne dla kancelarii. To co zdarzyło się potem dało mi nadzieję, na naprawienie tego błędu charakterologicznego, ale nie, cała intryga z Gallagherem, oskarżenie o podkradanie klientów, i zamiar odejścia na swoje, okazała się zorganizowana wcale nie przez Lee, wszystko wskazuje na Oliviera Platte'a, no chyba, że się zrehabilitują w dalszych odcinkach.

Miał być demontaż i był, jedyna nadzieja w tym, że zmontują to wszystko w ciekawszy sposób niż pomysł przeskoku w czasie, podczas którego Alicia, zgodnie z sugestią męża, pisze książkę, i powraca na fali popularności tego dzieła:)

ocenił(a) serial na 8
jagamiga1

uwielbiam ten serial od pierwszego sezonu i zawsze czekam na kolejne odcinki, ale to był zdecydowanie najgorszy odcinek jaki kiedykolwiek zrobili. Równie niski poziom co uśmiercenie Derka w GA ;) Może Shonda maczała w tym paluszki? ;)

ocenił(a) serial na 7
Karinn

Nie widziałam GA, nie lubię seriali o tematyce medycznej, ale słyszałam, że eliminacja nastąpiła przez Dempseya, który miał za wysokie żądania.

W każdym razie, ten odcinek GW musimy potraktować jako punkt zwrotny i mieć nadzieję, że następne dwa będą na poziomie.
Swoja drogą ciekawe czemu na IMDb dwudziestka ma tytuł The Deconstruction, a na FW The End?

ocenił(a) serial na 7
jagamiga1

Dostałam powiadomieniena maila, że jest zamieszczona odpowiedź, ale przez ten felerny FW jej nie widać. Może tym wpisem uwidocznię posta, czasem działa.

ocenił(a) serial na 8
jagamiga1

tutaj wszystko "zatacza koło"
to już kolejny serial prawniczy, który oglądam po "Suits" i kolejny gdzie w pierwszych sezonach mamy dużo praca: kazdy kolejny odc to inna "sprawa", dzieje się dużo w temacie klientów, a w kolejnych sezonach mnóstwo nagłych zwrotów akcji - za szybko się niektóre rzeczy dzieją...
zaczeło się od odejscia Alicii i Carego - myślałem, że przez jakiś czas zobaczymy "życie" ich nowej kancelarii, równocześnie spoglądajac na LG, mieliśmy natomiast kilka ich spraw, gdzie w sądzie stawali przeciwko LG, potem nagła śmierć Willa i kandydowanie Alicii (kolejny niepotrzebny wątek).
No i to o czym piszesz: ona błaga, żeby ją przyjęli? ona negocjuje odprawę? przecież jako udziałowiec nadal była współwłaścicielem, dziwne to.. i jeszcze ten fakt, ze tak naprawdę to wszyscy, od którego odeszła Alicia i Cary zatrudnili się u nich, wrócili do starego biura i tylko napis na scianie sie zmienił...

ocenił(a) serial na 8
pbartosik1

i jeszcze jedno pytanie dla śledzących serial:
w 6x20 Alicia i Diane się godzą - czy wobec tego Alicia nie powinna wrócić do kancelarii? w 6x21 siedzi w domu i szlifuje drzwi
i drugie pytanie: co z Kalinda, czy wiadomo co napisała w liście do Alicii?

ocenił(a) serial na 7
pbartosik1

Odpowiedziałam parę dni temu, ale nie wiem , gdzie się podziały moje posty:(

ocenił(a) serial na 7
pbartosik1

Zdarza się, że zaginione wpisy wracają, czasem nawet po tygodniu się odnajdują, ale napiszę jeszcze raz z perspektywy obejrzanego finału sezonu 6.

Uwaga SPOILER odcinka 21 i 22

Kalinda napisała tylko pożegnanie, i byłoby super, gdyby zostawili tak jak było, bo jej powrót w 22 odcinku był mocno naciągany, mnie osobiście rozśmieszył zamiast zaskoczyć i wzruszyć:)

Co do powrotu Alicii do kancelarii, wyjaśniła w rozmowie z Finnem, że jest załamana porażką i boi się reakcji ludzi, poza tym straciła wiarę w siebie biedulka. Magia słów Finna zadziałała jak co najmniej dotyk dłoni cudotwórcy i nasza Good Wife poszła walczyć jak lwica, na sali sądowej, a ja wreszcie obejrzałam to co mnie do tego serialu przyciągnęło, czyli potyczki prawne.
Wnioskując logicznie, Alicia boi się reakcji ludzi ze swojej kancelarii bardziej niż kogokolwiek innego, na czele z nieprzychylnym sędzią i prokuratorem, którzy dogryźli jej już na wstępie.
Wątek z pisaniem autobiografii baaardzo wątły, wygląda na to, że scenarzyści wpadli na równie głupi pomysł co z wyborami i ten ghostwriter będzie teraz robił wiwisekcję Alicii i sprzedawał sensacyjki jej wrogom.
Sam wątek melodramatyczny z Finnem jak zwykle słabiutki, robią z dojrzałej kobiety, po małżeńskich i pozamałżeńskich doświadczeniach Dziewicę Orleańską, a z Finna tchórzliwego chłoptasia.
Mam nadzieję, że w 7 sezonie skupią się na wątkach prawniczych i walce "starej" kancelarii z nową, założoną przez Alicię, to im jeszcze wychodzi, w odróżnieniu od wątków sensacyjnych i życia uczuciowego, prowadzonych tylko w celu przeciągania serialu, bez pomysłu na rozwój charakterologii protagonistki.

ocenił(a) serial na 8
jagamiga1

dzięki :)

wygląda na to, że zgadzamy się w 100% z tym co w serialu dobre a co kiepskie, bo tez lubię dużo prawa w tym serialu, a niektóre z wątków uważam co najmniej za naciągane...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones