PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434676}

Życie w Cranford

Cranford
7,7 2 625
ocen
7,7 10 1 2625
Życie w Cranford
powrót do forum serialu Życie w Cranford

Cudowny!

użytkownik usunięty

Choć większość filmów kostiumowych BBC bardzo mi się podoba, to ten serial jest dla mnie wyjątkowo wspaniały, na równi z "Dumą i Uprzedzeniem" 1995. To ciepła, zabawna, a momentami smutna opowieść o mieszkańcach miasteczka Cranford, w której nie brak też historii miłosnych, nakręcona z wielką dbałością o zachowanie realiów epoki. Wspaniała obsada (niemal połowę aktorów znałam z innych filmów), muzyka, miły, ciepły klimat - po prostu arcydzieło. Nie sądziłam, że teraz, gdy w każdej ekranizacji książki z XIX wieku można znaleźć cień uwspółcześnienia, może powstać serial tak ciekawy, a przy tym tak zgodny z epoką.

ocenił(a) serial na 8

Zgadzam sie z Tobą, mi ten miniserial również przypadł fo gustu. Cranford jest optymistycznym filmem, pełnym ciepła i uroku, choć nie brakuje elementów dramatycznych. Cudowne aktorstwo(podobnie jak Ty połowę obsady znam również z innych filmów np. Julia Sawalha kojarzę z Dumy i Uprzedzenia, aktora grającego doktora z Rzymu, a jego gospodynię z North&South). No i jeszcze inni znani aktorzy np. Judi Dench czy Imelda Staunton. I jeszcze Michael Gambon, zapomniałabym! Bardzo jestem ciekawa książki. Czytam obecnie North&South i jestem oczarowana stylem teh pisarki. Elizabeth Gaskell to świetna autorka, mam nadzieję że teraz dzięki ekranizacjom(Cranford, North&South, Wives&Daughters- choć tego ostatniego nie oglądałam) zostanie że tak powiem "odkryta" przez szersze grono odbiorców. W Polsce bowiem niestety jest mało znana...

ocenił(a) serial na 10
rawenna_2

"Zony i córki" - wspaniałe, naprawdę polecam, zobacz koniecznie!

ocenił(a) serial na 10

Popieram. Cudny, słodko-gorzki, heh, filmowy poemat o życiu mieszkańców małego miasteczka. Jest miłość, młodość, starość, śmierć, samotność. Rewelacyjni aktorzy, przepiękne zdjęcia. Polecam.

Witam Panie... czy mogłyby mi panie powiedzieć gdzie panie miały zaszczyt widzieć ten film... bardzo te posty mnie zachęciły do jego obejrzenia... ale polskiej wersji tego mini-serialu nie widzę... ani na DVD ani nigdzie w telewizji... proszę o odpowiedź bo z miłą chęcią bym sobie go oglądnęła......

ocenił(a) serial na 8
klawera

Było swojego czasu wrzucone na youtube, kazdy odcinek podzielony na kilka partów... Ale teraz już chyba nie ma, ja oglądałam ten serial na początku stycznia.

I ja się przyłączę. Wspaniały film! Momentami śmiałam się w głos, a momentami miałam łzy w oczach (szczególnie w 5 części). Rzadko mi się zdarza to powiedzieć, ale jak dla mnie, film okazał się ciekawszy od książki, może przez to, że jest w nim więcej wątków. Jest w nim dużo więcej humoru i optymizmu niż w 2 pozostałych ekranizacjach powieści Gaskell.

ocenił(a) serial na 10

Niektórzy twierdzą że to "babski" serial ... Guzik prawda ! To wspaniały seria na którym pokłamałem się do łez (już na starci pierwszy odcinek i akcja z koronkami i kotem . Mistrzostwo świata ! ) Ale i bardzo smutny czasem . Film jak życie , czasem posmarowane miodem czasem posypane solą . BBC robi najwspanialsze filmy i seriale kostiumowe (weźmy np genialne dzieło Ja, Klaudiusz chyba z 1979 ) Będę czekał na kolejne podobne produkcje ,bo nic tak nie łączy przy telewizorze jak takie seriale i wspólny śmiech :) Polecam z całego serca :)

ocenił(a) serial na 9
atos8

Hm, dwa sezony składają się na 6 odcinków?

rapi_aga

Drugi sezon, to po prostu odcinek specjalny. :P

ocenił(a) serial na 9
ewusekr

A, ok ;-)) Szukałam szóstego odcinka, ale nigdzie nie mogę znaleźć... Pozostałe odcinki są jak najbardziej dostępne. Nie wiesz może, skąd mogę pobrać ten ostatni, specjalny odcinek? Z góry dzięki za informację.

rapi_aga

No właśnie też go nie oglądałam, bo nie mogłam znaleźć... :/

ocenił(a) serial na 9
ewusekr

Znalazłam. Jest na chomiku, musisz tylko wpisać: Cranford Christmas Special ;-))) Znajdziesz dwa dodatkowe odcinki.


Pozdrawiam ;-)))

ocenił(a) serial na 9
rapi_aga

dzięki za info o dwóch kolejnych odcinkach! czy ktoś mógłby polecić inne seriale z Wielkiej Brytanii? Cranford jest cudowne ale chcę więcej... :)

ocenił(a) serial na 9
KOSA2207

Nie ma za co :-))) Hm, może Doctor Who? Jest nieco specyficzny, ale swój urok ma, podobnie jak inne seriale BBC :-))) Jeśli zaś chodzi o seriale kostiumowe, które mają mniej więcej tę samą tematykę, to polecam:

"Mała Dorrit" - ekranizacja powieści Karola Dickensa.
"Peswazje" - to akurat film, ale może Ciebie zainteresuje (tematyka b. podobna).
"Sagi rodu Forsyte'ów" - brytyjski miniserial.
"Duma i uprzedzenie" - znany i ceniony serial BBC, na motywach powieści J. Austen.

Co prawda żadnego z nich nie oglądałam, bo jakoś nie mogłam się wkręcić, ale wiem jedno... BBC robi naprawdę zjawiskowe seriale kostiumowe. Polecam :-))) Może czymś się zainteresujesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones