PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38376}

ALF

7,2 40 482
oceny
7,2 10 1 40482
8,1 9
ocen krytyków
ALF
powrót do forum serialu ALF

Odkryłem w bibliotece że serial Alf jest także serią książek nie wiem dokładnie ile było tomów książek o Alfie . Ja mam wypożyczone 4 książki z tej serii . Nigdy nie czytałem tej serii nie wiedziałem że nawet jest seria książek taka jak Alf ;)
Autor : Rainer Buttner jakiś niemiec . Szukałem o nim informacji ale za bardzo nic nie znalazłem tyle że to jakiś mężczyzna napisał te serię książek . W Polsce zostało wydanych 6 tomów ale ja mam chyba tomy od 3 do 6 bo dwóch pierwszych nie było ;) Wypożyczyłem z ciekawości bo serial leci obecnie na kanale Atm Rozrywka a nawet nie wiedziałem że ktoś napisał książki o tej postaci . Ciekaw jestem czy książki opisują to samo co było w serialu ? I czy to jest na motywach serialu czy serial był na motywach książek tego niemieckiego autora ? Jak ktoś jest zainteresowany to mnie się udało wypożyczyć takie tytuły : Alf Cała naprzód , Wszystko znakomicie ,Wszystko rajsko ,lepszy ja niż nikt . Sam nie wiem ile tych książek jest ale z ciekawości przeczytam bo postacie są z tego co przeglądałem te same co w serialu .Tylko jakieś informacje na temat tego autora szukam bo ciekaw jestem te książki pisał przed powstaniem serialu czy już po tym jak serial powstał i była emisja w Tvp ? Jak będę oglądał serial to potem będę wiedział czy te książki opisują te same przygody alfa które były w serialu ;)

użytkownik usunięty

Przeczytałem 5 rozdziałów z książki i są to opowieści które pojawiły się w serialu . Jak czytałem to był rozdział o tym jak Alf zniszczył obraz w domu i Turnnerowie odesłali go by mieszkał w garażu za karę . Alf jednak ich przebłagał by dali mu ostatnią szansę i zgodzili się go wziąć na próbę jednego tygodnia z powrotem do domu . Potem było że Alf był bardo posłuszny i usługiwał im jak lokaj przez cały tydzień . Na końcu spowodował wybuch kuchenki i zniszczył mieszkanie ;)
Kolejny rozdział który czytałem była historia o odcinku jak Alf był zafascynowany serialem o Hawajach i zbudował w ogrodzie lagunę którą potem musiał zakopać ku złości pana Turnnera ;) Było też że miał sen o bohaterach serialu którzy się kłócili o coś i oglądali serial o Turrnerach w telewizji .
Był rozdział też o tym jak Alf pomagał bezdomnemu z okolicy w której mieszkali Turrnerowie . Ten bezdomny odkrył alfa i powiadomił o tym służby od wykrywania kosmitów . Zaczął przy Alfie udawać że rozmawia przez telefon z mamusią.W tym czasie Turrnerowie poszli na kolację do sąsiadów i potem syn sąsiadów ( bodajże tak chyba było ) powiadomił ich o tym bezdomnym który siedzi w ich domu z Alfem . Na koniec jednak bezdomny wyszedł do łapaczy kosmitów i oszukał ich że to on jest tym kosmitą udając pomylonego . Była to opowieść na której motywie były dwa odcinki w serialu .
Był rozdział o tym jak koleżanka pani Turrner nocowała u niej w domu i lubiła sobie popijać w nocy alkohol i spotkała Alfa . alf zaczął z nią pić tekkilę a ona myślała że to zwidy i że jej się tylko to przedstawia jak za dużo wypije alkoholu . Alf potem poszedł do turrnerów bo źle się czuł po wypiciu tekkili .
Z tego co jeszcze czytałem był też rozdział o tym jak w rodzinie państwa Turrnerów miał pojawić się kolejny dzieciak . Była impreza naszykowana przez sąsiadów na cześć nowego dziecka w rodzinie . Pojawiła się jakaś sąsiadka z dzieckiem swoim i położono go w pokoju naszykowanym dla dziecka .Alf stwierdził że ma alergię na dziecko i udał się mieszkać do państwa ochmonków i prosił ich syna żeby go przyjął do siebie . Jednak pan Turrner poszedł po alfa by sprowadzić go z powrotem do domu .
Tyle na razie przeczytałem z rozdziałów książki jak czytałem opisy odcinków to akurat te opowieści pokrywają się z tym samym co było w odcinkach .Książki też są dobre jak się czyta to prawie tak samo jak serial :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones