PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 138
ocen
7,4 10 1 28138
5,5 2
oceny krytyków
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

5x22 The End

ocenił(a) serial na 9

Genialny final sezonu, cale szczecie, ze tylko „sezonu”, a nie „serialu” bo zostawilo mi to uczucie niedostatku. ;) Gdyby ktos nie slyszal to agenci wracaja z 6 sezonem latem 2019 (prawdopodobnie czerwiec). Sezon 6 bedzie miał tylko 13 odcinkow. Nie podano oficjalnego powodu AZ TAKIEJ przerwy ale latwo sie domyslec, ze chodzi o filmy Avengers 3 i 4 - nie mogliby normalnie robic serialu bez zaspoilerowania przy tym Avengers 4. Normalnie przez ten czas to mieliby nakrecony 6 sezon i juz zaczynaliby krecic 7 sezon. :P Przerwa rodem z Gry o Tron. :P

Tyle sie dzialo, ze nie wiem od czego zaczac. :P Wydarzeniem, ktore zlamalo petle było to, ze Coulson umiescil serum w rekawicach Daisy dzieki czemu ona mogla uwolnic się od Talbota. W oryginalnej linii czasu/petli czasu Talbot zaabsorwowal Daisy dzieki czemu zdobyl jej moce, a pozniej uzyl ich aby zrobic gigantyczna dziure aby wydobyc gravitonium (jak powiedział - z jej mocami będzie szybciej). Cos poszlo nie tak i to spowodowalo trzesienie Ziemi (14 w skali Richtera) o ktorym mowil Voss w odcinku 5x08. Teraz wiemy, ze nagranie Vossa ukazywalo Daisy rozmawiajaca z Coulsonem. Kiedy Robin powiedziala, ze „something is different” to juz nawet przed tym petla zostala zlamana, a tak jak powiedziala we wczesniejszych odcinkach - „Coulson can bring all the pieces together” i to wlasnie zrobil. Agenci rozwazali dwie opcje - polaczenia serum Stonogi z Odium aby zabic Talbota lub z krwia Jiaying aby uleczyc Coulsona. Okazalo się, ze była trzecia opcja - danie go Daisy aby ja wzmocnic. Dodatkowo kiedy Daisy wywalila Talbota w kosmos to gravitonium w nim zawarte nie moglo wyrządzić szkod (tak jak było wczesniej z Ruby, tyle ze tym razem gravitonium było o WIELE wiecej wiec szkody tez bylyby wieksze). Genialna walka Daisy i Talbota - jedna z moich ulubionych w serialu, swietne i nowe sposoby na uzycie mocy od Daisy i widac, ze nie oszczedzali kasy. :)

Scena sśmierci Fitza - kompletnie się tego nie spodziewalam. Czemu musialo pasc na jedna z moich ulubionych postaci? Pieknie napisana i zagrana. Calkiem zapomniałam, ze mlodszy Fitz ciagle dryfuje z Enochem w kosmosie. Chociaz nie jestem pewna czy jest mozliwe sprowadzenie go z powrotem bez naruszania linii czasu (byc moze agenci dowiedza sie na wlasnej skorze). I jeszcze Simmons pakujaca jakies rzeczy - kompletnie uwierzylam, ze to koniec.

Zastanawiam się co sie stalo z Deke’m. Pakowal swoje rzeczy do pokoju ale kiedy Simmons na koniec odcinka weszla tam to jego rzeczy już nie było wiec prawdopodobnie zniknał skoro jego rodzice nie poznaja się w Lighthouse albo sie nawet nie urodza. Chociaz z drugiej strony ten brak rzeczy może znaczyc, ze zdarzyl sie juz spakowal do samochodu. Jednak moim zdaniem - zniknal. Na potwierdzenie bedziemy pewnie musieli poczekac do 6 sezonu. Minus posiadania 1 odcinkowego finalu jest taki, ze tworcy musza się super nawywijac aby upchac wszystko w 45 minutach (może bedzie cos w usunietych scenach ale na publikacje tych z 5 sezonu jeszcze dlugo poczekamy - 2 lipca tego roku beda dopiero te z 4 sezonu).

Zakonczenie dla Coulsona i May piekne. Mamy pelen krag - Tahiti. Zostalo mu kilka dni zycia wiec spedzi je w na prawde magicznym miejscu. Kiedy myslalam o najlepszych zakonczeniach dla poszczegolnych postaci to akurat to jedno udalo mi sie zgadnac. :D

Inne.

SHIELD uratowalo tych cywili wiec odbudowa wizerunku wreszcie powinna pojsc w dobrym kierunku.

Na skutek zmiany linii czasu Polly nie zginela wiec May nie zaadoptuje Robin.

Tyle scen ile było w tym odcinku na otwartej przestrzeni to nie było chyba przez caly sezon. :P

Poszaleli z ilością statystow w tym odcinku, a takze z efektami specjalnymi. Widac, ze mnostwo kasy poszlo na ten odcinek.

Za ta laleczka Hula musi byc jakas tajemnica. :P Pojawila się tyle razy w serialu, ze to musi cos znaczyc. Z reguly kiedy się pojawia jest w posiadaniu Daisy ale Cal i Coulson tez ja mieli przez chwile. Serial lubi pogrywac z symbolizmem wiec zastanawiam się co to moze znaczyc.

Ciakawe czy Piper i Davis dostana jakies wieksze role w nastepnym sezonie. Zbyt dlugo przewijaja się w serialu aby to tak zostawic. Davis był w sezonie 1, 4 i 5, a Piper w 3, 4 i 5.

Jeśli chodzi o Infinity War i polaczenie.
SPOILER
Ten final sezonu planowali jako możliwe zakonczenie calego serialu wiec nie chcieli robic „cliffhangera” gdzie polowa/czesc obsady znika. Z związku z tym urwali akcje albo chwile przed pstryknieciem, albo na skutek filmu Avengers 4 dokonano zmiany w czasie (czy cos w tym stylu) i pstrykniecie z perspektywy agentow nigdy sie nie zdarzylo i nie zdarzy.

ocenił(a) serial na 9
Seba_paj

1. Juz to opisywalam tutaj wiec skopiuje ;)
"Jesli o scene walki Talbota i Daisy, a konkretnie o upadek to wszystko ma sens. ;)
Daisy uzyla mocy aby wyladowac dlatego przezyla. Jesli sie wsluchasz to tuz przed upadkiem slychac efekt dzwiekowy jej mocy, a zaraz potem widac fale uderzeniowa, taka jaka wywoluje jej moc.
Jesli pamietasz odcinek 4x08 to tam Daisy wzbila sie wysoko w niebo, ponad wierzowce, pozniej przy upadku delikatnie hamowala i ladnie wyladala. Jednak takie ladowanie zostawilo slad na Ziemi - lekkie pekniecia Ziemi w miejscu ladowania.
Tym razem nie hamowala przez cala droge upadku ale dopiero krotko ale solidnie przed samym upadkiem. Przez to, ze Daisy i Talbot spadali bardzo szybko to nie bylo czasu na delikatne hamowanie. Przez to, ze zahamowala bardzo gwaltownie powstala ta dziura w Ziemi."

2. Z tego co pamietam to mowil, ze bedzie dalej dzialac po swojemu. Mike od dawna robi swoje, moze jeszcze kiedys wpadnie na chwile. Jakby nie parzec na poczatku 2 sezonu pracowal dla Coulsona ale sie nie pokazywal, w finale 4 sezonu uratowal Davisa ale tego nie pokazali. ;)

keteek

Aaa, teras kapuje dzięki za wyjaśnienia

ocenił(a) serial na 7
keteek

Druga połowa tego sezonu to była istna porażka, oglądałam te odcinki byle tylko odbębnić i mieć z głowy. A szkoda, bo pierwsza połowa była całkiem ciekawa, fajna i zupełnie świeża.
Podczas tego odcinka, jak i kilku ostatnich musiałam walczyć z sennością. Bardzo mnie usypiały.
Nie ogarnęłam na co umarł Fitz 1.2, za krótko i niewyraźnie pokazali. Nie musicie mi pisać, poradzę sobie bez tej informacji. ;)
Szkoda, że to nie jest ostatni sezon, bo już na prawdę ciężko mi wykrzesać z siebie zainteresowanie tym serialem. A sezony 2-4 naprawdę mi się podobały.

ocenił(a) serial na 9
Meliona

A mi bardziej podobala sie druga polowa sezonu. :P Jedyne co tam mi sie nie podobalo to watek "Invincible Trio". Moim zdaniem najlepsze odcinki w tym sezonie byly wlasnie w drugiej polowie (5x14, 5x12, 5x15, 5x22, 5x11).

Jak to za slabo pokazali na co zginal Fitz? :P Budynek sie zawalil i metalowa blacha wbila mu sie w brzuch, doszlo do licznych uszkodzen organow wewnetrznych, a zginal przez to, ze sie wykrwawil.

Ja tam sie bardzo ciesze na kolejny sezon, final pozostawil u mnie uczucie niedostatku i jestem bardzo ciekawa jako sobie poradza ze skutkami Avengers 3 i 4.

ocenił(a) serial na 7
keteek

No ciekawe, jak sobie poradzą, skoro nie pokazali, że ludzie znikają xD Pewnie podczas wymyślania scenariusza i kręcenia ostatnich odcinków zwyczajnie nie wiedzieli, jak zakończy się Infinity War. Już mogli wspomnienie o tym Thanosie sobie zwyczajnie darować, to nic nie wniosło.

ocenił(a) serial na 9
Meliona

Wydaje mi sie, ze ostatnio bylo jakies oficjalnie info gdzie potwierdzili, ze nie byli pewni czy to mial byc ostatni sezon i przez to nie chcieli konczyc na cliffhangerze. Wczesniej nawet tworcy scenariusza Avengers 3 i 4 powiedzieli, ze nie zazdroszcza serialowi doczynienia ze skutkami filmu.

Przypuszczam, ze gdyby wiedzieli, ze dostana 6 sezon to zdecydowaliby sie na "pstrykniecie", a w ten sposob moga udawac, ze akcja finalu skonczyla sie na kilka chwil przed pstryknieciem Thanosa. Poza tym nie wiemy jak Avengers 4 wplynie na skutki Infinity War, moze odwroca czas i pstrykniecie jakoby nigdy sie nie zdarzylo. Pewnie show-runnerzy AoS dostali scenariusz infinity War wczesniej ale nie ma opcji aby dostali scenariusz Avengers 4 rok przed premiera, chociaz znajac komiksy mozna podejrzewac gdzie pojdzie akcja.

Moim zdaniem unikniecie "pstrykniecia" bylo najlepszym rozwiazaniem.
1. Przez to, ze kolejny sezon nie byl pewny, a tez nie chcialabym, ze caly serial skonczyl sie tak ladnie, a pozniej polowa obsady by zniknela i juz nigdy wiecej nie zobaczylibysmy co sie stalo.
2. Nie zaspoileruje to Avengers 4.
3. Jesli Avengers 4 odwroci wydarzenia to przynajmniej unikniemy w AoS sytaucji gdzie w 5x22 polowa by zniknela, a potem nagle w 6x01 wszyscy byliby razem - to dopiero bylaby dziura fabularna.

użytkownik usunięty
keteek

Fitz nie żyje :C Jest szansa, by wrócił? Uwielbiam tą postać. Jego i Jemmę...

ocenił(a) serial na 9

Wydaje mi sie, ze tak ALE...

<<<MOZLIWY SPOILER>>>

Na SDCC potwierdzili, ze Jeff (Deke) wraca z kolejnym sezonem. Jego obecnosc mozna wytlumaczyc tylko w jeden sposob... Skoro na skutek zmian w oryginalnej linii czasu Deke nie moze sie urodzic w tej rzeczywistosci (tj. w tej gdzie Ziemia zostala uratowana) to znaczy, ze tworcy zdecydowali sie pojsc w tak dlugo teaserowane multiverse, czyli kazda zmiana w glownej linii czasu powoduje powstanie nowej, ktora rozni sie dana decyzja i jej nastepstwami. Deke mogl przetrwac poniewaz pochodzi z innej rzeczywistosci gdzie Ziemia zostala zniszczona, wszyscy trafili do Lighthouse itp. Znaczy to tez, ze Fitz'a (tego ktory spi w kosmosie) mozna wybudzic bez zadnych konsekwencji dla linii czasu. Nasz Fitz umarl na zawsze, ten ktory zostanie wybudzony to alternatywny Fitz, ktorego linia czasu pokrywa sie z linia czasu zmarlego Fitza do odcinka 5x06, tj. do zamrozenia.

Mam nadzieje, ze rozumiesz o co mi chodzi, a jesli nie to pytaj. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones