PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 137
ocen
7,4 10 1 28137
5,5 2
oceny krytyków
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Finał całkowicie mi przywrócił wiarę w ten serial. Momentami w trakcie jego trwania czułem, ze to i owo mi nie gra, ale sama końcówka skutecznie przyprawiła mnie o zbieranie szczęki z podłogi.
Simmons wchłonięta przez ten kamień pochodzący od Kree.
Ward chcący odbudować Hydrę z nim na czele.
Skye stająca na czele nowej grupy wewnątrz S.H.I.E.L.D. której członkami mają być (również/tylko?) Inhumans (? - nie wiem czy dobrze zrozumiałem - oglądałem bez napisów).
May - chwilowa przerwa, czy zupełnie odeszła?
Czy wreszcie Coulson bez ręki (do ostatniej chwili myślałem, ze skoro przywrócili go do życia dzięki krwi Kree, to jeżeli nie zostanie jednym z Inhumans, to przynajmniej ten kryształ nie przemieni go w kamień). Na chwilę obecną wygląda na to, że całkiem pożegna się z pracą w terenie, a będzie już jak na dyrektora przystało, dowodził najwyżej przemieszczając się między bazami.

Generalnie cieszę się, że pomimo oczywistego (Ultron został pokonany), to w serialu nie zostało nic więcej zaspoilerowane z nowego filmu, bo dopiero dzisiaj się wybieram do kina na to. Oraz, że pomimo tego faktu, serial ma tak duże odniesienie do całego uniwersum filmowego (czy jak kto woli Uniwersum 199999)

ocenił(a) serial na 10
Aiden19

To jest ten poparzony z Zimowego Żołnierza ?

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 10
Aiden19

Okej dzięki. Niestety moja znajomość Marvel'owego uniwersum jest uboga i ogranicza się do bajek, które widziałam w dzieciństwie .

ocenił(a) serial na 8
Summer_Wine

Moja opiera sie tylko na filmowym uniwersum, i też serialowym. Z komiksami styczności nie miałem, a bajki Marvela oglądam tylko raz na jakiś czas.

Aiden19

Ja komiksów nie czytałem. Oglądałem wszystkie filmy marvela, w dzieciństwie oglądałem parę seriali, ale ich nie pamiętam. Jedyne co, to czytałem biosy niektórych postaci na http://marvelcomics.pl/. Można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć i nie jest to nie wiadomo jak długie.
Są też kolejne sceny z planu Civil War, dostępne na tym profilu na fb:
https://www.facebook.com/Avengers2FanPage?fref=photo
:)

ocenił(a) serial na 8
Shumitu

Wpadłem na inną teorię. Co jeśli Fitz (jako że to jest megageniusz technologiczny) zrobił testy tego kamienia i wykazał, że on powoduje zmiany jak po użyciu kryształów Terrigen. Bo jest scena w której on dociska coś na tej klatce (podczas rozmowy z Simmons), i wtedy sie te drzwi otworzyły, i ten kamień wciągnął Simmons. Co jeśli on specjalnie to zrobił?
Sam nie wierzę w to co piszę, ale co wy na to? :)

Summer_Wine

Generalnie widzę problem z timeline Uniwersum Marvela. Zgodnie z opisem i przeciekami na temat Civil War, akcja filmu ma dziać się krótko po wydarzeniach z Avengers AoU. W takim przypadku 3 sezon serialu powinien być niezbyt rozciągnięty w czasie. Zwyczajnie, biorąc pod uwagę logikę, powinno dziać się dużo, ale w niedługim okresie. Zatem nie jestem przekonany czy Bobbi Morse powinna wyzdrowieć szybko.

Nurtuje mnie, czy zgodnie z komiksem Inhumans mają swoją tajną bazę, tzn. tajne miasto, któremu przewodzi Black Bolt. Jeśli tak, to dlaczego nie zadbali o swoich ludzi i dalczego sami nie załatwili sprawy Jiajing... Jeśli nie istnieją, to zapewne powstaną wpieprzając tran hahah

ocenił(a) serial na 10
luisblackman

Ja jedynie Inhumansów kojarzę z bajki "Fantastyczna Czwórka'' (byłam wtedy dość młoda i najbardziej pamiętam psa, który przenosił się w różne miejsca ;D). Skoro ma powstać o nich film to muszą gdzieś być. Póki co nie chcą chyba w ogóle wiązać serialu z filmowym uniwersum. Oglądalności nie ma on jakiejś mega więc nie będą go ciągnąć w nieskończoność. Ciekawe kto będzie w takim razie walczył w terenie skoro wszystkie zdolne do tego osoby odeszły lub ich zdrowie na to nie pozwala. Może jakaś nowa ekipa ? Najbardziej nie mogę odżałować tego, ze uśmiercili Tripa.

ocenił(a) serial na 8
luisblackman

Attilan to królewskie miasto, myślę, że to co widzieliśmy tutaj oraz miasto pod ziemią, które pokazane zostało w połowie sezonu to tylko takie pomniejsze miasteczka Inhumansów niekoniecznie zrzeszających się z rodziną królewską lub zwyczajnie ukrytą w cieniu przez co Black Bolt z ekipą o nich nie wiedzieli, raczej nie powstaną poprzez wpieprzanie tranu, myślę, że już dawno tu są ;)

ocenił(a) serial na 8
luisblackman

To nie prawda, że "Civil War" ma dziać się zaraz po "Czasie Ultrona", to tylko plotka powstała przez niejasny opis filmu i w dodatku przeciętne tłumaczenia na polski tego opisu. W oryginale było powiedziane, że "Civil War picks up where Avengers: Age of Ultron left off", co oznacza raczej tyle, że do czasu Wojny Domowej status quo zostanie zachowany, a niekoniecznie do jakiegoś konkretnego czasu. Raczej będzie to przynajmniej kilka miesięcy, a nawet rok, czyli w zgodzie z realnie upływającym czasem.

Co do tego, że nic dotychczas nie słyszeliśmy o rodzinie królewskiej i Atillan, to dość normalne. W komiksach jest wiele miast i osiedli Inhumans i większość z nich to dobrze ukryte, zamknięte społeczności, które nie kontaktują się między sobą, nawet jeżeli wiedzą o swoim istnieniu. Atillan to jedynie największe z nich. Często jednak inne grupy wybierają życie w odosobnieniu, bo nie zgadzają się z rządami rodziny, albo z hierarchią społeczną, itd. Jest nawet dość prawdopodobne, że społeczność, której przewodziła Jiaying odłączyła się od reszty Inhumans tysiące lat temu, zaraz po opuszczeniu Zimie prze Kree i z tego powodu nawet nie wiedzą o innych ośrodkach.

taychelm

Taychelm - dla takich postów warto być aktywnym na filmwebie. Wreszcie jakaś wiarygodna informacja. #Summer_wine i #prowned - rzecz jasna nic nie mam do waszych odpowiedzi, ale najwięcej światła, sami przyznacie rzuca nam Tay.

ocenił(a) serial na 10
luisblackman

Owszem masz rację. Ja osobiście nie interesuję się zbytnio komiksami i podziwiam ludzi, którzy potrafią ogarniać te wszystkie postacie i i różne wydania komiksów. Dobrze, że tacy istnieją i są w stanie nam przybliżyć komiksowe historie :>

ocenił(a) serial na 8
luisblackman

Polecam się na przyszłość. ;)

ocenił(a) serial na 9
Frieza

Jemma pochłania Symbiot Venoma? Hmm Czemu, nie jak dobrze wiemy , Człowiek- pająk pojawi się u boku Avengers, było by to hmm intrygujące., Raz dobra, dobra koleżanka dla Sky, a potem ją wrabia..w morderstwo, tylko po to by ta uciekła do Inhumans, i ją tam zaprowadziła :D

ocenił(a) serial na 10
Aiden19

A ja własnie mam na odwrót co do Warda. Uwielbiałam jego wątek bardzo, ale przy Karze (której szczerze nie cierpię i nie szkoda mi jej) bardzo ładnie było widać jaki on jest słaby. Każdy z kim się zadaje z łatwością nim manipuluje. Dlatego tak bardzo lubiłam gdy był ze Skye, bo ona sprawiała, że stawał się lepszy i zaczynał myśleć samodzielnie. Serce mi pękło jak porwał Bobbi, a potem ją torturował, ale dla kogo on to robił... oczywiście dla Kary. Ugh...

ocenił(a) serial na 8
Lofney

Na początku było ok, okazał się szpiegiem Hydry, ale potem to sie przepoczwarzał, próbował co chwilę czego innego - zemsta na bracie, potem z Whitehallem, szybko go zdradził bo naprawdę chodziło mu o Skye, potem znowu pomógł Coulsonowi, ale też miał własny plan z Bakshim, a teraz chce odbudować Hydrę. Jak dla mnie, to już za dużo jest z nim, powinien dostać kulkę w łeb.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slodka_Lolitka13

To może po prostu nie oglądaj :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
Miczelov

Świetny odcinek. Finał wypadł lepiej niż całe "Avengers 2".
Trudno się do czegoś przyczepić, wszystko wyszło całkiem zgranie mimo trzech równocześnie prowadzonych wątków. Postać Warda dalej wzbudza szacunek, nie często pojawiają się tak wyrachowani i chłodni socjopaci w serialach. Podobnie jest z Calem, dobrze obsadzony przez co faktycznie sprawia wrażenie niepanującego nad sobą wariata.
Oczywiście historia była przewidywalna, oprócz scen finałowych, jednak dobrze poprowadzona. Nie nużyła mnie jak w poprzednich odcinkach, odrobinę humoru zamieszczono. Jest po co czekać na kolejny sezon.

ocenił(a) serial na 6
Miczelov

A nie sądzicie, że wątek Skye to tak naprawdę przygotowanie do tego trzeciego serialu robionego przez ABC? Tak się właśnie zastanawiam, bo wydaje się, że wątek ma olbrzymi potencjał.

ocenił(a) serial na 9
gorskigoryl

Tego co miał być spin-offem Agentów?
To on jednak będzie?o.O

ocenił(a) serial na 6
Angela1997

No niby nie będzie, ale jest tam jakiś tajemniczy projekt chyba. Z tego co tak czytałem, przedwczoraj, popołudniu, tak gdzieś po 18.

ocenił(a) serial na 7
gorskigoryl

Ten projekt to Secret warriors czyli tak jakby Avengersi ale z Inhumansami i Furrym na czele lecz w serialu raczej Furiego miejsce zajmie Colson. Ten watek na 100% bedzie rozwiniety w 3 sezonie :)

ocenił(a) serial na 6
MarvelGuy

O tajemniczym projekcie miałem na myśli ten trzeci serial. :P

A właśnie te Secret Warrios idealnie pasuje mi na oddzielny serial, zupełnie inaczej niż serial o Hunterze i Bobbi.

Miczelov

Finał wpasował się w całokształ drugiej fazy. Mało kto pewnie zauważył, że świętując wykupienie praw do Star Wars, w każdym z filmów drugiej fazy jest scena, gdy ktoś traci rękę. Zwróćcie uwagę:
Iron Man 3 - Killian,
Thor 2 - Thor przez Lokiego (na niby, ale zawsze),
Cap 2 - scena montażu ręki Bucky'emu
Strażnicy - Gamora ucina łapy Grootowi,
Avengers 2 - Klaw.
Kojarzycie, czy ktoś stracił dłoń w Agent Carter albo w Daredevil? W tym drugim było tyle mięsa, że wydaje się to dość prawdopodobne do pominięcia.

ocenił(a) serial na 7
kamiok

Carter nie wiem bo jeszcze nie ogladalem ale w DD odcieli. W odcinku o Sticku wlasnie ta postac obciela reke jakiemus Japoncowi :D

ocenił(a) serial na 7
MarvelGuy

No i oczywiscie Coulson w AoS :D

ocenił(a) serial na 6
MarvelGuy

A w Strażnikach Nebula nie odcina sobie przypadkiem ręki jak spierdziela od Gamory?

ocenił(a) serial na 9
Miczelov

May poszła na urlop tylko.
Co do Jemmy to obstawiam, że albo da jej to jakieś moce, albo jest to portal do świata Kree i ci dowiedzą się teraz, że ich projekt inHumans wcale nie był taki nieudany jak myśleli i zlecą się na Ziemię.
Pytanie czy Ward chce odbudować Hydrę (albo utworzyć jakąś nową organizację z tego co z niej zostało) czy ją do końca zlikwidować? Już w ogóle nie wiadomo o co chodzi w jego wątku. Ciekaw jestem czy naprawdę jest tym Taskmasterem, skoro Skye okazała się Quake to jest to możliwe.
Bobbi i Hunter mieli mieć własny serial i ich ostatnia rozmowa prawdopodobnie miała być do niego wstępem. Byliby pewnie jakimiś najemnikami czy czymś w tym stylu. Ponieważ pomysł serialu umarł śmiercią naturalną, to pewnie jakby nigdy nic wrócą do roboty w S.H.I.E.L.D.
Coulson pewnie dostanie jakąś protezę. Deathlok mu pożyczy ;) Swoją drogą czy tylko mi reakcja Coulsona na utratę ręki skojarzyła się z reakcją Jamie'ego Lannistera z Gry o Tron (to zaskoczenie na twarzy i krzyk, bardziej z przerażenia niż bólu, wszystko trwające przez sekundę i zmiana ujęcia)?

ocenił(a) serial na 7
fabcio93

Hahah mi tez to przypominalo scene z Gry o Tron. A co do Warda raczej nie bedzie on Taskmasterem jest to zbyt "duza" postac jak na serial marvela (moze pojawi sie on w Civil war albo w Spider manie??). Ward raczej tworzy grupe ala Masters of evil cos tak sadze . Moze chce znalesc jakis najlepszych agentow Hydry aby do niego dolaczyli i moze po to chcial miec przy sobie agentke 33 aby byla w ich skladzie ??

fabcio93

Wątpię żeby Ward chciał zniszczyć Hydrę do końca. Scena w której się pytał o nazwiska, jeszcze te długie ujęcie na zdjęcie Kary sugerowało, że to jest czysta zemsta. Raczej będzie chciał odbudować hydrę w celu zniszczenia shield. Hydra pewnie będzie się jeszcze pojawiała w przyszłych filmach marvela i nie mogli całkowicie o niej zapomnieć w serialu. Pewnie będzie to przez jakiś czas główny rywal shield w 3 sezonie. Po za nimi nie ma za bardzo kto, chyba tylko Kree chcący zniszczyć inhumans (nowy team SHIELD prawdopodobnie będzie miał ich paru), albo wymyślą kogoś zupełnie nowego.

ocenił(a) serial na 9
fabcio93

Myślę że ten posąg opęta Jemme,da jej moc i każe zabijać inhumans.Finał dobry choć brakowało mi mocy Skye,spodziewałam się że zrobi mega rozpierduchę.Po słabym pierwszym sezonie ten jest naprawdę dobry a następny zapowiada się ciekawie.Ludzie najedzą się tranu i pojawi się więcej inhumans.Mam nadzieję że w kilku nowych odcinkach pojawi się Lady Sif,bo jej postać dodaje świeżości serialowi i z resztą bardzo ją lubię.

ocenił(a) serial na 10
fabcio93

Co do Kree jedna rzecz ci się pomyliła. Oni bynajmniej nie uważali że projekt "Inhumans" był nieudany. Nie pamiętam w którym odcinku ale w jednym z nich gdy Kree polował na nieludzi ścigany przez Asgardiankę powiedział (o ile dobrze pamiętam), że zrezygnowano z projektu ponieważ nieludzie byli zbyt niebezpieczni. Oni nie chcieli ich zagłady dlatego że zawiedli, chcieli ich zagłady właśnie dlatego że im się udało.

ocenił(a) serial na 9
Klukier

Najlepsze, że obaj mamy rację. Wśród Kree byli ci dobrzy (reprezentował ich ten ziomek, o którym wspominasz), którzy zdawali sobie sprawę z zagrożenia jakim są inHumans i ci źli, którzy ich stworzyli i uznali projekt za nieudany.

ocenił(a) serial na 10
fabcio93

Powiedziałbym relatywnie dobrzy gdyż Inhumans także dzielili się na tych dobrych i tych złych podczas gdy w/w Kree polujący na nich nie rozdzielał ich i był gotowy kasować każdego, który się nawinie.
A propo ich kreacji, jaki był powód ich stworzenia bo dość dawno oglądałem i nie pamiętam?

ocenił(a) serial na 9
Klukier

InHumans zostali stworzeni przez tych złych Kree jako broń, która miała niszczyć wszystko co napotka na swojej drodze. Tylko, że żaden człowiek nie przeżył transformacji, stąd Kree porzucili projekt. Dopiero po czasie niektórzy ludzie zaczęli wykazywać zdolności do metamorfozy i dowiedzieli się o tym dobrzy Kree, którzy koniecznie chcieli to utrzymać w tajemnicy.

ocenił(a) serial na 9
Miczelov

Taka teoria co do ręki Coulsona. Kiedy Sky przechodziła swoją przemianę też na chwilę została pokryta tą kamienio podobną warstwą. Może z ręką Coulsona jest podobnie. Dzięki krwi Kree, która w nim płynie wcale nie musiał zginąć. Być może zaczął przechodzić przemianę ;)

ocenił(a) serial na 8
Atargurth

Ze Skye było odrobinę inaczej... Ona się tym pokryła, natomiast ręka Coulsona się w to zaczęła zmieniać, tak jak w przypadku każdego innego normalnego człowieka. No chyba, że faktycznie w tej materii ma nas czekać jakiś plot-twist.

ocenił(a) serial na 7
Atargurth

Masz racje ale Coulson zamienil by sie gdyby krysztal pekl a ze od go tylko dotknal to skonczyl by jak Trip

ocenił(a) serial na 10
MarvelGuy

Przecież Coulson nie jest inhumansem, dostał tylko lek zsyntetyzowany z krwi Kree, która po jakimś czasie "wyparowała" z jego krwi. Było to powiedziane w serialu.

ocenił(a) serial na 8
iElven

wyleciało mi to z głowy - w każdym razie to eliminuje możliwość ewentualnego plot-twistu w tym temacie w następnym sezonie, którego nie mogę się doczekać.

użytkownik usunięty
Miczelov

jak dla mnie zakończenie świetne i gwarantuje zajebisty III sezon który będzie najważniejszym sezonem Agentów Tarczy :)

Miczelov

A ja mam taką teorię.
Jeżeli ten kamień co się rozpływa zabija Inhumansy to Jemma jest Inhumansem bo kamień rozpływa się tylko przy Inhumansach. CO wy na to?

ocenił(a) serial na 10
Miczelov

Ja mam jedno zastrzeżenie co do tego odcinka, mianowicie siła Mr. Hyda (Cala dla tych co nie wiedzą) jest o wiele niższa niż być powinna. Z komiksów wiemy że jego siła pozwalała mu stawać do walki jak równy z równym z Thorem i rozerwać stalowe drzwi od sejfu gołymi rękami natomiast w tym odcinku w ogóle tego nie widać (ktoś taki jak on przytrzymany przez samochód?), ale oprócz tego odcinek po prostu bezbłędny, nie mogę się doczekać co jeszcze MCU ma dla nas w zanadrzu :D

ocenił(a) serial na 8
Klukier

Oni nie chca w serialu robic kogos tak silnego bo agenci sobie nie poradza.Gdyby Hyde byl taki silny to by zabil Coulsona a nie o to chodzilo tworcom ;)

ocenił(a) serial na 10
luquepl

W pełni to rozumiem ale jeżeli (daj Boże) w pewnym momencie Agenci otwarcie zwiążą się z którymś filmem może to stać się problemem

ocenił(a) serial na 8
Klukier

Oni sa zwiazani z MCU tylko tak lekko.W filmie motywem przewodnim sa Inhumans ktorzy wejda do kina niedlugo.Uwazam ze Skye(Daisy) pojawi sie w filmie

ocenił(a) serial na 10
Miczelov

Dla mnie najgłupszą częścią tego odcinka była końcówka.
No dobra, super sprawa, Jemmę wciągnęło, można dywagować co będzie dalej!
No ale proszę Was...
Tyle czasu ten kamień był szczelnie zamknięty, Mack mówił jeszcze, że przez następne 1000 lat go nie otworzą, a wystarczyło, żeby Fitz się o niego OPARŁ!!! Ot, zabezpieczenia godne S.H.I.E.L.D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones