PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 141
ocen
7,4 10 1 28141
5,5 2
oceny krytyków
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Jak Wam się podobał nowy odcinek?? Fajne nawiązanie do nowych Avengersów. Szkoda Bakshiego, który jak widać rzeczywiście był częścią planu Warda. Więcej nowej mocy Rainy oraz powrót starej ekipy (co prawda tylko na jedną misję). I to wejście Skye w samolocie, a potem jej moc :D

ponczi88

Ja się zastanawiam co też ten Ward kombinuje:)

milenalitwin

Może po prostu woli być wolnym strzelcem, a akcja z agentką 33, służyła jakby jej "nawróceniu" na właściwą ścieżkę.

ponczi88

Być może ale ja czuję, że to jeszcze nie koniec akcji z Wardem.

ocenił(a) serial na 10
milenalitwin

Też tak czuję i szczerze mam nadzieję, że Ward odegra jeszcze jakąś ważną rolę w tym wszystkim :D Zdecydowanie za mało było jego postaci w tym sezonie :(

ponczi88

Dobry odcinek, jeden z najlepszych w tym sezonie. W końcu cała ekipa w komplecie. Szkoda Worda widać że ekipa szybko mu nie wybaczy, jeśli w ogóle. Więc pewnie po tej akcji długo go nie zobaczymy. Dziwne że zostawił agentke 33, która swoją drogą jest za bardzo w niego wpatrzona. Pokaz mocy Sky nie do opisania czekam na więcej. Gemma i Word to mnie zaskoczyło. Cała akcja ratunkowa zdecydowanie na plus.

użytkownik usunięty
atiluj_16

Zostawił Karę bo jest na etapie samoumartwiania się i postawy nic nie jestem wart, która notabene kompletnie do niego nie pasuje. Zapewnił Karze azyl i możliwości powrotu do jej tożsamości, naprawdę o nią zadbał. Jakoś nie widzę ich jako współczesnych Bonnie i Clyde 'a. Ward jako wolny strzelec nie raz zaskoczy:)

ocenił(a) serial na 7
ponczi88

Dobry odcinek jak na standardy tego serialu (po obejrzeniu Daredevila żaden serial już mnie nie ruszy ;) ). Zwłaszcza końcówka z wstępem do Age of Ultron. Mistrzowski Coulson ze swoim "spoiler alert", Gonzalez chyba może już pakować walizki. ;) Wejście Skye rzeczywiście mocne, chyba nawet za bardzo. Czy tylko mnie Gemma zaczyna irytować?

ocenił(a) serial na 8
Yoschan

Właśnie miałam o tym pisać, "spoiler alert" Coulsona powaliło mnie na kolana xd. I mina Gonzaleza bezcenna :D.
Zgadzam się co do Gemmy, kiedyś była typowym naukowcem, ciekawym świata i nowych, nieznanych rzeczy, a teraz stała się za bardzo ostrożna. Mam wrażenie że najchętniej powybijałaby wszystko co inne, dziwne, nieznane, bo "może stanowić zagrożenie". Zjednoczenie pierwotnej drużyny było świetne, ale tak dawno nie widziałam ich wszystkich razem, ze aż mi było dziwnie i zatęskniłam za starymi, dobrymi czasami. Ciekawa jestem czy kiedyś wybaczą Wardowi. Nawiązanie do AoU bardzo fajne, no i Raina nie moze już narzekać, że nie otrzymała żadnego ciekawego daru ;p.

ocenił(a) serial na 10
Anabell_

Jemma w tym sezonie jest wyjątkowo irytująca. Rozumiem, że wiele przeszła (jak wszyscy), została zdradzona (jak wszyscy), straciła przyjaciela (jak wszyscy) ale nikomu tak nie odwala jak jej. Lubiłam ją jako właśnie tą słodką panią naukowiec dla której odkrywanie nowych artefaktów było spełnieniem marzeń, a teraz zachowuje się jak jakiś terminator próbujący unicestwić wszystko co obce i nieznane. Też zatęskniłam za starą, niezawodną ekipą :( Myślę, że są małe szanse, że mu wybaczą, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. A nawet jak mu kiedyś wybaczą to nigdy mu w pełni nie zaufają.

Yoschan

Gemma? Serio? xD
JEMMA, drodzy filmwebowicze, Jemma ;)

ocenił(a) serial na 9
ponczi88

Nie czytałem tego co napisałeś, żeby nie spoilerować sobie to tylko się zapytam, żeby nie zakładać tematu. Nie ma żadnych spoilerów odnośnie AoU w tym odcinku ?

michal98_filmweb

Jest, ale by nie spoilerować za mocno, końcówka tłumaczy początek Avengers, którzy to zaczynają się w środku pewnej akcji.

ocenił(a) serial na 10
ponczi88

Biedny Ward.. stara się jak może, cieszy się ze wspólnej misji, próbuje jakoś nawiązać kontakt, przeprasza, a w zamian dostaje tylko groźby, kąśliwe uwagi oraz rozkaz nie odzywania się xD Rozumiem, że zrobił źle, ale kto w tym serialu w jakiś sposób nie zdradził? Kto nie miał jakiś dziwnych, mrocznych tajemnic? Kto w tym serialu kogoś nie zabił? xD Simmons w tym sezonie strasznie mnie irytuję. Nic jej nie odpowiada. Za to Skye wspaniała od pierwszej do ostatniej sceny. Pokaz jej mocy to jak wspaniale opanowała swoje moce, imponujące. To jak skopała tyłek HYDRZE, bardziej niż imponujące. Spoiler Alert rozwalił system :D Szkoda mi postaci jaką był Bakshi. Biedny Mike i Lincoln. Naprawdę było mi ich szkoda w tym odcinku. Wizje Rainy na plus, za to zachowania matki Skye zdecydowanie na minus.

użytkownik usunięty
AprilGirl12

Zgoda co do Simmons, ale taka postać tez jest potrzebna w serialu, w końcu w obliczu zagrożenia wielu ma tendencję do zamykania się we własnych uprzedzeniach. Ciekawe czy Rainie powiedzie się przewrót i obali matkę Skye, jej nowa umiejętność daje jej przewagę, w sumie stała się Jasnowidzem, którego tak podziwiała:) Scena jak Skye walczy z żołnierzami Hydry, jak dla mnie rodem z gry komputerowej. Po Daredevil nie kupuję tego.

Zasadniczo taka Romanoff z mocą. Śmiało mogłaby startować do ekipy Avengers Zapomniałem dopisać w temacie o tym.

ocenił(a) serial na 10
ponczi88

Z chęcią zobaczyłabym Skye jako jedną z Avengers :D

AprilGirl12

Skye będzie w grupie Inhumans, która poniekąd będzie współpracować z przyszłymi segmentami tarczy :D

w dupie to mam co ty kupujesz - to komiksowy serial i taki ma byc, ma byc zajebisty i pełen fajnych wciagajacych akcji - daredevil to inny odłam tego samego uniwersum czyli MCU wiec musi inaczej wygladac.

ponczi88

Rewelacyjny odcinek. Była mowa o bliźniakach, berło Lokiego i wizje Rainy (o metalowych ludziach). Czyli wychodzi na to, że odcinek 20 będzie miał już akcje po Avengersach, bo nie chce sobie spoilerować?

ocenił(a) serial na 6
Grabka23

Równie dobrze, może się dziać w trakcie, ale na pewno nie przed ;)

matthewrealfan

Ja osobiście następny odcinek obejrzałbym dopiero po obejrzeniu Avengers 2, gdyż za oceanem premiera jest dziś a odcinek we wtorek, a u nas premiera jest dopiero w piątek.

Grabka23

21 i 22 beda sie dziac po avengers 2 i nazwa odcinków to udowadnia - 20 to bedzie sie dział tuz przed i na poczatku pierwszych minut filmu.

tak cos mi sie wydaje.

The_Fallen

znaczy 20 pewnie w trakcie filmu juz. wrecz na pewno w trakcie.

ponczi88

okej. zacznijmy od zapalenia świeczki dla busu i drugiej dla coulsona (fury o mało go nie udusiał jak za pierwszym razem podziurawił bus kulami teraz dopiero się wkurzy :D)
ogólnie fajny odcinek. standardowy shield tajemnice w tajemnicach :D jedyne co mnie teraz denerwuje to fakt że zobaczymy (przynajmniej w polsce) kolejny odcinek agentów przed premierą AAoU (jak zwykle polska premiery ma później bo czemu nie) więc pewnie trzeba będzie poczekać z serialem do obejrzenia filmu aby nie załapać spoilerów.

po za tym chciałbym aby hill lub fury puścili parę o tym że coulson żyje przy avengersach :) albo idealnie by było jakby zaczeli się znowu kłócić między sobą i wtedy fury przyciąga coulsona i ten wchodzi i uspokaja ich :D

ocenił(a) serial na 8
Laurenor

Zupełnie o tym zapomniałam. Jak mogli zniszczyć Busa! Toż to był ich dom, prawie tak cenny jak Lola :(.

Laurenor

Patrząc na zapowiedź kolejnego odcinka, chyba w całości, bądź w większości związany będzie z Afterlife.

ocenił(a) serial na 10
Laurenor

No właśnie jak mogli zniszczyć Busa?! Kurczę to, że Bus ciągle funkcjonował, był dla mnie symbolem nadziei, że może kiedyś ekipa wróci do normalnego składu z pierwszego sezonu. Zespłół Fitz, Simmons, Skye, Ward, May i Coulson są nie do pokonania jako team, nawet teraz kiedy wszyscy nie cierpią Warda był on im potrzebny by zinfiltrować Hydre. Zniszczenie Busa to jak jawny przekaz już nigdy nie będzie szansy na chociaż minimalne pogodzenie się z Wardem. Po za tym lubiłam Busa - miał nawet barek i podkładki do szklanek :(

ponczi88

Ale co z protokołem Theta? O co chodzi z wezwaniem do tego Avengersów? Ciekawe czy wszystkich Avengersów by wzięli do odcinka, to dość spore koszty. xd

ocenił(a) serial na 8
AeuquitasVeritas

Tu nie chodzi o to że mają wystąpić w odcinku. To było przygotowanie pod film, tego protokołu pewnie nie zobaczymy w AoU. Takie kulisy:) Protokół miał na celu zebranie Avengers na odpowiednią chwilę, ale już wszystkie wydarzenia z nimi związane zobaczymy w filmie. Serial pokazuje to czego w filmie nie zobaczymy. Tak było z Thor'em oraz CA 2.

fabian103

Też się zastanawiam jak połączony jest protokół Theta z AoU.

Pamiętacie, że Maria Hill odeszła pracować dla Starka. Może SHIELD pomagał lub inspirował go do budowy Ultronów.

ocenił(a) serial na 6
ponczi88

Całkiem całkiem to wszystko wyszło. Dużo akcji, ciekawy rozwój wydarzeń.
Najbardziej w całym odcinku wrażenie zrobiła na mnie scena jak Skye penetruje baze Hydry w poszukiwaniu Lincolna. Super praca kamery, świetnie to wszystko było zaplanowane i rozegrane.
Zastanawiam się tylko czy jest sens oglądać następny odcinek przed premierą AoU? Bo rozumiem, że weszliśmy w fazę w której obydwie produkcje idą równolegle.

trab1

Sądząc po informacjach dotyczących finału sezonu, najprawdopodobniej więcej info odnośnie Avengers nie będzie. Ewentualnie będą jakieś nawiązania, przeplatające się z głównymi wątkami.

ponczi88

prawdopodobnie finał bedzie o tym jak sobie ludzie maja poradzic z chaosem po pokonaniu Ultrona.

ocenił(a) serial na 9
The_Fallen

A ja sądzę, że będzie o Inhumans i o tym, że ze względu na bliźniaków z Avengers AoU Tarcza zacznie się ich (nadludzi) obawiać.

Angela1997

nie, nie bedzie -. to bedzie czesc fabuły ale nie całosc - oni zawsze robia cos po wydarzeniach z filmu.

ocenił(a) serial na 9
ponczi88

Strasznie mi się podobał ten odcinek,dużo akcji i ciekawie się to potoczyło. Ze scen : spoiler Coulsona,walcząca Skye,odprawa przed misją w Busie(przemowa Warda i reakcje Fitza i reszty),symboliczne zniszczenie busa,telefon od Warda o Karze,nawiązania Lista do bliżniaków a przedewszytskim koncówka-prolog Avengers <3
troche mi brakowało Huntera,uwielbiam go no i irytuje mnie Simmons,ta jej zmiana,w 1 sezonie ją bardzo lubiłem to od jakiegoś czasu nie moge wytrzymać :> no i o dziwo szkoda Buksiego ;>

luckykamil

Moim zdaniem Ward może mieć dalej jakieś plany związane z Sky

ocenił(a) serial na 8
luckykamil

Nie jestem zorientowany w temacie komiksów Marvela, ale bardzo lubię wszystkie ich filmy oraz oglądam Agentów ;) Ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o jakich bliźniaków chodzi ? Byłbym bardzo wdzięczny :)

p_rzemek15

Wanda i Pietro, którzy pojawiają się na końcu Zimowego żołnierza (scena po pierwszych napisach) oraz odgrywają sporą rolę w nowych Avengersach.

ponczi88

Lub innaczej Quicksilver i Scarlet Witch. W filmach Marvela funkcjonują jako o "byty" stworzone przez Hydrę, która korzystała z włóczni Lokiego, która zawiera Mind Stone, oraz z badań nad innymi, obdarzonymi mocami ludźmi. Z kolei w filmach DC, Quicksilver i Scarlet Witch są dziećmi Magneto.
Tak jak ponczi88 napisał powyżej, bliźniaki to para, która pojawiła się w scenie po napisach w Kapitanie Ameryce 2, byli parę razy wspominani w Agentach Tarczy i są ważnymi postaciami w Avengers: AoU.
Ogólnie to mam wrażenie, że Avengers: AoU nie przebije Zimowego Żołnierza. Druga część avengersów stanowi wprowadzenie do kolejnych filmów i tu uwaga spoilery:
*
*
*
*
- konflikt Kapitana z Iron Menem - rozpad tarczy i powstanie dwóch nowych organizacji, co będzie jednym z elementów Civil War.
- Pojawienie się bliźniaków - wstęp do Inhumans
- Vision, Ultron i obecne na ten moment infinity stones (tesseract, Aether, The orb, Mind Stone) - grubsze wprowadzenie do Thanosa i zapowiedź Avengers Infinity War
Szkoda też, że Avengers: AoU będzie trwało 40 minut krócej w porównaniu do pierwszej części.

ocenił(a) serial na 9
Shumitu

A ja myślałam, że Avengers AoU jest dłuższe.
W końcu trwa 2h 30 minut. Pierwsza część była chyba nieco krótsza.

Angela1997

Rzeczywiście, mój błąd. Nie wiem skąd taką informacje wziąłem.
Tak czy siak, czuje że film skupi się głównie na avengers vs ultron, a wszystkie inne ważne elementy będą omawiane bardzo ogólnikowo.

ocenił(a) serial na 9
Shumitu

jak w filmach DC ? filmowi X-meni należą do Foxa i pozatym z tego co kojarze pojawił się w filmowym uniwersum tylko Pietro i nie było powiedziane że jego ojcem jest Magneto który notabene przyszedł do niego do domu ;>

luckykamil

Ech fakt, nie wiem co ja robiłem jak to pisałem.
Pietro się pojawił w X-men: przeszłość, która nadejdzie. Wanda teoretycznie się nie pojawiła. W filmie nie zostało powiedziane, że Magneto jest ojcem Quicksilvera, ale gdyby opierać się na komiksach, to tak by było.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd ;).

Shumitu

Tak QS pojawił się w XM:pkn. Ale to była inna linia czasowa. I inny producent filmu.
Tu będzie tak jakby te filmy o XMenach nie miały miejsca .
Inaczej Pietro miałby z 60 lat w AoU

Moradin10

Wiadomo, nie mogliby dać takiej samej historii w Xmen:pkn i AoU bo powstawałyby zgrzyty na lini Marvel - Fox.
Najpiękniejszym scenariuszem byłoby, gdyby Marvel Studios miał prawa do wszystkich komiksowych postaci. To byłoby coś, gdyby można było zobaczyć X-menów, Avengersów, FF w jednym filmie :D

Shumitu

Nie przesadzajmy co za dużo to nie zdrowo. Ja preferuje wystąpienia epizodyczne :-) Może rozbudowany epizod. Ale nie wszystkich na raz :-)

ocenił(a) serial na 8
Shumitu

Dzięki za wyjaśnienia :) musiałem przegapić scenę po napisach na Zimowym Żołnierzu -,- ale może będzie okazja odświeżyć to sobie na maratonie Avengers :D Wielkie dzięki raz jeszcze !

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slodka_Lolitka13

Nie zapominaj o informacjach, które Coulson przekazał Hill. Można powiedzieć, że cała akcja z początku Avengersów, jest dzięki pomocy ekipy serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones