PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36641}

Ally McBeal

7,3 32 870
ocen
7,3 10 1 32870
6,9 7
ocen krytyków
Ally McBeal
powrót do forum serialu Ally McBeal

W dodatku już sama mimika twarzy Ally McBeal, Johna Cage'a czy Richarda Fisha wywoływała
uśmiech na mojej twarzy, do tego dochodziły ich liczne zawikłane perypetie... Mnóstwo osób
zarzuca temu serialowi kiepski 5 sezon oraz brak wielu postaci w ostatnich odcinkach. Jednak
wcale ostatni sezon nie był zły - również trzymał wysoki poziom, a to że Ally stała się w nim
poważniejsza i rozsądniejsza to naturalne, gdyż dojrzała i tak jak w życiu przestała być tą
"trzpiotką" z pierwszych odcinków. Wszystko zostało pokazane naprawdę tak jak to bywa w
rzeczywistości. Ludzie przychodzą i odchodzą, zmieniają się pracownicy w firmie. To akurat nie
jest minus w tym serialu. Zakończenie trochę smutne, bo każdy od początku filmu kibicował Ally
w jej wzlotach i upadkach i żałował, że nie ułożyła sobie życia tak jak tego chciała. Zawsze
marzyła o "mężu i trójce dzieci", a wyszło na opak. Serial od początku do końca był
przemyślany, nie było błędów w scenariuszu, wszystko miało "ręce i nogi". Hasła i gagi typu:
durna pała, poddajmy się refleksji, było minęło, mężczyźni z naszych marzeń żyją tylko w
naszych marzeniach, kolanko Ling przeszły do historii. Sprawy sądowe oryginalne i wyszukane.
Zawsze towarzyszył taniec i muzyka w barze. John i te jego krzyki jak się czegoś wystraszył no i
słynna scena w łazience jak tańczyli do Barry'ego White'a bezcenne. Można wymieniać
godzinami. Całość rewelacyjna, ale do 10 punktów czegoś mi zabrakło - może szczęśliwszego
zakończenia. Jednak chcemy wierzyć w happy endy.

ocenił(a) serial na 10
nikah

Fajne podsumowanie, chociaż ja daję mu 10/10.
Smutno mi, bo ten serial przypomina mi, że wszystko przemija.

ocenił(a) serial na 9
Sighma

Też to tak czuję. Każdy robi krok na przód jak powiedział John do Nelle w ostatnim odcinku. I co z tym się wiążę - wszystko przemija ;-( co było nie wróci.

ocenił(a) serial na 10
nikah

Tak. To takie smutne. A ja jestem bardzo nostalgiczna. Smutno mi nie tylko z powodu bohaterów serialu, ale też tego, że ten serial przypomina mi fajne czasy, bo oglądałam go pierwszy raz mając -naście lat.
Sama Calista Flockhart ma już niemal 50 lat trudno uwierzyć. Dla mnie zawsze pozostanie 30-latką.

Teraz widzę, że serial ma ocenę 7,3 - moim zdaniem stanowczo za niska. O wiele gorsze seriale mają powyżej 8.

ocenił(a) serial na 9
Sighma

Zgadzam się z Tobą. Poza tym pamiętam ją z czasów nastoletnich. I też byłam w szoku jak odkryłam jak głowni bohaterowie teraz wyglądają. W pamięci wciąż miałam ich za 30paro-latków...

ocenił(a) serial na 10
nikah

Bardzo ładnie to napisałaś i ujęłaś to co sama o tym serialu myślę, dokładnie tak samo. Nie sądziłam, że ktoś myśli podobnie :) Wiele osób zarzuca sezonom pogorszenie zwłaszcza piątemu ale on tez był wyjątkowy i ważny na swój sposób. A te wszystkie teksty w serialu i muzyka, mnóstwo muzyki, cudownej muzyki, ciekawych spraw i postaci oraz reakcje bohaterów na nich.. Zresztą, tak jak napisałaś, zagorzali fani mogą tak godzinami.. :) Obejrzałam online już trzeci raz i na pewno znów obejrzę. Macie jakieś ulubione odcinki, scenki? Ja przy trzecim oglądaniu spisałam kilka sentencji. Też mnie smuci to zakończenie ale.. bye gones.. I jak mówi Ally może właśnie wtedy jest szczęśliwa kiedy jest smutna, kiedy uświadamia sobie co wspaniałego ma, kiedy przeżywa te niesamowite chwile a jej życie jest pozbawione rutyny.. Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones