American Crime

2015
American Crime
7,4 1 049
ocen
7,4 10 1049
2 459
chce zobaczyć
powrót do forum serialu American Crime
 • francislionel ocenił(a) ten serial na: 8

  - biorąc pod uwagę, to co się teraz dzieje w Europie. Wysoki poziom realizacji, aktorstwa, tekstu. Super interesujący temat, czyli wielopłaszczyznowe spojrzenie na konflikty na tle rasowym, religijnym - i moim zdaniem, najważniejszy, fundamentalny konflikt klasowy. Rozwarstwienie naszych społeczeństw staje się coraz poważniejszy problemem, między innymi ze względu na globalizację. Żyjemy w coraz mniejszym świecie, wszystko o sobie wiemy - w obrębie poszczególnych państw i szerzej - w obrębie całego globu. Nielegalni będą przybywać, konflikty będą narastać.

 • francislionel Drugi sezon to temat gwałtu i podejścia do niego. Nie mam złudzeń, że w prawdziwym życiu też to tak wygląda: ofiara nawet jak podejmie jakieś kroki prawne prawie zawsze obrywa najbardziej. Zero zrozumienia, a że gwałt na facecie to jeszcze wszystko potęguje. Nic dziwnego, że ludzie się nie przyznają lub nie chcą wszczynać postępowania. Plus, bogatym i z koneksjami więcej wolno i najpewniej oni w finale wyjdą bez szwanku.

 • francislionel ocenił(a) ten serial na: 8

  benzacne tak tylko tematyka nie jest już tak złożona, przedstawiona w tak poruszający sposób jak w pierwszym sezonie. nie ma już też tak interesujących protagonistów. wciąż warto ale II sezon to tylko już tylko taka letnia publicystyka. W temacie gwałtów w szkołach zdecydowanie bardziej polecam dokument "The Hunting Ground" Kirby Dick

 • francislionel Dzięki postaram się obejrzeć. A co do AC to myślę, że tematyka jest całkiem złożona (gama charakterów i podejść do problemu), a po ostatnim odcinku tym bardziej. Chyba osiągnęliśmy (2x07) kulminacyjny punkt sezonu.

 • Patrick_2 ocenił(a) ten serial na: 8

  francislionel Trzecie sezon to dopiero jest na czasie. Jak wykorzystuje sie imigrantów, tych ktorzy chca pracowac. Gorzej niz bydło. Co taki nielegalny imigrant może zrobić ? poskarżyć się, komu? I wszystko aby Bogate społeczeństwo mogło kupić piękne warzywa a później je wyrzucić do kosza bo nie zostały szybko zjedzone. To tylko przykład. Tak mi szkoda tego białego ćpunka, chciał jakoś zacząć... Trzeci sezon wymiata dramatem - tu gwałty na porządku dziennym.