Arcane
powrót do forum 1 sezonu

Arcane sh

ocenił(a) serial na 5

Płakać mi się chce jak widzę co się dzieje z dzisiejszą kinematografią. Gówniana animacja wyżej jak kultowa zielona mila. Super muzyka- kolejny electro shit. Sama animacja widziałem duże lepsze. Historia naprawdę tak was wzruszyła czy tylko gimbazs wystawia teraz oceny?Chyba wyrosłem już z tego...

ocenił(a) serial na 10
piorowy

Ok, boomer

ocenił(a) serial na 8
piorowy

Zapomniałeś napisać o Mechanicznej Pomarańczy czy Skazanych na Shawshank XD

ocenił(a) serial na 5
Czarnogwardzista

Jestem sflustrowany wytłumaczcie mi skąd te oceny. Jestem fanem Lola smaczki postaci dla mnie super ale nie czułem żadnych emocji oglądając to. Nakierujcie mnie bo chcę zrozumieć...

piorowy

ja nie czułem żadnych emocji oglądając zielną mile ze swoimi tekturowymi postaciami i tanim wyciskaniem łez i nie sądze żebyś był mnie w stanie nakierować żeby mnie to obchodziło, więc i tobie nie pomoge by cie sie arcane podobał, nie wszystko musi działać tak samo na wszystkich

ocenił(a) serial na 8
piorowy

Skąd takie oceny? Konkluzja bardzo prosta: animacja z technicznego punktu widzenia na najwyższym poziomie (to nie tylko moja opinia, wielu recenzentów zwraca na to uwagę), bardzo ciekawy setup i worldbuilding, fabularnie fakt, często opiera się na kliszach aczkolwiek są one zręcznie wykorzystane. Serial i tak ma pod górkę, musi niewtajemniczonym dużo wyeksponować, aczkolwiek mam wrażenie że radzi sobie z tym zadaniem i dalej już może skupić się na story (wspomniana Kompania Braci ma w tym przypadku łatwiej, bo wykorzystuje nośny setup i jej jedynym zadaniem jest dobrze sprzedać bohaterów). Serial wykorzystuje bardzo fajnie odcienie szarości tzn. nikt nie jest do końca dobry, albo zły co tworzy nam z postaci z gier naprawdę wiarygodnych bohaterów.

ocenił(a) serial na 5
Czarnogwardzista

Szanuję za taką odpowiedź. Dzięki.

ocenił(a) serial na 10
piorowy

Serial jest dobry i animacja niesamowita

piorowy

A pamiętaszli jak to drzewiej bywało, to nieme kino... Porównywać animację na podstawie gry, do fabularnego dramatu osadzonego realiach więziennych, buhahahaha.

piorowy

Zielona Mila to niesamowicie przedramatyzowany film plus twoje porównanie jest skrajnie głupie

ocenił(a) serial na 10
piorowy

Jeśli widziałeś dużo lepsze animacje fajnie jak byś się podzielił może sprawdzimy twoje gusta i je ocenimy. Albo lepiej nie bo zaraz z anime wyskoczysz trolu, mam nadzieje że przynajmniej z całym materiałem źródłowym się zapoznałeś a nie po jednym czy dwóch odcinkach oceniasz. Pozdrawiam cieplutko, zastanów się nad sobą bo jeśli po całym serialu ani jedna scena cię nie złapała za serce to nie ten serial może mieć problemy tylko ty :)

ocenił(a) serial na 5
werterus_XD

Obejrzałem całość :D W sumie masz rację wyskoczę z anime code Geass R 2 mnie zniszczyło po 15 latach nadal mnie to dotyka. Trochę mi się już miesza ale Caroline też była mocna a na teraz to Castlevania ale może dlatego ,że jestem fanem.

ocenił(a) serial na 5
piorowy

A kolejna rzecz jak można ocenić coś 10 na 10 ??? Jesteś fanboyem....

ocenił(a) serial na 10
piorowy

Fun fakt, oceny na filmwebie to tyko oceny. Można dać 10/10 można dać 1/10. Tak samo można spytać jak można dać ocenę 5/10? Co to znaczy, że średnio coś się podobało? To są subiektywne oceny, raczej nie powinny one nikogo obchodzić Panie Fanboyu Johna Rambo :)

ocenił(a) serial na 5
robbo9026

Rambo to jest classic ale sam już nie pamiętam jaką dałem mu ocenę :D ale wydaje mi się że 10 na 10 nic nie dostało nawet jak fanboy star wars chyba max 9

ocenił(a) serial na 10
piorowy

A to sorry w takim razie, nie znałem takich zasad, że 10/10 się nie daje :-( Jak Rambo to "classic" to nie ma problemu, wtedy można 10/10 xD

ocenił(a) serial na 5
robbo9026

Pokaż mi gdzie u mnie film ma ocenę 10 na 10?

ocenił(a) serial na 10
piorowy

Już napisałem xD

ocenił(a) serial na 10
piorowy

jak ty zaniżasz średnią to ja ją podwyższam, wychodzę z złożenia że jak coś jest dobre to wpieram i daję wysoką notę. Ciężko mi się z tobą gada bo te japońskie bajeczki wyprały ci mózg, już rozumiem dlaczego ten serial ci się nie podoba. Po prostu nie jest on dla mango zjebów i ludzi którzy żyją starymi klasykami. Idź tam dragon balla oglądać bo to szczyt twojej możliwej fascynacji.

ocenił(a) serial na 7
werterus_XD

Aż tak tyłek zabolał, że trzeba po całym anime Japan pojechać. Trzeba co nie jeszcze wszystkich na świecie zwyzywać którzy mieli czelność obcować z klasyką danego gatunku. 10/10 jest nie obiektywne a konto założyłeś tylko po to żeby dać tak wybitną notę i obrażać ludzi za to że coś im się nie podoba tak bardzo jak fanboy-owi. Słabo

ocenił(a) serial na 10
piorowy

A więc tak, zależy co oczekujesz? Code Geass jest okej fabularnie, ale animacyjnie nie ma po prostu startu, jest to kolejne anime z mechami, kreska i animacja średniak. Dla porównania takie Arcane, można nie być fanem tego stylu animacji, ale nie można mu odmówić gry światłem, kolorami, nieziemskie ujęcia kamery, animacje twarzy... To wszystkie w jakimkolwiek anime nie ma po prostu startu. Anime nadal tkwi w tym swoim stylu sprzed 20-30 lat i nie widać prawie w ogóle ewolucji. Czasem zdarzy się perełka jak np Attack on Titan, które animacyjnie wygląda ekstra, ale nadal jest to tylko anime które po prostu ma kilka scen walki na sezon które niszczą system.

Arcane jest wg mnie zrobione bardzo artystycznie, widać w nim pasję i chęć próbowania czegoś nowego, a nie wałkowania non stop tego samego jak w Anime.

Jeżeli chodzi o fabułę, to Code Geass ma dość ciekawe postaci, to racja, a historia też nie jest zła i ma bardzo dobre plot twisty, ale Arcane zdecydowanie nie odstaje. Każda postać tutaj nie jest czarna albo biała, ale ma swoje własne problemy i ewolucję do przejścia.

ocenił(a) serial na 7
Felo74

Popełniasz dramatyczny błąd porównując techniki animacji sprzed lat to obecnych możliwości. Co do anime to zapewniam że są lepsze perełki niż na przykład Attak on Titan. Najczęściej są to krótkie jedno max dwu sezonowe produkcje. Jeśli będziesz chciał to przewertuję anime list i podam jakieś ciekawe undergroundowe pozycje, bo zapewniam są tam takie perełki które mainstream od lat biją na głowę.

piorowy

To troll jak coś

ocenił(a) serial na 5
Gnom_4

Ok troll z kontem co ma 15 lat plus xD

ocenił(a) serial na 10
piorowy

15 lat 31 ocen

ocenił(a) serial na 5
robbo9026

W sumie nie chce mi się już odpisywać na te komentarze :D mi Arcane nie pasuje i 10 na 10 sorry ale nie :p i nie sciemniajcie że ktoś może ocenić wyżej to jak 8 i nie jest związany z lore. Proponuje obejrzeć coś normalnego niekoniecznie dyktowane przez wujka Netflix. Slyszalem że Squid game też jest na topie

ocenił(a) serial na 10
piorowy

nudziarz

ocenił(a) serial na 10
piorowy

Co według takiego kinomana jak ty jest normalne? Squid Game to też Netflix jak coś.

ocenił(a) serial na 9
piorowy

Skoro tak kochasz swoje lata 80 to sie nie udzielaj w internecie bo jeszcze w tedy go nie było

ocenił(a) serial na 10
Daven___

Kurde padłem od tego komentarza. A serial super, ult jinx uratował ocenę. Bardzo klimatyczne, ile razy ten ult uratował grę kradnąc eldera czy barona :)

ocenił(a) serial na 9
piorowy

Po tym, jak oceniasz niektóre arcydzieła filmowe można powiedzieć, że masz bardzo słaby gust, więc twój komentarz tutaj jest zbędny.

ocenił(a) serial na 7
kacper_bienczycki

Kacper ale Gladiator na 10/10 ?

ocenił(a) serial na 9
piorowy

John Rambo 10 XD

ocenił(a) serial na 5
WTTW_FILM

Błędy młodości....

ocenił(a) serial na 9
piorowy

Taaa pewnie XD. Btw tak ci powiem że Filbweb jest zrąbany do tego stopnia że u mnie na apce mobilnej wyświetla na twoim profilu profilowe użytkownika @kacper_bienczycki który dodał komentarz wyżej. Brawo filmweb strona wam się rozkłada XD

ocenił(a) serial na 6
piorowy

mi się nie podobało, że zabili wątek victora, któy byłby najciekawszy na rzecz jakiś lesbijek z czego cait zawsze była hetero, ale no netflix xd plus jeszcze wątek jinx lamusa dla alternatywek. Wiadomo robili to pod typowego widza, aby jakieś weby dawały 10 dlatego taka ocena.

ocenił(a) serial na 8
1253_1642

Pokaż mi paragraf w którym jest napisane że Cait jest hetero XD

ocenił(a) serial na 6
Czarnogwardzista

A to od kiedy jest potrzebny jakiś paragraf na orientacje? xD jakbyś znała jej historie zanim została zmienona na potrzebe serialu netflixowskiego to byś mówiła coś innego.

ocenił(a) serial na 10
1253_1642

Myślisz, że 9-10 lat temu już planowali, że zrobią ten serial i że fajnie by było jakby była lesbijką? Ten wątek ciągnie się przecież od wyjścia VI.

ocenił(a) serial na 8
1253_1642

Dopóki historia niczego nie ustanawia kwestia pozostaje otwartka. W każdym razie sam nie jestem fanem rozwiązań "Whooops ure gay now" aczkolwiek w tym przypadku nie jest to w żaden sposób naciągane.

ocenił(a) serial na 10
piorowy

Zielona Mila generalnie nie była Bóg wie jak dobrze zrealizowanym filmem. Operatorsko? Nuda. Aktorsko? Czarny i świrus wypadli dobrze, ale reszta bardzo niemrawa. Technicznie rzecz biorąc to jeden z gorszych "kultowych filmów".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones