Ash kontra martwe zło

2015
Ash kontra martwe zło
7,8 13 692
oceny
7,8 10 13692
7 221
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":4}
powrót do forum serialu Ash kontra martwe zło
  • lornemalwo ocenił(a) ten serial na: 9

Po scenach w kostnicy życie już nigdy nie będzie wyglądało dla mne tak samo. To było epickie.

• lornemalwo To była najobrzydliwsza rzecz jaką kiedykolwiek widziałem . A widziałem już wiele.

• Izukar ocenił(a) ten serial na: 4

lornemalwo To był idiotyzm w stylu szczytowych osiągnięć Sachy Barona. Dla mnie żenada.

• MatM95 ocenił(a) ten serial na: 10

Izukar taki ma byc wlasnie Ash ! :D zadna stacja by tego nie wypuscila, to bylo cos pieknego :D epicka scena ever !! nie podoba sie, nie ogladaj . Moda na sukces dalej leci to ogladaj :D

• Izukar ocenił(a) ten serial na: 4

MatM95 Yhym, arcydzieło. A takie rady możesz sobie schować. Każdy ogląda co chce i nie trzeba piać z zachwytu nad latającym w prosektorium fiutem.

• OmujBorze ocenił(a) ten serial na: 10

Izukar Trochę cię koleś poniosło porównując absurd do niesmacznego cohena . Ja tam przy tym odcinku obiad jadłem i nie cofało mnie jak przy boracie tylko się dławiłem ze śmiechu . Tylko nie przez dupę nabrało dla mnie nowego znaczenia i tyle :D .Nie bez powodu martwe zło puszczają na konwentach horroru jako klasyk a ten serial jest dla mnie najlepiej odwzorowaną kontynuacją jaka powstała w historii kinematografi pzdr

• Lewaknielewak ocenił(a) ten serial na: 8

OmujBorze Boję się spytać, jakie znaczenie pierwotnie miało dla Ciebie 'tylko nie przez dupę' xd

• YouzeQ ocenił(a) ten serial na: 9

MatM95 Szczerze mówiąc miałem więcej ubawu domyślając się (zgodnie z zasadą, że "wisząca strzelba" musi wypalić) , co za chwilę się stanie, niż kiedy widziałem, że to się dzieje...

W zasadzie to był już przetarty szlak przez Petera Jacksona w "Bad Taste", choć w drugą stronę.

• marcin_lendzion ocenił(a) ten serial na: 7

MatM95 netflix to puszcza

• IronManMK42 ocenił(a) ten serial na: 10

Izukar To idź zachwycać się wybitnymi ambitnymi wyszukanymi pierdołami o nie wiadomo czym. Nawet znam taki jeden film. W sam raz w twój wyszukany koneserski gust kinematografa.

https://www.youtube.com/watch?v=acPZhYlInB8

• Bruce_Lee ocenił(a) ten serial na: 10

lornemalwo W innym filmie by mnie to... obrzydziło? Przeraziło? Ale serial ma taki dystans do wszystkiego, że nawet latające flaki są tu śmieszne...

Bruce_Lee A mnie przejadły się do jeszcze większego obrzydzenia postacie, które bez względu na okoliczności wyglądają jakby prosto wyszły z salonu piękności (tylko Bondowi mogę to wybaczyć bo taką ma "pracę"), panują nad językiem (bo jeszcze PG by podnieśli) i są poprawne politycznie do obsrania.

Niestety jeśli tendencja spadkowa się utrzyma, to jak dla mnie serial mógłby się skończyć razem z ciekawym, nieco odmiennym odcinkiem 8 serii 2. Koniec drugiego sezonu jest jak na Evil Dead słaby!

• Bruce_Lee ocenił(a) ten serial na: 10

YouzeQ Szczerze to mnie odcinek w psychiatryku tak rozczarowal ze juz zaprzestalem ogladania... Ogolnie w drugim sezonie poziom spada namacalnie, choc opetany samochod z muza lat 70 byl pieknym uklonem w strone Christine :)

Bruce_Lee Motywu z psychiatrykiem można się było spodziewać po piosence z napisów końcowych (They are coming to take me away). Wg mnie odcinek naprawdę udany, choć zupełnie nie w stylu Evil Dead. Aż gęsto w nim od nawiązań do różnych filmów. A Aschy Slaschy jest lepszy od Ahmeda martwego terrorysty.

W ostatnim odcinku na uwagę zasługuje tylko motyw z opętaniem nogi i połkniętego embriona zła (czysty Evil Dead), oraz walka z opętaną Henriettą (czysty Brain Dead). Reszta zwyczajnie się nie klei i w sporej mierze jest słaba.

• karpiok23 ocenił(a) ten serial na: 9

Bruce_Lee Który to odcinek z paychiatrykiem był on w 1 czy 2 sezonie?

• karpiok23 ocenił(a) ten serial na: 9

karpiok23 Psychiatrykiem

• miko1980 ocenił(a) ten serial na: 9

Bruce_Lee dla mnie zarowno pierwszy jak i drugi sezon byly ledwie przecietne, z pojedynczymi przeblyskami geniuszu (najczesciej 1-2 otwierajace serie epizody a pozniej to pojedyncze sceny), natomisat 3cim sezonem jestem bardzo milo zaskoczony - zdecydowanie najlepszy i trzymajacy rowny poziom :)

• lornemalwo epickie?

https://media.giphy.com/media/SriJPYsPgvpNm/giphy.gif

• lornemalwo W istocie, scena ta była na granicy dobrego smaku. Z poważaniem, MKB

• Zyndram ocenił(a) ten serial na: 9

psychobobas To bardzo ciekawe stwierdzenie. Świadczy dobitnie o czasach, w których żyjemy, skoro taka scena znajduje się na granicy dobrego smaku... ;-) Niemniej dla mnie, cudownie - ohydna :-)

• pietrek19980 ocenił(a) ten serial na: 9

lornemalwo Jestem w dupie XDDD

• lornemalwo Zdecydowanie najgorsza scena w całym serialu. Przez minutę myślałem, że oglądam parodię Evil Dead... Robioną przez twórców "Strasznego filmu".

• Ziomaletto Przypomnieć ci scenę gwałtu dokonanego przez drzewo? :) To ci sami twórcy

• Gh0st To NIE ci sami twórcy. Wkład Sama Raimiego w tym serialu jest znikomy, co widać zresztą w próbie ciągłego łatania przeszłości Asha. Scenariusz do tego odcinka napisał Cameron Welsh, zaś pierwszy film napisał i wyreżyserował Sam Raimi. I tam nie widać, że doszło do gwałtu. Zresztą, tamta scena nie siliła się na bycie "śmieszną", w przeciwieństwie do sceny z kostnicy.

• Mayhem91 ocenił(a) ten serial na: 10

lornemalwo Serial konntynuuje drugą część bo Ash przeżył i są pokazane w serialu sceny z drugiej części filmu i występuje w tamtej części rodzina Ruby ale czemu ojciec Asha mówił o jego siostrze Cheryl którą zabił ? Przecież to było w 1 części która z 2 nie ma nic wspólnego i trudno je ze sobą połączyć a tu w serialu jakby złączono te wydarzenia ze sobą błąd twórców ?

• Mayhem91 Z tym jest całkiem niezły bajzel. W pilocie, gdy Ash wyjaśnia Pablo swoją przeszłość, widać urywki zarówno z pierwszego, jak i drugiego Evil Dead. Twórcy serialu starają się zgrabnie połączyć wydarzenia z obydwu filmów, bowiem dwójka przez pierwsze minuty - do czasu gdy Zło dopada Asha poza domem - jest tak jakby remake'm jedynki (prawa do pierwszego filmu posiadała wówczas inna wytwórnia). Sam Bruce Campbell wyjaśnił w pewnym filmie na YT, że z dwójki wystarczy przewinąć pierwsze kilka minut, by zauważyć połączenie między obydwoma filmami. link: https://www.youtube.com/watch?v=FzOIHOjYcqM

• Ziomaletto A jak serial ma się do trzeciej części filmu? Nie jest jego bezpośrednią kontynuacją?

• truegod W momencie robienia pierwszej serii twórcy nie mieli praw do wykorzystywania Armii Ciemności, więc poza drobnymi nawiązaniami w dopiero drugiej serii, o trzecim filmie twórcy "zapominają".

• Ziomaletto Chyba jednak nie do końca skoro SPOILER na końcu sezonu 3 pojawiło się legendarne autko, które zostało odpicowane w "średniowiecznej" przeszłości przez Asha.

• użytkownik usunięty

lornemalwo Hmmm nie jest to rozrywka na poziomie Wersalu ale taka ma być więc jeżeli się komuś nie podoba musu oglądania nie ma. Faktycznie motywem z Cheryl ciut niepotrzebnie namieszali ale z drugiej strony szukanie w serii jakiejś głębszej logiki nie ma sensu. Ma ona po prostu bawić, przy używaniu elementów horroru i wg mnie taką rolę spełnia.

• karolonka ocenił(a) ten serial na: 8

lornemalwo To moja ulubiona scena aż się popłakałam ze śmiech... tak wiem że mam spaczone poczucie humoru