PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528745}

Atom

8,9 25
ocen
8,9 10 1 25
Atom
powrót do forum serialu Atom

Szkoda, że takie np. Discovery Channel niemal nie kręci już takich filmów, od czasu, gdy postanowili zostać stacją a la MTV. Ale wracając do tematu. Zadziwiające, że w tak prosty sposób można przedstawić tak trudne i nienamacalne zagadnienia naukowe. 3 odcinki serii przykuwają do fotela na niemal 3 godziny i są naprawdę fascynujące.

Oprócz prostego przedstawienia zaawansowanej nauki, możemy w serialu zobaczyć niezwykłe zdjęcia i filmy z dorobku naukowego takich tuzów jak Einstein, Rutherford, Curie-Skłodowska, czy Bohr.

Gorąco polecam 10/10 :)

ocenił(a) serial na 10
topjes

Ba! Ale skąd ten dokument wytrzasnąć? Trafiłam na niego przypadkiem w TVP1, ale jakoś tak na 3. odcinek (a poszatkowali całość na 6). Chciałabym obejrzeć od początku, bo to istotnie robota najwyższej próby. Będę wdzięczna za info, jeśli coś wiesz.

Diana

Również byłabym wdzięczna za udostępnienie namiarów na jakieś źródło. Jak leciało w TVP1 przegapiłam 2 odcinki (czwarty i piąty).. :/

ocenił(a) serial na 10
topjes

Wreszcie dorwałam i udało mi się obejrzeć od początku. :) Co za dokument! Nie dość, że rewelacyjnie tłumaczy zawiłości fizyki jądrowej, to jeszcze w fascynujący sposób przybliża historię odkryć w tej dziedzinie, prezentując sylwetki największych uczonych. Właściwie trudno zdecydować który z tych wątków śledzi się z większym zainteresowaniem - proporcje są idealnie wyważone. Podczas seansu czułam się wręcz zanurzona i w historii, i w fizyce, i w historii fizyki. :) Jeden z absolutnie najlepszych filmów, jakie w życiu widziałam. A dech zapiera mocnej niż niejedna sensacja czy horror. ;)

Jakby ktoś był zainteresowany, to proszę skrobnąć do mnie wiadomość na FW.

ocenił(a) serial na 10
Diana

Mam pytanie: czy nadal masz ten dokument? Bo byłabym zainteresowana, a ciężko go znaleźć po polsku w sieci...

ocenił(a) serial na 10
Julia_20

Mam na pewno zarchiwizowane na jakiejś płycie, ale niestety nie mam teraz dostępu, bo nie działa mi napęd DVD. :( Generalnie dorwałam ten dokument na Ch.omiku z lektorem. Sprawdzałam przed chwilą i owszem wciąż jest na Ch.omiku, ale tylko w wersji oryginalnej, bez tłumaczenia.

ocenił(a) serial na 10
Diana

Masz rację, jednak znalazłam na chomi ku. Tylko tym razem wpisałam całe nazwy odcinków zamiast samej głównej nazwy tego miniserialu ;p A napisy polskie znalazłam z sieci z łatwością. Dzięki :)

topjes

Ten świetny miniserial nie jest produkcji Discovery tylko BBC. Pierwszy raz został wyemitowany w 2007 roku na kanale BBC4. Discovery czasami emituje produkcje BBC. Tak samo było np. z "Cuda Układu Słonecznego" - oczywiście na Discovery był wyemitowany pod innym tytułem "Siedem cudów Układu Słonecznego" - tak więc kanał Discovery lubi zmieniać oryginalne tytuły! Potem jest ciężko odnaleźć film np. tutaj na Filmwebie.
Prezenter miniserialu "Atom" Jim Al-Khalili - profesor fizyki (teoretyk z dziedziny fizyki jądrowej) zawsze był związany z BBC a nie Discovery, osobiście polecam każdy film i wykład z jego udziałem, bo świetnie opowiada, a przy tym bardzo dobrze zna się na fizyce :-).

ocenił(a) serial na 10
Betelgeuse_Star

O tak, prezenter jest super! Rewelacyjnie objaśnia trudne kwestie. Możesz polecić jakieś inne filmy/wykłady z jego udziałem?

Diana

Polecam obejrzeć "everything and nothing" mini serial 2 odcinki 10/10 obok tego serialu chyba najlepszy serial Z udziałem Jima.
Kolejny świetny program to "Order and Disorder" oraz "Shock and Awe: story of electricity" jak rownież "Light and Dark"

ocenił(a) serial na 10
patrykk_filmweb

Dzięki! Tylko powiedz jeszcze gdzie mogę dorwać te filmy? Na YT nie ma. :(

Diana

Czesc mozna znalezc na YT, pozostale mozna odszukac poprzez wyszukiwarke torrentow np. tutaj:

torrentz.com

Pozdrawiam,
Patryk

ocenił(a) serial na 10
patrykk_filmweb

Ok, dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones