PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108202}

Bonanza

7,2 4 581
ocen
7,2 10 1 4581
Bonanza
powrót do forum serialu Bonanza

A od 18 listopada za Bonanzę wkracza stara ale jara Drużyna A

Szkoda. Lubię oba seriale ale zdjęcie Bonanzy z anteny to cios poniżej pasa ze strony tefałpe1.
Mogli zdjąć Klan czy to gówno "świat się kręci" którego nikt nie ogląda i puszczać oba seriale. No
ale debilne programy muszą jednak nadawać bo nie byliby sobą.

tak więc cieszmy się Bonanzą póki możemy a 14 listopada zgromadźmy się i oglądajmy wspólnie
telewizor, a w nim ostatni odcinek Bonanzy

ocenił(a) serial na 10
filmowy_man

Czyli TP wyemituje 5 sezon Bonanzy do końca, ale 6 i późniejszych już skąpi. Szkoda. To jednak dobry serial, do tej pory posiadający rzesze widzów na całym świecie. Może w przyszłym roku ruszą z tymi kolejnymi sezonami Bonanzy? Różnie może być. Szkoda, że wartościowe seriale znikają, a zostają? No właśnie, jakie zostają? To kwestia gustu. Nie wszystko musi się wszystkim podobać, ale wątpliwości zostają.

filmowy_man

Ogromna strata. Jedynie dla tego serialu zasiadałam przed telewizorem. Oglądałam go najpierw o ludzkiej porze, a potem powtórki hola w noc. Pozostaje się tylko modlić, żeby jak najszybciej puścili kolejne sezony i nie czekać np. kolejne dwa lata (jak to miało miejsce pomiędzy drugim, a trzecim sezonem), albo zwołać wszystkich fanów z apelem i pisać petycję, żeby telewizja nie zabierała nam ukochanego serialu.

ocenił(a) serial na 10
Alanka_2

Nie wiem, czy petycja cokolwiek pomoże. Emisja Bonanzy chyba zależy od kaprysu kolejnego decydenta programowego (nie wiem, jak inaczej nazwać tę postać). Dobranockę też zabrali! Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że jednak po przerwie, lub choć przez dwa dni w tygodniu jednak będą emitować ten serial. Bonanza ma sporo fanów w różnym wieku, choć nie wszyscy wyrażają swoje niezadowolenie w internecie.

Ksawera

Żenada taki super genialny serial powinni puszczac go aż do ostatniego odcinka a tych odcinków jest ponad 400? więc TYP przesadziła troszkeczke choc mogła by być bonanza i druzyna A obydwa seriale z checia sie ogladało by. Oby Typ nie zapomniala o pozostałych seriach bo jest warta jak zaden inny serial moze by napisac do Typ o Bonanze?

ocenił(a) serial na 10
xxxfilmen

Ja również uważam, że w programie spokojnie pomieściłyby się i Drużyna A i Bonanza. Mogłyby być emitowane w różne dni, na przykład w poniedziałki i wtorki Bonanza, środy i czwartki Drużyna A, lub odwrotnie. Nikomu by to nie przeszkadzało. W telewizji publicznej powinno być miejsce dla fanów różnych seriali, zarówno obyczajowych, jak i przygodowych. Szkoda tylko, że te promujące pozytywne wartości ustępują miejsca tym mniej wartościowym. A i Bonanza i Drużyna A to bardzo dobre seriale. Szkoda, że decydenci z telewizji mają inne zdanie.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Ja proponuje sprywatyzowac TVP. Wtedy beda puszczac ogladane seriale a Bonanze oglada sporo osób..

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Popieram. Może wtedy TVP miałaby lepszą ofertę programową dla widzów. I pewnie Dobranockę wtedy by przywrócili.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Wszystko co prywatne jest lepsze...Sa wyjatki - TVN to dalej g***o.. Polsat jeszcze jest w miare znosny.. Ale w TVP puszczaja 4-5 dni w tygondni ujakis serial albo co tydzien.. na niektorych kanalach leci codziennie kilka odcinkow..
na AXN Sci FI Dragon Ball lecial przez 18h.. tego nie popieram.. ale cóz :)

Al_Bundy

bajek nie ma bo bedzie na wioske kanał typ bajka czy cos podobnego, a skonczyli na 5 sezonie a jest jeszcze 9 sezonow wiec chociaz do konca tego roku mogliby zostawic choc moze nadzieja na swieta dają bonanze he he ahh jeszcze mag gayvera by dali i zima moze juz byc

ocenił(a) serial na 8
xxxfilmen

Kolejny kanal oplacany z podatków...

Al_Bundy

chyba taki kanal lepszy jak jedna bajka dziennie po 20 min. a tak dzieciaki cały dzien beda miec bajki...

ocenił(a) serial na 10
xxxfilmen

Wydaje mi się, że Al Bundy ma rację. Dojdzie kolejny kanał, ale po co? Chyba dla dzieciaków zdrowiej będzie, jeśli większość dnia spędzą na powietrzu, a w razie niepogody to raczej powinny sobie coś poczytać. Książka też dobra rzecz. A Dobranocka to taka wisienka na torcie była. Po aktywnym dniu, bieganiu itp maluch siadał na 20 minut przed telewizorem i oglądał bajkę. To właśnie było pożyteczne i zdrowe. Dla wzroku również. Bo dla 8, 10 latka siedzenie kilka godzin przed telewizorem i oglądanie bajek, nie wiem, według mnie, to raczej zdrowe nie jest. Wręcz przeciwnie. O ile pamiętam, to kiedyś, w czasie teleferii i wakacji były dodatkowe filmy dla dzieci i młodzieży, ale też niezbyt wiele. Jeden, dwa dziennie. Godzinne.

ocenił(a) serial na 8
xxxfilmen

Ile osób bedzie go ogladac? Pewnie tylko dzieci.. ew. dzieci z rodzicami.l A kto bedzie za niego placil? Kazdy podatnik..To niedopuszczalne.

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Nie sądzę, żeby oglądali to dorośli razem z dziećmi. Raczej puszczą telewizor, posadzą dzieciaka i na 2,3 godziny będą mieli potomka z głowy. Ale chyba nie o to chodzi. Lepiej krótszy film, ale dobry, wtedy może nawet cała rodzina oglądać, te 30 minut każdy wytrzyma, a niektóre bajki są bardzo fajne. Jeśli ktoś się bardzo upiera, to kablówki też oferują kanały z filmami dla dzieci. A kanał państwowy z bajkami? To rzeczywiście wyrzucanie pieniędzy podatników. Duże koszty, a zyski? Co będą emitować? Bolka i Lolka i Reksia? A kiedy się skończą, to jakie seriale? Nie ma dobrego materiału na kilkugodzinny, codzienny program z bajkami. I faktycznie, na kiepski pomysł pójdą pieniądze z podatków, albo abonamentu.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

W czasach gdzie istnieje tyle prywatnych TV, panstwowe TV sa calkowicie zbedne... NIe widze sensu istnienia panstwowych telewizji, internetum gazet.. to powinny byc rzeczy prywatne.

Bardziej oplacalne bylo by gdybyp odlaczyli sie do internetu, zlikwidowali TVP i tam każdy mógłby sobie przez internet zalozyc wlasna TV która by rejestrowali na jakis numer itp.. na rózne sposoby pobierano by za to jakies oplaty a TVP pobieralo by 10% dochodu...

Jedyny plus TVP to malo reklam..

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Plusem jest to, że reklamy nie przerywają filmu. Za to są emitowane przed filmem w takich ilościach, że sam film jest zwykle puszczany ze sporym opóźnieniem. To bardzo denerwuje. TV państwowa spokojnie mogłaby być, gdyby rzeczywiście wypelniała misję - informacyjną, kulturalną, propagowała zdrowy styl życia, sport itd. Niestety, podzielono ją na kanały, które mają swoich dyrektorów, redaktorów, mnóstwo zatrudnionych osób, a przy tym zbyt mało materiału na stworzenie porządnego, ciekawego programu. Ucieszyłam się, kiedy powstały kanały Kultura i Historia, liczyłam na powtórki niezłych spektakli teatralnych, bo kiedyś co tydzień były premiery. A tu niewiele z tego wyszło. Trochę powtórek. Te ciekawe stare Kobry i Teatry Sensacji raz w wakacje wyemitowali, a poza tym "gadające głowy" i kilka filmów na miesiąc. W tym niewiele dobrych. Telewizja państwowa powinna emitować właśnie takie seriale jak Bonanza, trochę dla dzieci, młodzieży, seniorów, programy historyczne, dobre polskie filmy,ale to zmieści się na 3, góra 4 kanałach. A oni chcą tworzyć ich o wiele więcej.

Ksawera

jestem glupi chyba ale co ty za brednie wypisujesz? prywatne Tv tyle zlikwidowac panstwowe no sorry a za prywatne nie placi sie miesiecznie abonamentu? wezmy cyfrowe gówno Polsatu to sa mendy i złodzieje? do czeiaja sie wszyscy tej Typ a tam koszt abonamentu to ledwie 20 przeszlo pare złotych w porownaniu do polsatu i nc+ ? a w czasie filmu nie ma reklam wiec po co takie gadanie jak na prywatnych stacjach reklamy co 20 minut.

ocenił(a) serial na 10
xxxfilmen

Przepraszam, ale czy mógłbyś wskazać mi mój post, w którym pisałam o potrzebie likwidacji jakiejkolwiek telewizji? Prywatnej lub państwowej? Stwierdziłam jedynie, że to, co dzisiaj TVP emituje na kilku kanałach, spokojnie można zmieścić na 3 lub 4. Bez szkody dla jakości programu. Gdzie tu brednie?

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Na TV panstwowe wydaje sie bardzo duzo pieniedzy.. ja rozumiem ze niektózy mogą sie bać prywatyzacji szpitali i szkół (co tez jest glupota bo to powinny byc prywatne rzeczy) ale czemu nie sprywatyzowac TVP, Poczty Polskiej itp.. nie rozumiem.

Bonanza miala ogladalnosc.. pewnie prywatne TVP by ja emitowalo... M jak milosc, Klan itp. by kiedys upadly...

Al_Bundy

to pisał akurat bundy.... jakie rachunki ludzie placa miesieczne w polscacie i nc+ nawet po 100zł. a publiczna nie wiecej jak 20 no nie ma tyle kanałów ale nie ma tez za duzo reklam jeszcze pare kanałów niech wrzuca opcje ze mozna sobie dokupic Eurosport,orange sport, pare przyrodniczych,jakis filmowy tak do 40 zł. i napewno nie było by zle.

ocenił(a) serial na 8
xxxfilmen

Ale ja NIE CHCE utrzymywac tej telewizji.. baa - ja w ogóle nie ogladam TV wiec w ogóle bym jej nie utrzymywal ale TVP utrzymuje kazdy... Nie widze powodu bym utrzymywal cos oprócz wojska.

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

skąd wiesz, że Bonanza miała oglądalność.
Najpewniej to właśnie przez brak oglądalności ją zdjęto.

ocenił(a) serial na 8
kaleenee

Trudno - tak czy siak telewizja powinan byc prywatna.

ocenił(a) serial na 10
Ksawera

zgadzam się szkoda że dalszych sezonów bonanzy nie puszcza tv1 mogli zdjąć modę na sukces

filmowy_man

Są jakieś powody tej decyzji? Może dalsze odcinki dadzą innym razem - po nowym roku np.?

ocenił(a) serial na 10
Germi

Powody są oczywiste: niska oglądalność.

ocenił(a) serial na 10
kaleenee

Raczej kaprys decydentów od ramówek. Jakby była niska oglądalność, to nie puszczaliby 3, 4 i 5 sezonu, bo po co? Dla kogo? Myślę, że jednak sporo osób ogląda ten serial, pomimo kiepskiej pory emisji.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Pora emisji jest w sam raz..

ocenił(a) serial na 8
kaleenee

Skoro niska ogladalnosc to w czym problem? Trudno.

Germi

Nie znam powodów, mogę się tylko domyślać. Po pierwsze dlatego, że pracują tam osoby nie posiadające mózgu. Po drugie - bo tak. Po trzecie - bo chcą ściągnąć jakieś nowe grono widzów puszczając w zamian sensacyjno-komediową Drużynę A. Po czwarte - może mają plan puścić resztę sezonów po jakiejś kilkumiesięcznej przerwie, np. znowu od okresu letniego. Nie wiem co jeszcze można by wymyślić. Niską oglądalność raczej bym wykluczył, ludzie mogliby się zdrowo zdziwić jakby wiedzieli ile naprawdę widzów oglądania Bonanzę. Nie wierzę że niewielu. Nie wszyscy mając do wyboru Bonanzę czy ryjące mózg polszajsowe "Dlaczego ja" albo tvnowską "Ukrytą prawdę" zrezygnują ze starego dobrego serialu.

Zostały nam dwa seanse, jutro przedostatni :(

filmowy_man

Też trudno mi uwierzyć w porażkę z oglądalnością. Poza tym wydaje mi się (być może błędnie), że TVP nie liczy na specjalne kokosy o tej porze i bardziej traktuje te seriale jako zapchaj dziurki. Emisja kończy się wraz z końcem sezonu, więc pewnie zgodnie z planem - oby tylko na następne odcinki nie trzeba było znowu czekać 3 lata.

ocenił(a) serial na 10
Germi

Może na następne odcinki poczekamy tylko dwa lata? Jestem optymistką :) A tak poważnie, to jestem wściekła, bo Bonanza na pewno ma niezłą oglądalność. Za granicą co jakiś czas jest powtarzana, żeby i młodsze pokolenia mogły ją obejrzeć, a u nas robi się z tego problem. Przecież to jest lepszy serial, niż wiele z tych pokazywanych obecnie, podobnych do siebie i jak ktoś wcześniej zauważył "odmóżdżających" produkcji.

ocenił(a) serial na 10
Ksawera

"na pewno ma niezłą oglądalność"!

Gdyby "Bonanza" miała niezłą oglądalność to by została. Seriale spadają tylko z winy oglądalności.

"Przecież to jest lepszy serial, niż wiele z tych pokazywanych obecnie, podobnych do siebie i jak ktoś wcześniej zauważył "odmóżdżających" produkcji."

Ludzie wolą oglądać te gorsze seriale jak widać.

kaleenee

Cytat: "Seriale spadają tylko z winy oglądalności."

Niekoniecznie - po prostu podpisali umowę na tyle odcinków i tyle wyemitowali. 3 lata temu również zrobili przerwę.

ocenił(a) serial na 8
filmowy_man

Bonanza pewnie wroci.

Al_Bundy

Oby! A dzisiaj ostatni seans! :(

filmowy_man

No i pożegnaliśmy Bonanzę :( Jakoś tak dziwnie mi się oglądało dzisiejszy odcinek ze świadomością że słyszę i widzę tą kultową czołówkę ostatni raz przed pewnie długą przerwą. Dobrze, że chociaż sam odcinek był bardzo komediowy i przyjemny za sprawą Hossa, pieska Waltera i trójki ślamazarnych "bandytów" :)

Żegnaj Bonanzo. Pal wam w dupę buraki z TVP.

ocenił(a) serial na 8
filmowy_man

Mój kumpel ma na imie Walter :D

Al_Bundy

Właśnie dziwi mnie to że chętnie wielu ogladałoby wersje pl ale nikogo nie ma aby zainteresować się i znaleźć napisy w innym jezyku i przetłumaczyć i zrobić z lektorem resztę sezonów do 14. Dlatego proszę chętnych co maja angielski w małym paluszku o kontakt i może damy rade zdziałać wersje dalszych odcinków z polskim lektorem dla takich jak choćby ja co niestety mają ten język na bakier a chętnie obejrzeliby resztę sezonów.
Pozdrawiam wszystkim fanów Bonanzy

ocenił(a) serial na 4
filmowy_man

Bonanza to nie moje klimaty

ocenił(a) serial na 10
giovanni50

I o to chodzi. Ten serial nie musi Ci się podobać. Ale telewizja publiczna, jak sama jej nazwa wskazuje jest dla WSZYSTKICH, więc również i dla tych, którzy lubią Bonanzę. Jeśli puścili 5 sezonów, to spokojnie mogli wyemitować i pozostałe. A dopiero potem kolejny serial, przygodowy, historyczny, obyczajowy itd. Ten serial na pewno ma sporo zwolenników. Tak jak i inne takie jak Drużyna A, Zagubieni, Rzym, czy nawet Moda na sukces. Ramówka powinna być tak ułożona, żeby każdy telewidz znalazł coś dla siebie.

ocenił(a) serial na 10
Ksawera

zgadzam się tvp powinna puścić kolejne sezony serialu bonanzy

ocenił(a) serial na 10
Ksawera

TVP adesuje swoją ofertę programową do grup docelowych: np ludzi w wieku 20-30 lat, 35-50 lat, itp. Obawiam się że Bonanzę trudno przypisać dla jakiejś określonej grupy wiekowej. Przez kilka lat miałam kontakty zawodowe z TVP i panuje tam kilka ogólnych zasad dotyczących seriali:
- Serial produkuje się lub emituje pod określoną grupę wiekową (np. osoby starsze, w średnim wieku, itp.)
- Dla osób po 50tce emituje się seriale polskie (Ranczo, Klan, itp) lub mało wyszukane produkcje z USA
- Dla grupy wiekowej 25-50 emituje się głównie produkcje zagraniczne.

Bonanza jest trudna do przypisania dla konkretnej grupy wiekowej, a przy założeniu że odbiorcy to osoby w wieku +45 lat może uchodzić za zbyt ambitną produkcję.

ocenił(a) serial na 10
kaleenee

Czyli jakiś "geniusz" założył, że Klan, Ranczo i Plebanię oglądają wyłącznie ludzie po pięćdziesiątce, a seriale Rzym, Filary Ziemi, Zagubieni, Hotel "Zacisze" ludzie między 25 a 50 rokiem życia. Co za przenikliwość! Czyli Ci, którzy oglądają Rzym, albo Hotel "Zacisze" a mają więcej niż 50 lat "odstają" od normy?, a fani Drużyny A po pięćdziesiątce, to co? Też nietypowi?
Bonanza nie zawiera tzw "mocnych" i "śmiałych" scen. Według mnie może być przypisana do każdej grupy wiekowej. O ile ktoś lubi seriale westernowe, bo przecież nie każdy musi je lubić. Niezależnie od wieku. Jeśli chodzi o odbiorców 45+, to raczej jest traktowana z sentymentem, bo większość kojarzy ją z młodością, lub dzieciństwem. Tak jak fani Drużyny A powtórnie chętnie ją oglądają, tak i tamci też chętnie obejrzeliby Bonanzę. Tyle, że znajomość obslugi komputera w tej grupie wiekowej u nas jest dość słaba i niewielu się tutaj wypowiada. Niestety.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Jesli im lepszy film/serial ogladaja tym starsi ludzi to wychodzi na to, ze ja mam mniej wiecej 1000 lat.

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Określenie "lepszy" lub "dobry" to pojęcie względne. Dla jednego superserialem jest "Moda na sukces" albo "Klan" dla drugiego "Rzym", "Filary Ziemi" lub "Hotel Zacisze". Jeśli chodzi o to urzędowe przyporządkowanie seriali grupom wiekowym, to ... ja lubię serię o przygodach Scooby'ego i cenię serial "Rzym". Oprócz "Bonanzy" oczywiście. Wychodzi mi więc ciekawa średnia wiekowa :)

ocenił(a) serial na 10
Ksawera

TVP raczej mało interesuje co ty konkretnie lubisz. Na pewno "Plebania" czy "Klan" to seriale oglądane przez osoby 50+ a kreskówki są generalnie oglądane przez osoby do 18 roku życia. Ze statystyką trudno dyskutować.

ocenił(a) serial na 10
kaleenee

Regularnie płacę abonament. Telewizję państwową powinno więc interesować to, co JA chciałabym oglądać za swoje pieniądze. "Plebania" i "Klan" mają pewnie większość widzów w wieku 50+. Znam jednak sporo gimnazjalistów, którzy te seriale oglądają. Z przyjemnością i zainteresowaniem. Moja Babcia w wieku 70+ oglądała Jaskiniowców i nie był to objaw zdziecinnienia starczego ... Oglądała również klasykę kina ...
Ze statystyką trudno dyskutować, ale statystyka lubi płatać figle. Jeśli mój sąsiad codziennie się upija, to statystycznie wychodzi, że ja jestem co drugi dzień solidnie wstawiona. A ja nie piję!

ocenił(a) serial na 10
Ksawera

ja mam 30 lat i bym chciała żeby telewizja tvp 1 puściła serial bonanzę dalsze sezony oglądałam sezony od 1 do 5 jak leciały

ocenił(a) serial na 8
biedronka542

Niestety, w obecne lato zamiast "Bonanzy" mieliśmy McGyvera - fajny, ale to całkiem coś innego! Uważam, że jedno nie wyklucza drugiego. Mogło być i to i tamto! Dla mnie Bonanza jest super, ale to moje wspomnienie z młodości.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones