PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871189}

Chwała

Deo Geul-lo-ri
7,7 7 110
ocen
7,7 10 1 7110
7,5 2
oceny krytyków
Chwała
powrót do forum serialu Chwała

Nie za bardzo lubię koreańskie (japońskie i chińskie też) produkcje, ale nie ze względu na jakość i poziom kinematografii - ten oceniam akurat wysoko. Dla mnie wszyscy Azjaci wyglądają prawie tak samo. Ich imiona również brzmią tak samo. Oglądając ten serial, przy ostatnich odcinkach, dalej nie wiedziałem o kim jest mowa jak dwie osoby mówiły o trzecim bohaterze ! Sam pomysł na film jest dobry. Realizacja słabsza - niektóre odcinki trochę się dłużyły, przez co miałem odczucie wyczekiwania na koniec sezonu. Jednak zakończenie jest już dużo lepsze. Całość mnie nie porwała, podejrzewam, że gdyby był to serial europejski - bardziej bym się wciągnął... 6/10

ocenił(a) serial na 7
Bambim

Widać że nie jesteś zaznajomiony z azjatyckim kinem, skoro wszyscy dla ciebie wyglądają tak samo, pewnie twój pierwszy serial.

ocenił(a) serial na 6
Ulencja_Zdenek

Widać, że się znasz na ludziach, skoro oceniasz osobę po opisie, nie pierwszy i nie ostatni

ocenił(a) serial na 7
Bambim

Nie oceniam ludzi tylko komentarze, ludzie którzy pierwszy raz zetknęli się z koreańskim kinem czy japońskim zawsze tak piszą,ja dramy koreańskie oglądałam kilka lat więc dla mnie nie wyglądają tak samo to jest kwestia zaznajomienia się z aktorami pochodzenia azjatyckiego, nie odbierałabym tego jako atak tylko uwaga.

ocenił(a) serial na 6
Ulencja_Zdenek

powtórzę: " Widać, że się znasz na ludziach, skoro oceniasz osobę po opisie (czytaj komentarzach)" Skąd możesz wiedzieć czy się po raz pierwszy zetknąłem z koreańskim kinem ? Bo Ty tak miałeś za pierwszym razem? Też oglądam kilka lat i od kilku lat tak jest. Po prostu nie mogę się przemóc i tyle

ocenił(a) serial na 6
Ulencja_Zdenek

powtórzę: " Widać, że się znasz na ludziach, skoro oceniasz osobę po opisie (czytaj komentarzach)" Skąd możesz wiedzieć czy się po raz pierwszy zetknąłem z koreańskim kinem ? Bo Ty tak miałeś za pierwszym razem? Też oglądam kilka lat i od kilku lat tak jest. Po prostu nie mogę się przemóc i tyle

ocenił(a) serial na 7
Bambim

To aTy nie zrozumiałeś mojego komentarza, jasno napisałam że oglądając koreańskie czy azjatyckie filmy kilka lat zaczynasz rozróżniać twarze, skoro masz z tym problem to może lepiej porzucić je na rzecz innych seriali min europejskich, amerykańskich

ocenił(a) serial na 6
Ulencja_Zdenek

Pisałeś co innego, poczytaj... "Widać że nie jesteś zaznajomiony z azjatyckim kinem, skoro wszyscy dla ciebie wyglądają tak samo, pewnie twój pierwszy serial" i drugi wpis: "Nie oceniam ludzi tylko komentarze, ludzie którzy pierwszy raz zetknęli się z koreańskim kinem czy japońskim zawsze tak piszą (...)" Więc rozumiałem tak jak pisałeś . Może miałeś na myśli to co napisałeś ostatnim razem, ale wcześniej pisałeś co innego :-)

ocenił(a) serial na 3
Bambim

Dla mnie też te aktorki wyglądają tak samo :)

ocenił(a) serial na 6
marcin_radwanski_filmweb

Dzięki, ulżyło mi, nie jestem sam... :-)

Bambim

I dla mnie to samo, jedyne po czym je rozróżniam to fryzury, gorzej jak nagle w scenie wszystkie panie maja spięte włosy :)

ocenił(a) serial na 7
Bambim

Ja mieszkałam w Azji kilka miesięcy i nadal miałam ogromny problem żeby odróżnić ludzi! Szczególnie dotyczyło to mężczyzn, bo kobiety przeważnie miały coś charakterystycznego (fryzura, paznokcie, biżuteria). Także dla nas Europejczyków to chyba całkowicie normalne :)

ocenił(a) serial na 9
Onemoretime_filmweb

Zazdroszczę. Ja nie zwracam na ubiór prawie wcale uwagi. Tzn. kolor raczej ogarnę, jak będzie wyjątkowe (poszarpane, albo w cekinach) to też. Obawiam się, że to kiedyś sprowadzi na mnie kłopoty.

ocenił(a) serial na 9
Bambim

Im więcej seriali/filmów z tamtych rejonów obejrzysz tym mniej się postaci mylą. Ja jestem wzrokowcem, nie językowcem, więc imiona i nazwiska bohaterów cały czas stanowią dla mnie problem, ale twarze już nie. Z tym nie mam już kłopotu. Kiedyś miałem tak samo jak Ty.

ocenił(a) serial na 6
Kurunir

Co ciekawe, przy filmach nie mam takich dużych problemów z odróżnianiem, ale z serialami tak, na logikę powinno być odwrotnie....

ocenił(a) serial na 9
Bambim

Naprawdę ciekawe!

Kurunir

tak samo, imiona i nazwiska ciezko mi nadal ogarnac, ale w takcie ogladania zapamietuje sie je jednak i lacze je z dana postacia. Jesli chodzi o wyglad to rzyczywiscie kwestia obejrzenia sporej ilosci produkcji. Ja juz tam nawet widze roznice pomiedzy Koreanczykami, Japonczykami a mieszkancami Chin. Sa spore.

Bambim

Myślę, że trzeba już być jednak serio ograniczonym, żeby nie móc zapamiętać imienia postaci po kilku obejrzanych odcinkach i nie móc dopasować do tej postaci, chociażby przez to czy gra główną rolę czy jakąś drugoplanową. A już, żeby oceniać serial, bo jest azjatyckiej produkcji, to już trzeba być żałosnym XD A co do komentarza @onemoretime_filmweb, to nie, "dla nas Europejczyków" to nie jest normalne. Posiadamy oczy i potrafimy odróżnić dwie osoby od siebie, tylko jakieś uposie nie potrafią jak widać c:

ocenił(a) serial na 6
MrsSahyounie

Pisząc o ograniczeniu chyba masz na myśli siebie i się z tym zgodzę. Jak bardzo trzeba być ograniczonym i nie dopuszczać pewnych rzeczy do swojej świadomości. Szkoda pisać...

ocenił(a) serial na 8
Bambim

Bardziej niż oceniłeś tu film, opowiedziałeś nam o swoim ignoranckim podejściu do kina azjatyckiego.
Absolutnie azjaci nie wyglądają tak samo, tak jak i ich imiona są zupełnie różne.

ocenił(a) serial na 6
klaudianatalia

po prostu jesteś żałosna, więcej nie trzeba nic pisać

Bambim

no tak grunt, ze to ty masz racje :P po prostu ty nie drozniasza inni tak, tak ciezko ci to pojac?

ocenił(a) serial na 6
Agniete

no nie odróżniam, ciężkie do pojęcia :-)

klaudianatalia

Ą ę specjaliści sami... większość z nas ma problem żeby ich odróżnić i zapamiętać trudne imiona, bo to wynika z biologii więc nazywanie kogoś ignorantem pokazuje jedynie ograniczenie umysłowe owych specjalistów

ocenił(a) serial na 9
Bambim

Dla mniej ogarniętych polecam narysować sobie na kartce ściągę z imionami i fryzurami, sukces murowany :P

ocenił(a) serial na 6
tearofmankind

dobry pomysł, spróbuje :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones