PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812539}

Chyłka

7,4 30 914
ocen
7,4 10 1 30914
5,0 4
oceny krytyków
Chyłka
powrót do forum serialu Chyłka

Czytałam wszystkie książki Remigiusza Mroza. Jest genialny w opisach, dialogach. Serial dla kogoś kto nie zna jego książek pewnie będzie się podobał. Ale dla fanów jego książek będzie budził niedosyt. Niestety. Reżyser mógłby się dwoic i kroić a nie odda klimatu książki. To po prostu trzeba przeczytać. To kolejny przykład że nie da się zastąpić książki filmem.

ocenił(a) serial na 5
narwaniec7

Zgadzam sie. Da sie zrobic dobry serial na podstawie dobrej ksiazki, tu niestety wykastrowano cale napiecie, humor i finezje dialogow toczacych sie miedzy dwojka glownych bohaterow. Cielecka ok, Zordon kompletnie bezplciowy, zero inteligencji i ksiazkowej autoironii. W dodatku mescy aktorzy memlaja jakby nigdy nie slyszeli w szkole aktorskiej slowa dykcja.

ocenił(a) serial na 8
narwaniec7

Ja stosuje od lat jedną zasadę:
Albo film, albo książka!
Banałem jest stwierdzenie, że film nigdy nie odda książki.
Ważniejsze jest jednak to, że czytając książkę posługuje się obrazami z filmu.
Oglądając film mam problem, bo inaczej to sobie wyobrażałem :)

narwaniec7

Słuchaj narwańcu7 jeden: serial czy film kinowi nigdy nie ma za zadanie zastąpienia książki. To dwa różne media przekazu.
Nie ma na co narzekać bo serial czy film kinowy nie konkuruje z książką bo to inne dziedziny sztuki tak jak muzyka nie konkuruje z rzeźbiarstwem.

ocenił(a) serial na 9
narwaniec7

Dlatego cieszę się, że najpierw zobaczyłem serial. Ja jak Ty podobnie miałem z "Ślepnąc od świateł" - książka rewelacja, a serial? No własnie.

ocenił(a) serial na 5
narwaniec7

Skoro czytasz książki - zastanawia mnie jaka jest różnica wieku między Oryńskim a Chyłką?

narwaniec7

A ja mam zupełnie odwrotnie - serial oglądam z przyjemnością, a książki niestety czytało mi się ciężko. Przeczytałam tylko dwie części - w oczekiwaniu na nowe odcinki serialu - i w sumie książka popsuła mi radość oglądania.

narwaniec7

No to spróbuję obejrzeć, bo książki Mroza są słabe według mnie.

ocenił(a) serial na 9
narwaniec7

Właśnie na player rusza na koniec listopada nowy sezon. Jak dla mnie jeśli o aktorów chodzi jestem mega za. Pasują mi do tych roli. Oryński rulez, ale i Chyłka świetnie się wpasowała i zupełnie nie przeszkadza mi, że jest blondynką.

ocenił(a) serial na 9
narwaniec7

akurat serii z Chyłką nie czytałam ale nigdy ksiązka nie jest w 100% przełożeniem na film, bo by się to mega dłużyło, dla mnie serial rewelacyjny, żałuję, że się skończył

ocenił(a) serial na 8
narwaniec7

Zwykle tak jest, nigdy w serialu czy filmie nie da się upchnąć tylu takich szczegółów jak w książkach. Dla mnie książka i serial są inne, owszem, ale jedno i drugie wciągające.

ocenił(a) serial na 8
narwaniec7

Mi książki Mroza zupełnie nie podeszły, a serial oglądało mi się całkiem przyjemnie. Książki autora przemęczyłam ze dwie, a dodam że czytam naprawdę sporo. Może Cielecka mnie do serialu aż tak przekonała ;)

ocenił(a) serial na 10
dubielenka

To fakt, moim zdaniem Cielecka w roli Chyłki sprawdziła się bardzo dobrze. Ma w sobie taką zadziorność, iskrę, brawa za dobór aktorki :)

ocenił(a) serial na 9
narwaniec7

Ja po książki sięgnęłam dopiero po 3 sezonach serialu, trochę nie mogłam się przyzwyczaić do tej kolejności, ale ok. W końcu stwierdzam, że owszem i serial i ksiażki są rózne, ale jedno i drugie mi się podoba

ocenił(a) serial na 8
mamamisia

u mnie zaczęło się od serialu a potem była książka, wydaje mi się, że player sobie dobrze poradził z ekranizacją, nie da się wszystkiego przełożyć dosłownie

ocenił(a) serial na 10
narwaniec7

Ja nie czytałam wszystkich książek Mroza, ale kilka przeczytalam nie zauważyłam wielkiej różnicy pomiędzy tekstami w serialu a w książce. Nawet w serialu jest kilka lepszych wymyślonych przez Cielecką :)

narwaniec7

kilka razy miałem do czynienia z różnymi ekranizacjami książek, które wcześniej przeczytałem i jeszcze nie było tak żeby było jeden do jednego przełożenie ksiązki na serial i nic w tym złego, pewnych rzeczy się nie da oddać i zawsze będą co niektórzy rozczarowani, mi się serial podobał, książka też

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones