Chyłka
powrót do forum 5 sezonu

Ciąża

ocenił(a) serial na 10

Dla mnie beznadziejne zakończyli wątek z ciążą Chyłki. Wiem , że w książkach też traci dziecko , ale skoro w poprzednim sezonie została dotkliwie pobita i nie straciła dziecka to po cholerę w tym sezonie uśmiercili jej dziecko. A zważywszy na fakt , że książki i serial się od siebie różnią to mogli już pozwolić Chyłce urodzić córeczkę i dać Chyłce szczęście w postaci dziecka. Zwłaszcza , że to ostatni sezon. Tak samo dziwi mnie brak siostry Chyłki. W poprzednim sezonie się pogodziły i kobieta mówiła , że Chyłka będzie świetną matką , a tu Chyłka traci dziecko , a siostra nawet nie zadzwoniła

ocenił(a) serial na 8
feliks35

Widocznie scenarzyści postanowili postawić na mroczniejsze zakończenie.A nie że na koniec żyli wszyscy długo i szczęśliwie jak w komediach romantycznych ;)

jazdowicz2666

książka jest zbyt rozbudowana i scenariusz zaczyna zakrawać na fantastykę.... natomiast film fajny ale znów zbyt uproszczony - niepotrzebnie szóstym sezonem chcieli zbyt szybko zakończyć wszystkie wątki i przez to spłaszczyli scenariusz.. a szkoda bo serial miał szansę być lepszy od książki

ocenił(a) serial na 8
Ann0204

Ale to właśnie dobrze że serial starali się uprościć,ponieważ dzięki temu było mniej sezonów i akcja była szybsza chociaż i aż tak żaden odcinek nie przynudzał.Co do ostatniego sezonu,narzekam tylko na to że tak skurczyli postać genialnego,młodego Langera.Według mnie on grał tam pierwsze skrzypce i powinni poświęcić mu znacznie więcej czasu,bo na to zdecydowanie zasłużył.

ocenił(a) serial na 10
jazdowicz2666

Zgadzam się, ale mam wrażenie, że wiele osób oczekuje "szczęśliwych zakończeń". Też uważam, że dobrze, że scenarzyli trzymali się faktów z książki :)

ocenił(a) serial na 8
kardysmarzena0

Tak ale ci co oczekują szczęśliwych zakończeń,to niech się nie zabierają za tego typu seriale.Tylko oglądają komedie romantyczne.Tam zawsze są szczęśliwe zakończenia ;)

ocenił(a) serial na 10
jazdowicz2666

Zgadzam się, ja nie oczekiwałam szczęśliwego zakończenia. Dobrze mieć wybór, jeśli chcę oglądać coś wesołego, to wybieram właśnie komedię :)

ocenił(a) serial na 9
feliks35

Wtedy pewnie byłyby zarzuty, że dlaczego urodziła dziecko, skoro w książce je straciła. Moim zdaniem tak jest ok, jest spójnie.

ocenił(a) serial na 8
feliks35

Świadomość, że ojcem może być psychopata raczej nie pozwoliłaby Chyłce cieszyć się z macierzyństwa, a jeśli to by sie potwierdziło w badaniach, to wątpię żeby szczęśliwie wychowywała to dziecko.

ocenił(a) serial na 10
dubielenka

Z drugiej strony może byłaby to dobra, otwarta furtka na to, żeby móc kontynuować serial. Chociaż podobają mi się informacje o możliwej kontynuacji serialu, które gdzieś tam się pojawiają.

feliks35

Gdyby urodziła to Langer nie dał by jej spokój, gdy okazał się ojcem, czy nie (i tak nie da). Ten wątek nie był by zakończony, a tak zakończyli jak wiele innych w 5 sezonie i koniec.

Tak w ogóle to Chyłka w wieku 50 lat, naturalnie zaszła w ciąże?? Bo chyba na papierze dotyczących urodzenia martwego płodu był pokazany jej rocznik - 1971? Czy mi się zdawało?

feliks35

ja akurat wolę takie dramatyczne zakończenia, nic mnie tak nie irytuje w kryminałach jak zyli długo i szczęśliwie ;)

ocenił(a) serial na 9
Agatannna_filmweb

Dokładnie, przecież to nie jest komedia romantyczna, żeby kończyła się w ten sposób ;)

ocenił(a) serial na 8
feliks35


też dla mnie takie rozwiązanie było nietypowe ale w sumie dobrze, że poszli w tym kierunku

feliks35

Tak było w książce i myślę, że i w serialu musiało się tak skończyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones