PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832857}

Cień i kość

Shadow and Bone
5 515
chce zobaczyć
7,0 4
oceny krytyków
Cień i kość
powrót do forum serialu Cień i kość

Będzie hit?

ocenił(a) serial na 8

Pokładam dużą nadzieję w tym serialu. Klimat kojarzy mi się lekko z Peaky Blinders;) Obsada jak narazie całkiem całkiem.

unbelievablev

Obsada jest idealna.

junghwa

Nie no, Mal miał być przystojny aż do bólu a nie jest... Darkling za stary... No ale tak to już jest, jak ktoś czytając ma swoją wizję a twórcy serialu swoją.

maryskac

Z Malem to już kwestia gustu. Jako że jest dezerterem to musiał mieć ogoloną głowę ale tak poza tym to całkiem ładny z niego chłopak. Darkling za stary? No cóż... Nie powiedziałabym, że jest za stary na te role XD Wiadomo, że aktorzy są starsi niż ich książkowe odpowiedniki szczególnie Szóstka wron, bo Leigh ich napisała tak jakby byli starsi, ale przez to, że książka by się sprzedała tylko jako YA fantasy to musiała im zmienić wiek na siedemnaście - osiemnaście... No ale bądź szczerzy, książkowy Kaz nie miałby siedemnastu lat lol.

junghwa

Może serialowy Mal nie będzie magnesem na laski, tak jak książkowy, to w sumie szczegół jak wygląda, choć w mojej głowie jest on młodą wersją Liama Hemswortha XD. Darkling jest prawie idealny, więc to że nie wygląda na młodzieniaszka to też szczegół, ale jednak miało to w książce swój wydźwięk, że siał postrach a wyglądał jak dwudziestolatek. Osobiście czekam bardzo na pojawienie się pewnego pirata, bo jest on moim ulubieńcem w tej historii, ale to pewnie dopiero w 2 sezonie, o ile powstanie. Nie wiem czy jest ktoś wystarczająco zachwycający, aby oddać jego urok na ekranie. ;-)

maryskac

Gienia w książce jest nieziemsko piękna, ta aktorka mi do tego nie pasuje.

meredith85

Kwestia gustu. Innym się może podobać. Dobrze, że nie TYPOWĄ pięknością, bo to byłoby wręcz nudne i kompletnie odebrałoby sens tej postaci, zresztą - jeśli potrafi oddać Genye w stu procentach z charakteru i zachowania po tym co Darkling jej zrobił to dla mnie będzie mistrzowski casting, bo jej postać, ku zaskoczeniu większości, musi być naprawdę ciężka do zagrania.

meredith85

No właśnie w książkach oni wszyscy byli piękni w sumie. Jak się czyta ich opisy to same piękności: Darkling, Mal, Nikolai, Zoya, Genia.

ocenił(a) serial na 7
maryskac

pojęcie " piękny" jest bardzo wzgledne, dla mnie piekna osoba to osoba z charyzmą, na która chcesz patrzec bez przerwy, która ma w sobie urok i jakąś tajemnice. Dlatego tez najmniej piękny z głównych bohaterów wydaje mi się Mal- twarz bez wyrazu, nudna i oczywista- niestety. Jakoś wcale się nie dziwie Alinie, ze dała się oczarować Darklinowi :)

ocenił(a) serial na 10
unbelievablev

Będzie. Książki to cudo, obsada idealna ️️

fallendreamer00

etam, brakuje azjaty

maximus_

To dopiero pierwszy sezon i na dodatek skupiający się na Trylogii Grisha, a nie Szóstce wron, więc to normalne, że brakuję Wylana i Kuweia.

fallendreamer00

I wyszło idealnie:)

unbelievablev

jak ty żeś to połączył z Peaky Blinders xD

ocenił(a) serial na 8
maximus_

przecież napisałam, że chodzi o klimat xD samo otoczenie, które czytając zawsze wyobrazałam sobie jak londyn z początku lat xx, gangsterka, biznesy, przekręty, te sprawy, no nie wiem, to moje subiektywne odczucie

unbelievablev

grubo :D

maximus_

Serial jest połączeniem trylogii Grishaverse i prequel duologii Szóstki Wron. Wrony pojawiają się momentami w trailerze a ich książka ma mega podobny klimat do Peaky Blinders. Kaz Brekker to młodsza i może trochę bardziej błyskotliwa wersja Tommyego. Zresztą cały fanart Szóstki Wron przez lata bardzo mocno bazował na Peaky Blinders. Pierwszy lepszy edit z yt: https://www.youtube.com/watch?v=96BoU6pK05s&t=50s&ab_channel=MyOldSecrets . Grishaverse to opowieść o mocach i wojnie domowej w Ravce (kraju przypominającego imperialistyczną Rosję. Szóstka dzieje sie w innym kraju - Kerch, który jest praktycznie 18/19 wieczną wersją Amsterdamu (nazwa stolicy to Ketterdam) i jest o wschodzącej legendzie półświatka, który zbiera ekipę, aby dokonać niemożliwego wręcz napadu...

ocenił(a) serial na 8
justynawycz

tak, jak pisałam ten komentarz to nie wiedziałam jeszcze jak dokładnie będzie wyglądać połączenie obu tych serii książek :D chodziło mi o wrony oczywiście

unbelievablev

Będzie hit. Klimat bardzo przypomina gry Dishonored, albo Arcanum. Ogólnie steampunk.
Bardzo dobrze, może być ciekawie.

ocenił(a) serial na 6
Lukas_Art

Polecam "Z mgły zrodzony" Sandersona jak lubisz takie klimaty. Bardugo ma kiepskie pióro moim zdaniem

gmorog_fw

Czytałem Sandersona 6 lat temu. I powiem szczerze, że było super, ale znam rzeczy jeszcze bardziej super :P
Chociażby Dana Simmonsa, a zwłaszcza jego "Terror". Zresztą jest serial na podstawie tej powieści - bardzo dobry.

ocenił(a) serial na 6
Lukas_Art


Simmonsa znam. Hyperion nawet lepszy niż Terror

gmorog_fw

A gdzieś czytałem, że przymierzają się do ekranizacji czy serialu na podstawie "Hyperiona".

ocenił(a) serial na 9
unbelievablev

Glupote wyssales z mlekiem matki?

ocenił(a) serial na 8
Bartosz_Ambrozy

Co tam mamroczesz pod nosem bartosz ambroży?

unbelievablev

Będzie kit bo chociaż 6 wron nie czytałem, ale skoro robią takie dziwne połączenia nie wyjdzie to fabule na dobrze. Tak samo jak kiepsko wyszedł Wiedźmin. Jedyne dobre adaptacje książek które znam trzymały się ściśle materiału źródłowego. Widać to chociażby po grze o tron. Jakość serialu zaczął spadać dokładnie w momencie kiedy dogonili materiał książkowy.  Po za tym jak Netflix robi coś dobrego to jest to całkiem inny typ. Na Netflixie nie ma dobrego fantasy chyba że kreskówki.

damian788

Kraczesz jak wrona

unbelievablev

Gdzie ty tam dojrzałeś Peaky?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones