Cobra Kai
powrót do forum 4 sezonu

Wiele ciekawych motywów, dobre walki oraz rewelacyjne wprowadzenie kolejnych postaci z "Karate Kid".

ocenił(a) serial na 8
mati_lacny

Mnie tylko śmieszy jedna rzecz. Z Silvera zrobili kumpla z wojska Kreese'a, podczas gdy aktor go grający jest praktycznie równolatkiem Ralpha Macchcio (dzieli ich chyba tylko rok różnicy).

ocenił(a) serial na 9
grzegorz_021

Tutaj jak i w Karate Kid bohaterowie mają różny wiek od aktorów, którzy ich grają. Ralph miał 23 lata kiedy grał 16-stoletniego Daniela w pierwszej części. Aktorka grająca Sam ma obecnie 25 lat.

mati_lacny

Jeżeli chodzi o walki, a w szczególności turniej to jedna wielka papka. Nawet osoba z 10 kyu to zauważy że to jest dno. Wątki fabularne są spoko ale karate już nie

użytkownik usunięty
bartosz2558

To już nie jest stricte karate, większość ciosów turniejowych jak i ze zwykłych walk nijak się ma do tego stylu walki.

Karate nie jest stylem tylko sztuką walki. Turniej pokazany w serialu nie ma nawet grosza z tego co jest organizowane przez odpowiednie organizację. Sędziowie powinni wydawać polecenia w języku japońskim, a nie angielskim. Przed zawodami wszyscy mają białe pasy a na zawody(tylko na nie) PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA nagły awans na czarne. Co do dwóch aktorów Kove i Griffith w prawdziwym życiu trenowali karate (obaj mają czarne pasy) nic nie zrobili by "karate" w serialu przypominało to karate, które jest trenowane w normalnym dojo.

bartosz2558

Może im nie pozwolono. W tv efekt zawsze jest ważniejszy niż realizm

ocenił(a) serial na 8
mati_lacny

Sezon w którym Miguel strasznie się roztył.

mati_lacny

Mam odmienne zdanie ale szanuje twoje.moze jedynie ostatnie 2-3 odcinki trzymają jakiś poziom kiedy to wychodzi prawdziwe oblicze silvera.kreese może mu buty wiązać

mati_lacny

Jestem ogromnie ciekawy, czy pojawi się też Hillary Swank. Ciekawe, czy będzie pozytywną postacią, czy negatywną, bo np. uważa, że ma prawa do dziedzictwa Miyagiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones