PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838627}
6,1 3 445
ocen
6,1 10 1 3445
Cowboy Bebop
powrót do forum serialu Cowboy Bebop

Kojarzyłem serial raczej 3 przez 10 z czasów emisji w tv więc podchodziłem do aktorskiej produkcji z ciekawością bez nostalgii. Oczywiście pierwsza myśl na news o ekranizacji kosmicznego kowboja była dośc sceptyczna "ok, netflix chce mieć swojego Mandalorianina" ale to tylko odrobina pragmatyzmu, żeby nie dać się naciągnąć na podróbkę. Moim zdaniem na szczęście były to tylko obawy bez pokrycia.

Od pierwszego odcinka na korzyść serialu wpływa obsada. John Cho wypada bardzo charyzmatycznie, doskonale sprawdza się jako oś centralna opowieści. Do materiału źródłowego podszedł z szacunkiem, miło się ogląda te charakterystyczne manieryzmy Spike'a w jego wykonaniu. Support ma też dobry, Mustafa Shakir i Daniela Pineda szybko wchodzą w swoje role i w okolicach 3 odcinka czuć już chemię między głównymi postaciami (chociaż trochę lepiej sobie radzi Mustafa, może to kwestia doświadczenia a może ma prostszą postać do zagrania?), która na szczęście wzmacnia się z kolejnymi odcinkami.

Bardzo mocnym punktem jest w serialu muzyka - pamiętam, że w oryginale też przewijał się jazz, ale wydaje mi się, że nie aż tyle i nie przypominam sobie żeby był tak ładnie subtelnie była wpleciona w fabułę.

Jeśli chodzi o rozwój historii to na początku nie mogłem się połapać czy ma to być antologia czy bardziej spójna historia, na szczęście narracja jest o tyle prosta, że nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Przyznam, że przy pierwszych odcinkach motorem do oglądania kolejnych była jedynie ciekawość produkcji bo nie czułem się wciągnięty w historię ale w okolicach połowy sezonu nagle coś zaskoczyło i do samego końca już trzymało.

Mam trochę problem z budową odcinków a konkretnie z długością. W niektórych momentach miałem wrażeniem, że odcinki się niepotrzebnie dłużą, serial skorzystałby na skróceniu formatu do 20 / 30 minut. Te same historie można by spokojnie skonwertować i wycisnąć sendo, może byłyby przez to bardziej treściwe a fabuła nie wydawałaby się - szczególnie w pierwszej części sezonu - taka rozmyta.

Takie moje wrażenia. Miałem potrzebę gdzieś się tym podzielić :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones