PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664652}

Czarownice z East Endu

Witches of East End
7,1 6 988
ocen
7,1 10 1 6988
Czarownice z East Endu
powrót do forum serialu Czarownice z East Endu

poczytałam trochę o mitologii nordyckiej, ponieważ w 8 odcinku było o macierzystej krainie głównych bohaterek - Asgard i moje pytanie brzmi czy ta analogia idzie dalej tzn czy Dash to Thor a Killian to Loki albo na odwrót ? wiem, to pokrętny tok myślenia, ale skoro pojawia się w opisie Asgardu również imię Freja to może jest to właściwy trop ;> jakieś pomysły a propos ? ;)))

"Asgard został wybudowany na wschód od Wanaheimu. Mury obronne wybudował pewien Olbrzym, który w zamian chciał pojąć za żonę Freję, zażądał również Słońca i Księżyca. Jednak dzięki sile Thora i sprycie Lokiego, Freja nie została żoną owego Olbrzyma."

more_than_a_woman

Ciekawy tok rozumowania, ale skoro Freya ma poślubić Dasha, to nie może on być jedną z tych mistycznych postaci...
Musiałby być tym Olbrzymem...

ocenił(a) serial na 7
stolikztokio

może twórcy serialu odeszli trochę od treści mitów ; >

more_than_a_woman

hmm, nie wydaje mi się, to byłoby dość mocne oderwanie od mitologii i straciłoby swój sens.
ale myślę, że jeszcze nas zaskoczą...

ocenił(a) serial na 7
stolikztokio

Uwielbiam Uniwersum Marvela,czyt. filmy Thor czy Avengers i słysząc 'Asgard' myślałam,że się przesłyszałam. Bardzo się cieszę, że jest takie nawiązanie, mam nadzieje,że nie popsują wizji z filmów :) Super by było jakieś wspomnienie o Thorze itp :)

asiaaa92

To cholernie smutne znać asgard jedynie z uniwersum marvela, lepiej się nie przyznawać xD

ocenił(a) serial na 7
stolikztokio

możliwe :) a jak Ty byś to rozszyfrowała ;>>

more_than_a_woman

Jeśli komuś bardzo zależy na odpowiedzi to w książce:
[SPOILER dotyczący książki] http://img9.imageshack.us/img9/5940/bibp.png [SPOILER]

Ale serial idzie kompletnie w innym kierunku niż książka więc, wszystko jest możliwe.

ocenił(a) serial na 7
Derisor

byłam blisko ;> dzięki ! poczytałam trochę o tym drugim i jeśli pójdą w tym kierunku to może być naprawdę ciekawie ;DD

ocenił(a) serial na 8
more_than_a_woman

Drugim czyli Lokim? :)
Szacun za tok dedukcji i wykombinowanie alternatywnych postaci Dasha i Killiana ;)

ocenił(a) serial na 7
idrilka_idri

o Baldurze ;) sama jestem trochę w szoku, bo nie czytałam książki i teraz jestem ciekawa alternatywnych wcieleń pozostałych postaci, jak to się potoczy, jak to wykombinowali twórcy ;))

ocenił(a) serial na 8
Derisor

Ja bym powiedziała, że nie jest jej wiernym odzwierciedleniem, ale akurat w przypadku pewnych wątków serial nie odbiega od wersji książkowej ;)

idrilka_idri

Good for you.

ocenił(a) serial na 9
Derisor

a jest ta ksiązka w jezyku polskim ? ;)

ocenił(a) serial na 9
shakulaa

juz znalazłam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones