PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=336901}

Czas Komanczów

Comanche Moon
6,8 560
ocen
6,8 10 1 560
Czas Komanczów
powrót do forum serialu Czas Komanczów

Ze wszystkich komentarzy wynika, że nikt nie zna historii tej sagi, która liczy sobie aż 5 części. Czas Komanczów zrealizowano na końcu, a chronologicznie jest to część druga. Pierwszy film o losach Woodrow Calla i Gusa McCrae to słynna produkcja, wielokrotnie nagradzana - Lonesome Dove - Na południe od Brazos - 4 odcinki, chronologiccznie część 3, z Tommy Lee Jonesem i Robertem Duvallem. Jej akcja rozgrywała się kilkanaście lat po Czasie Komanczów. Po Lonesome Dove, nakręcono Return to Lonesome Dove - 4 odcinki (chronologicznie 4), Streets of Laredo - 3 odcinki (5) i Dead Man Walk - 3 odcinki (1). Scenariusze wszystkich części dostosowywano do tego pierwszego i najbardziej znanego - Lonesome Dove. Wyświetlany był w naszej telewizji w latach 90-tych, nie ukazał się u nas na dvd. Potem pokazano część 4 i dopiero po latach, gdy nakręcono Czas Komanczów, najpierw Canal plus, potem TVP wyemitowały to. Jeżeli ktoś nie zna Lonesome Dove, to traci tak wiele, że jego ocena może być krytyczna. To, jak się zachowują bohaterowie, co mówią i całą fabuła, podporządkowana jest temu, co będzie mieć miejsce dopiero za 16 lat, w części trzeciej, która powstała najwcześniej. Autor powieści, nie wiedział wówczas, że będzie to taki sukces, że napisze jeszcze sequele i prequele. Wszystkie części dostępne są w necie, z napisami, niestety w okropnej jakości. Ja ściągnałem sobie filmy w dobrej jakości z Anglii i ze Szwecji, po czym sam ponakładałem i co ważniejsze, poprawiłem napisy. Jeżeli chce się docenić tę znakomita sagę, TRZEBA obejrzeć Lonesome Dove.

plechol

Niestety nie oglądałem, natomiast dla tych co poza oglądaniem - czytają, polecam książkę "Na południe od Brazos " Larr'ego McMurtry - rewelacja. Jest to świetny materiał bazowy pod dobry film, ba teraz pozostaje mi szukanie.

ocenił(a) serial na 8
yarema

Film jest dostępny na portalu Chomik ... opłaty są śmiesznie niskie. Ja zmontowalem swój z zakupionej angielskiej wersji dvd. Poprawiłem napisy itd.

ocenił(a) serial na 9
plechol

No tak się składa, że ja widziałem wszystko.

;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones