PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35865}
7,4 27 753
oceny
7,4 10 1 27753
6,7 7
ocen krytyków
Czterdziestolatek
powrót do forum serialu Czterdziestolatek

Czy można porównać tych dwóch panów z różnych epok? Kto według Was jest bardziej pasującym do czasu w jakim występuje?

ocenił(a) serial na 10
Zene

Nie ma co porównywać? To tak jak porównywać "Alternatywy 4" z "Dylematu 5" .
CZTERDZIESTOLATEK BYŁ życiowy i REALISTYCZNY i przede wszystkim śmieszy nas od 40 lat z plejadą ikon polskiego kina i teatru.
a 39 i pół to bajka,całkowicie nie realna i słabo wykonana.
Porównywanie Kopiczyńskiego z Karolakiem jest po prostu obraźliwe.

ocenił(a) serial na 8
lukasz78902

Popieram przedmówcę w całej rozciągłości.

ocenił(a) serial na 10
LoneGunman

również popieram

ocenił(a) serial na 9
lukasz78902

zgadzam się, 40-latek nadal jest aktualny chociaż tyle lat minęło,

Zene

mam wrażenie, że autorowi nie chodzi o porównanie obydwu seriali a porównanie czterdziestolatków przełomu lat 70 i 80 oraz czterdziestolatków obecnych. jak podchodzimy do osiągnięcia wieku mocno dojrzałego, jak radzimy sobie z kryzysem wieku średniego teraz a jak to bywało przed laty. no i wnioski raczej optymistyczne - inżynier Karwowski sugerował, że po czterdziestce to już kaplica, równia pochyła ku nieuniknionemu końcowi, zaś bohater 39 pokazuje, że to nie koniec świata, że czterdziestolatek jeszcze może (jeśli chce).

o ile czterdziestolatka oglądałem z przyjemnością (jako dzieciak) to już 39 i pół nie mogłem strawić - nie wydołałem nawet połowy pierwszego odcinka... jak mniej więcej potoczyły się losy bohaterów widziałem już tylko w zajawkach serialu. jakoś nie przepadam z Karolakiem, irytuje mnie ten gość ;-)

ocenił(a) serial na 10
kultowy

probujac byc obiektywnym nie uwzgledniajac antypatii do karolaka to jak napisales ze chodzi o porownanie hohaterow filmow a nie aktorow
karwowski to byl przyklad wyidealizowanego obywatela tamtych czasow a karolak to tyowy przedstawiciel obecnych czasow
karwowski idealny ojciec maz i pracownik dla niego praca nie jest tylko zrodlem dochodow tylko misja ktora realizuje ciezka praca a karolak to jak wiekszosc polakow nierob ktory liczy na szczescie i jakos mu sie udaje
tak ze obie postacie sa rozne nie z powodu epok ale dlatego ze wybrano skrajnie inne postacie
w tamtch czasach duzo wiecej bylo takich karolakow ktorym za komuny bylo latwiej a dzisiaj rwniez sa tacy ludzie sukcesu jak karwowski tylko pewnie sa bardziej nastawianie na robienie kariery i na zarabianie pieniedzy

ocenił(a) serial na 3
tomek_66

Nie rozumiem fenomenu tego serialu. 39 i pol byl nawet spoko. 40 latka nie trawie. Poprostu na newwy dzila mi ten caly stefan i reszta aktorów

tomek_66

"Bohater" "grany" przez Karolaka to typowy przedstawiciel obecnych czasów ?
W wieku 40 lat zachowywać się jak nastolatek ? No to jest typowe i bardzo realne. Za dużo durnych serialików na tvn chłopie, prawdziwe życie wygląda inaczej. Mniej więcej tak jak w 40-latku, prawdziwe problemiki dnia codziennego, stresy itp.
Rodzina jak przyjeżdza to jest dokładnie tak samo jak w 40-latku a co pewnie byłoby w 39 i pół ? Karolak by dawał koncert swojej rodzinie ubrany jak pedał w mordę kopany - bardzo prawdziwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones