PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=584888}

The Mystic Archives of Dantalian

Dantalian no Shoka
6,8 291
ocen
6,8 10 1 291
Dantalian no Shoka
powrót do forum serialu Dantalian no Shoka

A no to, że mam deja vu. Młody mężczyzna, lolitka, biblioteka, początek XX wieku i sprawy kryminalne....Gosick i to dopiero co się skończył!
Na szczęście są różnice w postaci magicznych książek - sprawy kryminalne właśnie ich dotyczą. Księgi te są zakazane i tylko nieliczni potrafią ich umiejętnie używać. Brak wiedzy w tej dziedzinie prowadzi często do tragedii jaką wywołuje magia, która wymknęła się spod kontroli. Moim zdaniem Gosick trzymał jednak wyższy poziom fabularny, same zagadki kryminalne też były lepsze. Zobaczymy jak będzie dalej...

ocenił(a) serial na 10
gagarin77

Mi się to anime bardzo podobało, gdyż miało w sobie "to coś". Myślę, że nie chodzi tu jedynie o wydażenia, zagatki, ale o sposób w jaki zostały przedstawione. Nie ma tu zabawy w fikuśne stroje, są one mniej więcej takie jak w tamtych czasach. Mądry cytat "Kto palił książki, pewnego dnia zacznie palić i ludzi" jest moim zdaniem bardzo adekwatny w stosunku do nazistów. Cudowne anime..i muzyka...i Daisuke Ono- WSZYSTKO!!

ocenił(a) serial na 6
gagarin77

A pewnie, ze trzymał! Gosick to jedne z najlepszych serii anime jakie widziałem. Ale tego raczej bym nie skreślał. Seria bardzo przyjemna, pięknie narysowana i ciekawa. Moim zdaniem 8 należy się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones