Daredevil (2015-2018) serial TV

plakat - Daredevil (2015)

recenzje Użytkowników

(6)
  • "Daredevil" platformy Netflix to najświeższe spojrzenie na Marvelowskich superbohaterów. Wypuszczając wszystkie odcinki jednego dnia, Netflixowi udało się przełamać całą masę schematów i banałów znanych z wielu innych seriali o podobnej tematyce. Dzięki temu dostaliśmy coś w rodzaju trzynastogodzinnego filmu, który kompletnie zdeklasował dotychczasową konkurencję. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 97%
  • Jeśli lubicie poważne, brutalne i merytoryczne kino superbohaterskie, ale nie popadające w  przesadę, pseudofilozofię, czy tanie chwyty, to coś ewidentnie dla was. Jeżeli w tę stronę zmierza kino komiksowe serwowane nawet jako serial, to chcę w tym brać udział. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 96%
  • Jeżeli "Daredevil" kojarzy Wam się z niezbyt udaną rolą Bena Afflecka w filmie z 2003 roku, to możecie być spokojni. Netfliksowy "Daredevil" to zupełnie inna bajka.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 93%
  • Marvel rozkręcił się już na dobre z budowaniem swojego uniwersum. Daredevil jest już trzecim (po Agentach T.A.R.C.Z.Y. i Agentce Carter) serialem związanym z owym uniwersum, a przecież w planach jest jeszcze dużo więcej produkcji. Jednak Daredevil bardzo wyróżnia się na tle dotychczasowych produkcji Marvela.         czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 92%
  • Daredevil to postać dość specyficzna dla uniwersum Marvela i niekoniecznie budząca wśród fanów entuzjazm. Brutalny obrońca Hell's Kitchen doczekał się jeszcze przed serialem Netfliksa ekranizacji swoich przygód, delikatnie rzecz ujmując słabej. Obnażyła ona wszystkie trudy przeniesienia na ekran komiksowego pierwowzoru. Włączenie Daredevila do pełnego świetnych produkcji Marvel Cinematic Universe dawało nadzieję na to, że dostaniemy coś lepszego. Nadzieję, jak się okazało, zupełnie uzasadnioną. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 80%
  • Marvel drastycznie zmienia repertuar. Koniec z rozdawaniem balonów i częstowaniem watą cukrową. Światła przygasły i czas na polewanie widza krwią prosto z wiadra. Tym razem czarodziejski młotek zostaje zastąpiony przez pięści, rozbuchane efekty zostają przygaszone przez telewizyjny budżet, a całość oscyluje wokół szeroko pojętego słowa mrok, które utarło się w świadomości widzów jako domena konkurencyjnego studia DC Comics. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 10%
Ostatnio odwiedzone