PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 164 639
ocen
8,2 10 1 164639
8,0 23
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

Uważam; że tak wielki zachwyt nad tym serialem to jest przesada. Owszem, scenariusz jest dobry, klimat i muzyka naprawdę świetne, ale niestety jest chwilami nużący i tak naprawdę jest mi obojętne jaki los spotka bohaterów, bo żadnego z nich nie polubiłam. Na pewno obejrzę 2 sezon, ale nie powiem, że czekam na niego z niecierpliwością.

ocenił(a) serial na 6
estella_bluebell

Zgadzam się z komentarzem! Też nie rozumiem tych zachwytów i wysokich ocen. Owszem, z jednej strony serial ma w sobie coś intrygującego, co powoduje, że chce się oglądać kolejne odcinki, ale z drugiej, irytował mnie chaos wywołany przez wielość wątków, bohaterów i ich historii, nie zawsze doprowadzonych zresztą do końca. Też brakowało mi jednego głównego bohatera, którego można byłoby polubić, sympatyzować z nim lub współczuć mu. Momentami miałem wrażenie, że takim bohaterem w zamyśle twórców miał chyba być Jonasz, ale jego postać i historia gubi się gdzieś w gąszczu innych prezentowanych postaci, które wydają się momentami wychodzić na pierwszy plan (np. Urlich). Na koniec, wielkim minusem jest według mnie pseudonaukowy bełkot o czarnych dziurach na siłę powiązany z jakimiś pseudofilozoficznymi i pseudoreligijnymi teoriami - według mnie efekt tego mariażu jest nijaki, bo ostatni odcinek pozostawia pytania bez odpowiedzi...

ocenił(a) serial na 10
estella_bluebell

Wg mnie z kolei, jest to serial jeden z nielicznych, który zebrał tak dobre oceny zasłużenie. Dark ma wszystko to co dobry, nowoczesny i wciągający serial mieć powinien. Przecenione w ocenach seriale to np. Stranger Things albo Castle Rock, ale na pewno nie Dark imo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones