PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644580}

Demony da Vinci

Da Vinci's Demons
7,4 15 569
ocen
7,4 10 1 15569
Demony da Vinci
powrót do forum serialu Demony da Vinci
king8543

A zapomniałem dodać co mnie najbardziej śmieszy w tym serialu to to że z Leonarda Da Vinci zrobili jakiegoś McGavera i człowieka do zadań niemożliwych ale to chyba miało być dla uatrakcyjnienia tego serialu dla dzisiejszej małolackiej i niewymagającej widowni.

king8543

No właśnie to jest paradoks tego serialu niby formułą celuje w osoby nastoletnie.. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, a występują w nim sceny stricte dla dorosłych, takie jak seks, nagość rozrąbywanie czaszek krew, flaki, tortury, gwałty, zabójstwa dzieci itd.. pełny wachlarz.

To chyba taki pic na wodę i właśnie to "pod stołem" ma zachęcić młodzież do oglądania.
Mi ten serial polecono ale jestem zawiedziony.. spodziewałem się czegoś znacznie ambitniejszego i dojrzalszego. Tak to jest dokładnie jak napisałeś w tytule. .

Zetnakatel

Nie mniej ogląda się przyjemnie i zostaje z tą produkcją, po drugim sezonie jest ciekawiej.

king8543

Warto dopowiedzieć, że Leonardo naprawdę był wszechstronny, głośno jest o jego CV w sieci oraz pierwotnych odkryciach, które przypisali sobie Newton, Kopernik Galileusz i Darwin, ale obrane w inne słowa. Mając taką wiedzę, serial jednak nabiera innego znaczenia. Wiadomo, wątek z księgą liści jest trochę dziwny i niektórych może zniesmaczyć do oglądania...zatem wolelibyście przez 3 sezony oglądać, jak pisze wiersze, chodzi za ludźmi, których obserwuje i rysuje itp?

pinker_2

Nie mogli przypisać sobie jego wynalazków, bo nie wiedzieli o ich istnieniu. Uczeni często niezależnie od siebie zajmują się tym samym problemem.

venexiana

Mimo wszystko oficjalne i nieoficjalnie odkrycie to dokonania dwóch osób, tyle, że jedna nie ogłosiła tego całemu światu. Nie zapominaj również, że Leonardo żył w czasach, gdzie większość z w/w jeszcze się nie narodziła.

ocenił(a) serial na 7
king8543

Bo to serial fantasy... A nie dokument historyczny.
Borgiowie dużo gorzej wypadają bo są niby "serialem historycznym"

ChrisuuS

Borgiowie są tak samo serialem historycznym jak Demony, tylko z lepszą scenografią i kostiumami. Z historia w serialu o Borgiach tylko imiona bohaterów mają coś wspólnego, ale ich losy zupełnie nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones